În faza interjudețeană la Juniori A1, Olimpia Aiud – Nemere Ghelnița (Covasna)!

Campioana județului Alba, Olimpia Aiud, va juca în faza interjudețeană cu Nemere Ghelnița, campioana județului Covasna, dubla fiind prevăzută pentru joi, 6 iunie de la ora 18.00 acasă respectiv duminică, 9 iunie de la ora 17.30 în deplasare (n.a. ordinea jocurilor a fost inversată în cursul după amiezii de azi, condiții în care aiudenii joacă turul pe teren propriu și returul în localitatea covăsneană!). Lotul aiudenilor este format din Daniel Gorea, Andrei Nimaș, Andrei Kiss, Paul Mărginean, Bela Moldovan, Andrei Moldovan, Alexandru Văsuț, Alexandru Bucșă, Ovidiu Bodogae, Răzvan Pitea, Ionuț Scrobotă, Andrei Nicula, Sergiu Dan, Aurelian Ban, Szabolcs Zsiga, Szilard Zsiga, Cătălin Mulea, Antonyo Boca, Mihai Borșan, Lucian Vitez, David Bordea, Alexandru Giurgiu, Balint Gilyen iar staff-ul tehnic este alcătuit din antrenorii Ion Ilie, Gabi Cotroară, delegatul Nicu Sasu, asistentul medical Daniel Oprița, Tudor Stan relații cu presa și Ovidiu Marian. “Politica clubului de a crește copii a dat roade din moment ce avem 130 de copii și tineri legitimați iar rezultatele vorbesc de la sine din moment ce am fost campioni la Juniori A1 în 2014 și 2019 respectiv la Juniori B1 în 2017. Prebet Aiud, reprezentată la fiecare joc de directorul tehnic Alexandru Șandru și șeful de secție Mircea Dumitru Silaghi junior, este societatea care a făcut posibil acest lucru iar clubul, care în acest an sărbătorește 70 de ani de la înființare, se va numi în curând Asociația Club Sportiv Olimpia-Prebet Aiud!” a punctat Neluțu Demeter, președintele “olimpicilor”. (Dan UDREA)

Citește în continuare

Juniori A1, Play off, ultima etapă! Olimpia Aiud este campionana județului! VEZI AICI rezultatele și clasamentul!

Rezultate: Olimpia Aiud (foto) 4 : 1 AFC Metalu 2016 Aiud (Alex Văsuț 3, Andrei Moldovan respectiv Nicolae Claudiu Chiroiu. Cei doi “căpitani” de echipă, Andrei Bodogae (Olimpia) în minutul 6 și Alex Olar (Metalu) în minutul 43 au fost eliminați de pe teren, roșu direct!), ACF Metalurgistul 1939 Cugir 8 : 1 CS Zlatna, Sportul Petrești 4 : 2 CIL Blaj. (D.U., ajfalba.ro)

Citește în continuare

Liga a 5-a, etapa a 26-a (ultima)! VEZI AICI cine te arbitrează!

Seria I, duminică 2 iunie CS OCNA MUREȘ II – AS SPORTUL LIVEZILE (ora 15.00). A: Mutu Andrei (Alba Iulia), As1: Mâșcă Andrei (Teiuș), As2: Șteau Julia (Teiuș). Secr: Lazăr Aurel (Teiuș).
AFC LOPADEA NOUĂ – AS MUREȘUL GÂMBAȘ (ora 16.00). A: Uleșan Robert (Alba Iulia), As1: Brânde Florin (Cugir), As2: Natrapei Mihai (Cugir). Secr: Bulugea Radu (Blaj).
AS PROGRESUL FĂRĂU – AS LIMBENII LIMBA (ora 18.00). A: Mutu Andrei (Alba Iulia), As1: Mâșcă Andrei (Teiuș), As2: Șteau Julia (Teiuș). Secr: Lazăr Aurel (Teiuș).
AS ȘOIMII CIUMBRUD – CS INTER UNIREA (ora 18.00). A: Mulea Rareș (Aiud), As1: Bogdan Claudiu (Ocna Mureș), As2: Vălean Răzvan (Aiud). Secr: Voicu Jenel (Cugir).

Citește în continuare

Liga a 4-a, etapa a 26-a (ultima)! VEZI AICI cine te arbitrează duminică, 2 iunie de la ora 18.00!

