Liga a V-a, etapa a 23-a! VEZI AICI cine te arbitrează duminică!

Seria I AS DALIA SPORT DAIA ROMÂNĂ – ACS INDUSTRI GALDA II (ora 11.00). A: Câmpean Alin (Zlatna), As1: Nistor Daniel (Zlatna), As2: Codrea Viorel (Cugir). Obs: Bran Petru (Săsliştea).

ACS BĂGĂU – AFC LOPADEA NOUĂ (ora 16.00). A: Coltor Claudiu (Aiud), As1: Greţa Claudius (Aiud), As2: Bedelean Alexandru (Aiud). Obs: Lupean Ioan (Teiuş).

AS MUREŞUL GÂMBAŞ – AFC MICEŞTI (ora 18.00). A: Damian Adrian (Blaj), As1: Costea Cătălin (Alba Iulia), As2: Crişan Paula (Alba Iulia). Obs: Mărginean Marius (Blaj).

AS INTER CIUGUD – AFC VIITORUL RĂHĂU (ora 18.00). A: Iviniş Darius (Zlatna), As1: Brânde Florin (Cugir), As2: Udrea Mihai (Cugir). Obs: Câmpean Costel (Zlatna).

CS PERFORMANŢA IGHIU II – CS NAVOBI (ora 18.00). A: Aron Corneliu (Alba Iulia), As1: Uleşan Robert (Alba Iulia), As2: Mihaiu Petre (Alba Iulia). Obs: Danciu Dorin (Alba Iulia). (mai mult…)

Sancţiuni drastice pentru fraţii Ciucă în urma incidentelor de la Şpring! Horea 2 ani de suspendare şi amendă 1500 lei, Paul un an şi două luni de suspendare şi amendă 1000 lei!

În şedința Comisiei de Disciplină din cadrul AJF Alba s-au dictat următoarele sancţiuni:

Ciucă Horea Constantin, jucător la ACS Viitorul Spicul 2014 Daia Română (liga a IV-a) – 2 (doi) ani suspendare și penalitate sportivă: 1.500 lei, conf. art.: 65.e, coroborat cu articolele: 65.d, 63.2.4.a, 53.4.a și 45 din RD.

Ciucă Paul, jucător la ACS Viitorul Spicul 2014 Daia Română (liga a IV-a) – 1 (unu) an și 2 (două) luni suspendare și penalitate sportivă: 1.000 lei, conf. art. 65.e din RD; (mai mult…)

Liga a V-a, etapa a 22-a! VEZI AICI cine te arbitrează mâine!

SERIA 1 Viitorul Răhău – FC Lopadea Nouă (ora 11.00). A: Darius Iviniş (Zlatna); A1: Laurenţiu Monu; A2: George Enache (ambii din Cugir). Observator Traian Ocnean (Aiud).

FC Miceşti – Dalia Sport Daia Română (ora 13.00). A: Alexandru Vodă; A1: Antonio Dascălu; A2: Radu Bălşan (toţi din Alba Iulia). Observator Radu Bulugea (Valea Lungă).

Performanţa Ighiu 2 – ACS Băgău (ora 18.00). A: Darius Iviniş (Zlatna); A1: Claudiu Postei (Cugir; A2: Andreea Popa (Ciugud). Observator Ioan Mărginean (Alba Iulia).

Industria Galda 2 – Limbenii Limba (ora 18.00). A: Andrei Mutu (Alba Iulia); A1: Mădălin Orga; A2: Claudiu Bogdan (ambii din Ocna Mureş). Observator Dan Costea (Vinţu de Jos).

CS Navobi – Mureşul Gâmbaş (ora 18.00). A: Andrei Viorel Nicola (Alba Iulia); A1: Horea Dan (Aiud); A2: Andrei Mîşca (Teiuş). Observator Aurel Lazăr (Teiuş). (mai mult…)

Adunarea Generală Ordinară a AJF Alba, convocată pentru vineri, 8 iunie 2018 -ora 18:00- în sala A9 din cadrul Universității “1 Decembrie 1918” Alba Iulia!

I. Vă aducem la cunoștință că, în conformitate cu prevederile art.30 din Statutul AJF Alba, Biroul Executiv a hotărât, în sedinta din 3 mai 2018, Convocarea Adunării Generale Ordinare a Asociatiei Judetene de Fotbal Alba pentru ziua de vineri, 8 iunie 2018, ora 18:00, la Universitatea 1 Decembrie 1918 din Alba Iulia – amfiteatrul A9, cu următoarea ordine de zi: (mai mult…)

VEZI AICI cine nu joacă din cauza galbenelor!

Jucătorii fără drept de joc, pentru cumul de cartonașe galbene, sunt următorii: Liga a IV-a, etapa 25 (10.05.2018) Bălan Andrei – CS Olimpia Aiud (9 CG), Ilea Ștefan Cătălin – CS Olimpia Aiud (7 CG), Ghirca Florin – CS Olimpia Aiud (4 CG), Hada Alexandru Ioan – ACS Viitorul Spicul 2014 Daia Română (4 CG), Onișor Cristian – CS Ocna Mureș (4 CG), Cătălina Călin Gabriel – AS Euro Șpring (7 CG), Medrea Petru Nicolae – CS Zlatna (9 CG). Liga a V-a, Seria 1 – etapa 22 (13.05.2018) Jina Victor – CS Navobi Alba Iulia (4 CG), Dumitru Ciprian – ACS Performanța Ighiu II (4 CG). Liga a V-a, Seria 2 – etapa 22 (13.05.2018) Popa Radu Nicolae – AS Inter Unirea (7 CG). La juniori NU SUNT jucători fără drept de joc! (ajfalba.ro)

Liga a V-a, etapa a 21-a! VEZI AICI cine te arbitrează duminică! 