CS CIL BLAJ – CS OLIMPIA AIUD. A: Nicola Andrei Viorel (Alba Iulia), As1: Stan Mihai (Alba Iulia), As2: Mihaiu Petre (Alba Iulia). Secr: Chirilă Cosmin (Alba Iulia).
AS VOINȚA STREMȚ – AFC MICEȘTI. A: Balea Horațiu (Alba Iulia), As1: Sîrbu Aurelian (Aiud), As2: Stegaru Cristian (Alba Iulia). Secr: Mărginean Filon (Aiud).
ACS SPICUL DAIA ROMÂNĂ – AS DACIA MIHALȚ. A: Mărginean Marius (Blaj), As1: Muntean Raul (Blaj), As2: Popa Andreea (Alba Iulia). Secr: Neagu Marcel (Teiuș).

Citește în continuare

De 1 și 2 iunie, CS Navobi (grupele 2009-2010) participă la Cupa CFR! VEZI AICI cele două loturi!

Ziua Copilului va fi sărbătorită prin fotbal de puștii de la CS Navobi. Astfel, grupele de 2009-2010 ale antrenorilor Bogdan Prodea și Cristi Gliga vor participa sâmbătă și duminică, 1 respectiv 2 iunie, la ediția din acest an a competiției. Cele patru grupe și programul jocurilor mai jos!

Echipa de 2009, care a fost repartizată în grupa C, alături de Academia Luceafărul Cluj, CSM Câmpia Turzii şi Sporting Cluj, îi are in componenţă pe Cristian Gliga, Tudor Fechete – portari, Vlad Jurj, Nicuşor Constantin, Florin Nicoară, Răzvan Cosma, Alex Buta, Alex Sînmărghitean, Damian Paştiu Pop, Tudor Topală, Luca Vlad, Mihai Şut, Robert Onilă, Adrian Iovan – jucători de câmp.

Echipa de 2010, care a fost repartizată în grupa B, alături de CFR Cluj, Transilvania Bistrița și Juniorul Cluj, îi are în componență pe Cristian Gliga, Tudor Fechete – portari, Cristian Hristea, Daniel Nechifor, Roberto Șagău, Raul Alexa, Alex Suschievici, Răzvan Tamaș, Cătălin Ștef, Antoniu Miclea, Ionuț Bleza, Tudor Resedea – jucatori de câmp. (Dan UDREA) 

Citește în continuare

Juniori A1, Play Off, etapa a 10-a! Rezultatul din “Derby de Aiud” va decide campioana! VEZI AICI cine te arbitrează mâine!

CS OLIMPIA AIUD – AFC METALU AIUD (ora 17.00). A: Cerghedean Gabriel (Teiuș), As1: Popa Alin (Teiuș), As2: Mâșcă Andrei (Teiuș). Secr: Neagu Marcel (Teiuș).
AFC SPORTUL PETREȘTI – CS CIL BLAJ (ora 18.00). A: Man Cristian (Alba Iulia), As1: Crișan Paula (Alba Iulia), As2: Dascălu Antonio (Alba Iulia). Secr: Mărginean Ioan (Alba Iulia).
CF METALURGISTUL CUGIR – CS ZLATNA (ora 18.00). A: Balea Horațiu (Alba Iulia), As1: Șerdean Florin (Alba Iulia), As2: Dehelean Mihai (Alba Iulia). Secr: Costea Dan (Vințu de Jos). (ajfalba.ro)

Citește în continuare

De la Comisie adunate…

În ședința din această săptămână a Comisiei de Disciplină din cadrul AJF Alba s-au dictat următoarele sancțiuni:
Hot. nr. 563: AS Dacia Mihalț (liga 4) – pierde jocul cu 10-0 (zece-zero), în favoarea AS Voința Stremț și penalitate sportivă: 200 lei, conf. art. 83.10 din RD; Hot. nr. 564: Se respinge contestația formulată de AFC Metalu 2016 Aiud (liga 4), în jocul cu AFC Micești, ca nefondată, conform art. 26.2 din ROAF; Hot. nr. 565: Drăgoi Adi, jucător la CS Olimpia Aiud (liga 4) – 1 (unu) joc suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Hot. nr. 566: Dreghiciu Nicolae Alexandru, jucător la ACS Viitorul Sântimbru (liga 4) – 1 (unu) joc suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD;

Citește în continuare

VEZI AICI cine nu joacă din cauza galbenelor!

Jucătorii fără drept de joc, pentru cumul de cartonașe galbene, sunt următorii:
Liga a IV-a – etapa 26 (02.06.2019) Nu sunt.
Liga a V-a – etapa 26 (01-02.06.2019) Cioropar Vasile – CS Arieșul Apuseni Baia de Arieș (4 CG), Hetea Lucian – AS Mureșul Gâmbaș (4 CG), Ton Ioan – AS Sportul Livezile (7 CG), Heleria Andrei – CS Inter Unirea (4 CG), Câmpean Adrian – AS Crăciunelu de Jos (4 CG), Mureșan Dorin Sebastian – AS Pănade (10 CG), Solomon Alin – AFC Viitorul Răhău (4 CG), Pintea Constantin Daniel – AS Târnavele Tiur (4 CG), Popa Bogdan Vasile – CS Voința Teiuș (4 CG), Costea Alexandru – CS Voința Teiuș (4 CG). (ajfalba.ro)

Citește în continuare

Cupa CTC Store “U-10”, ediția I! VEZI AICI grupele și regulamentul!

Prima ediție a Cupei CTC STORE “U-10”, va avea loc de ziua copilului (1 iunie 2019) la baza sportivă Winner’s Club Țălnar , din localitatea Alba Iulia.
Grupa A Ora 09:00 ACS GT Sport Alba Iulia 1 – ACS Sebeș 2, 10:30 AFC Kinder Teiuș 1 – ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei, 12:00 ACS GT Sport Alba Iulia 1 – AFC Kinder Teiuș 1, 13:30 ACS Sebeș 2 – ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei, 15:00 ACS GT Sport Alba Iulia 1 – ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei, 16:30 ACS Sebeș 2 – AFC Kinder Teiuș 1.
Grupa B Ora 09:30 ACS GT Sport Alba Iulia 2 – ACS Sebeș 1, 11:00 CS Ocna Mureș 1 – AFC Kinder Teiuș 2, 12:30 ACS GT Sport Alba Iulia 2 – CS Ocna Mureș 1, 14:00 ACS Sebeș 1 – AFC Kinder Teiuș 2, 15:30 ACS GT Sport Alba Iulia 2 – AFC Kinder Teiuș 2, 17:00 ACS Sebeș 1 – CS Ocna Mureș 1.
Grupa C Ora 10:00 ACS Juniorul Aiud – CS Ocna Mureș 2, 11:30 CS Navobi Alba Iulia – ACS Student Sport, 13:00 ACS Juniorul Aiud – CS Navobi Alba Iulia, 14:30 CS Ocna Mureș 2 – ACS Student Sport, 16:00 ACS Juniorul Aiud – ACS Student Sport, 17:30 CS Ocna Mureș – CS Navobi Alba Iulia.

Citește în continuare

Juniori A1, Play Off, penultima etapă! Olimpia Aiud, aproape, campioană! VEZI AICI rezultatele și clasamentul! (GALERIE FOTO)

CS Zlatna – Olimpia Aiud 1-1. Bogdan Cucu (37) respectiv Ovidiu Bodogae (67).
CS Zlatna 1. Călin Mătășer – 2. Robert Olălău, 3. Alexandru Greuruș, 11. Alexandru Kiraly, 13. Bogdan Cucu, 8. Moise Cărăbeț, 7. Antonio Bradu (cpt.), 16. Stelian Gita, 9. Andrei Greuruș, 17. Darius Cristea (12. Ionuț Morar, 14. Ioan Adam, 5. Eduard Corcheș, 6. Dorin Cîmpean, 10. Sorin Truță, 18. Dan Toma, 15. Adrian Tomotaș). Antrenor Alin Cîmpean.
Olimpia 1. Daniel Gorea – 2. Andrei Nimaș, 5. Paul Mărginean, 4. Andrei Kiss, 19. Bela Moldovan, 8. Andrei Moldovan, 17. Alexandru Văsuț, 10. Alexandru Bucșă, 23. Ovidiu Bodogae, 13. Ionuț Scrobotă, 7. Alexandru Ban (31. Andrei Nicula, 9. Răzvan Pitea, 14. Alexandru Giurgiu, 16. David Bordea, 3. Szabolcs Zsiga, 6. Szilard Zsiga, 11. Sergiu Dan). Antrenor Ion Ilie
Rezultate:

Citește în continuare
Închideți meniul