Seria I AS DALIA SPORT DAIA ROMÂNĂ – CS NAVOBI ALBA IULIA (ora 11.00). A: Vodă Alexandru (Alba Iulia), As1: Codrea Marian (Cugir), As2: Codrea Viorel (Cugir). Obs: Bran Petru (Săliștea).

AS LIMBENII LIMBA – AFC MICEȘTI (ora 12.00). A: Man Cristian (Alba Iulia), As1: Brînde Florin (Cugir), As2: Monu Laurențiu (Cugir). Obs: Costea Dan (Vințu de Jos).

ACS BĂGĂU – AFC VIITORUL RĂHĂU (ora 18.00). A: Popa Daniel (Aiud), As1: Koncz Cristian (Lunca Mureșului), As2: Halmagy Alexandru (Aiud). Obs: Mărginean Ioan (Alba Iulia).

AS SPORTUL LIVEZILE – ACS INDUSTRIA GALDA II (ora 18.00). A: Iviniș Darius (Zlatna), As1: Mihaiu Petre (Alba Iulia), As2: Stegaru Cristian (Alba Iulia). Obs: Ocnean Traian (Aiud).

AS MUREȘUL GÂMBAȘ – CS PERFORMANȚA IGHIU II (ora 18.00). A: Câmpean Alin (Zlatna), As1: Costea Cătălin (Alba Iulia), As2: Dascălu Antoniu (Alba Iulia). Obs: Ilie Ioan (Aiud). (mai mult…)

Liga a V-a, etapa a 20-a! VEZI AICI cine te arbitrează!  

Seria I, duminică 29 aprilie CS PERFORMANȚA IGHIU II – AS DALIA SPORT DAIA ROMÂNĂ (ora 11.00). A: Iviniș Darius (Zlatna), As1: Nistor Daniel (Zlatna), As2: Oancea Valentin (Abrud). Obs: Câmpean Costel (Zlatna).

CS NAVOBI ALBA IULIA – AS LIMBENII LIMBA (ora 11.30). A: Coltor Claudiu (Aiud), As1: Koncz Cristian (Ocna Mureș), As2: Bogdan Claudiu (Ocna Mureș). Obs: Ocnean Traian (Aiud).

AFC MICEȘTI – AS SPORTUL LIVEZILE  (ora 13.00). A: Nicola Andrei II (Alba Iulia), As1: Bălșan Radu (Alba Iulia), As2: Dehelean Mihai (Alba Iulia). Obs: Danciu Dorin (Alba Iulia).

AS MUREȘUL GÂMBAȘ – ACS BĂGĂU (ora 17.00). A: Mărginean Adrian (Aiud), As1: Copândean Andrei (Aiud), As2: Orga Mădălin (Ocna Mureș). Obs: Neagu Marcel (Beldiu). (mai mult…)

În Cupa României, Olimpia Aiud – Sportul Petreşti 1-5! Transalpina Şugag, Viitorul Sîntimbru şi CIL Blaj s-au calificat în semifinale! VEZI AICI echipele şi marcatorii! (GALERIE FOTO)

Olimpia: 1. Mircea Hagiu – 2. Alexandru Bedelean, 15. Florin Ghirca, 10. Cristi Bucur, 21. Cosmin Bordean, 14. Cătălin Şuşman, 7. Sebi Şimandi, 11. Cătălin Antoniade, 20. Dani Vlad (cpt.), 13. Gheorghe Bălţat, 44. Lorand Duma (12. Andrei Nicula, 4. Dani Şimandi, 18. Marius Felindean). Antrenor Nicu Sasu. (mai mult…)

De la Comisie adunate…

În şedinţa de ieri a Comisiei de Disciplină din cadrul AJF Alba s-au dictat următoarele sancţiuni: Ianc Simion Daniel, jucător la AFC Sportul Petrești (liga a IV-a) – 2 (două) etape suspendare și penalitate sportivă: 100 lei, conf. art. 63.2.2.f din RD; Moldovan Visalon, jucător la ACS Viitorul Spicul Daia Română (liga a IV-a) – 4 (patru) etape suspendare și penalitate sportivă: 200 lei, conf. art. 63.2.4.a din RD; Cibu Radu Nicolae, jucător la ACS Viitorul Spicul Daia Română (liga a IV-a) 2 (două) etape suspendare și penalitate sportivă: 100 lei, conf. art. 63.2.2.f din RD; Clubul CS Cuprirom Abrud (liga a IV-a), pierde jocul din etapa 22, cu echipa AFC Transalpina Șugag, cu scorul de 3-0 (forfait) și penalitate sportivă: 600 lei, conf. art. 79.1 din RD; Nagy Robert Ioan, jucător la AS Sportul Livezile (liga a V-a, Seria 1) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 25 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; (mai mult…)