Liga a 3-a, Seria a 9-a, etapa a 6-a! VEZI AICI cine te arbitrează astăzi de la ora 18.00!

PLAY OUT ACS Academia de Fotbal Viitorul Cluj – CSM Unirea Alba Iulia (Stadion: Baza Sportivă Dan Anca din Cluj-Napoca). A: Țurcanu Dragoș Ionuț (Piatra Neamţ), A1: Toca Cosmin Gheorghe (Făgăraş), A2: Puiu Dan Florin (Braşov). Obs. arbitri: Onicaș Ioan (Zalău). Delegat joc: Bumb-Dragoş Dionisiu Miron (Baia Mare).

ACS Industria Galda de Jos – ACS Tg. Mureş 1898 – MSE 1898 (Stadion: Galda Arena din Galda de Jos). A: Florescu Valentin (Sfântu Gheorghe), A1: Bedohazi Gergely (Sfântu Gheorghe ), A2: Recsenyedi Hunor Bela (Sfântu Gheorghe). Obs. arbitri: Faniță Constantin (Timişoara). Delegat joc: Tâlvan Ovidiu Iosif (Sibiu).

CSM Avântul Reghin – CS Metalurgistul Cugir (Stadion: Avântul din Reghin). A: Șerban Matei (Cluj-Napoca), A1: Giorgiu Claudiu (Cluj-Napoca ), A2: Pojar Paul Bogdan (Cluj-Napoca). Obs. arbitri: Tamaş Zoltan (Odorheiu Secuiesc). Delegat joc: Burlea Flavius Ioan (Făgăraş).

PLAY OFF CS Universitar din Alba Iulia – ACS Mediaş 2022 (Stadion: Comunal Galtiu-Sîntimbru). A: Salomir Mircea (Cluj-Napoca), A1: Șomlea Teo Alexandru (Cluj-Napoca), A2: Man Cătălin (Cluj-Napoca). Obs. arbitri: Voina Dorin (Reşiţa). Delegat joc: Ştefan Marius Claudiu (Orăştie). (frf-cca.ro, sursa foto facebook CSM Unirea Alba Iulia)

Citește mai multLiga a 3-a, Seria a 9-a, etapa a 6-a! VEZI AICI cine te arbitrează astăzi de la ora 18.00!

Juniori U17, etapa a 6-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul! (GALERIE FOTO)

Rezultate: AS CS UNIT ALBA IULIA 0 : 8 ACS Viitorul Sântimbru (GALERIE FOTO). De remarcat, faptul că în jocul de la Galtiu “căpitanul” NOSTRU a fost desemnat, în premieră de antrenorul Robi Sicoe, apărătorul stânga Alex Coteț, cel care a purtat banderola chiar în ziua în care a împlinit DOAR 13 ANI! FAMILIA UNIT ALBA IULIA ÎȚI UREAZĂ LA MULȚI ANI ALEX și SUCCES ÎN VIAȚĂ! (Dan UDREA)

CSȘ Blaj 5 : 2 LPS Sebeș, AS FC Rival Alba Iulia 2 : 2 ACS Optimum Alba Iulia. (ajfalba.ro)

Citește mai multJuniori U17, etapa a 6-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul! (GALERIE FOTO)

Liga a 5-a, Seria a 2-a, etapa a 6-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul! (GALERIE FOTO)

Rezultate: UNIT ALBA IULIA 3 : 0 ACS Olimpia Petrisat (GALERIE FOTO). Au marcat într-un meci cu sens unic, Denis Suciu, Alin Cuștiuliță și Vlăduț Rusu, un joc în care elevii lui Robi Sicoe au ratat cât pentru un campionat întreg, o partidă rezumată la final de jucătorii din Petrisat cam așa: “aveți o echipă foarte bună, sunt tineri și știu exact ce au de făcut pe teren, un teren de joc de altfel foarte bun nu doar pentru acest eșalon, și vă dorim succes în continuare!”. NOI, FAMILIA UNIT ALBA IULIA, vă spunem doar un SINCER…MULȚAM FAIN! (Dan UDREA)

ACS Nicolae Linca Cergău 5 : 1 ACS Dacia Mihalț, AFC Kinder Teiuș 0 : 7 ACS Industria Galda de Jos 2, AFC Micești 3 : 1 CS Rapid CFR Teiuș, ACS Târnavele Tiur 1 : 2 AS Gaz Metan Valea Lungă, CS Spicul Bucerdea 4 : 1 ACS Viitorul Biia, ACS Crăciunel 0 : 2 AS Voința Beldiu. (ajfalba.ro)

Citește mai multLiga a 5-a, Seria a 2-a, etapa a 6-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul! (GALERIE FOTO)

Liga a 5-a, Seria 1, etapa a 6-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul!

Rezultate: ACS Progresul Fărău 2 : 0 CS Ocna Mureș 2, AFC Viitorul Răhău 2 : 0 ACS Recolta Craciunel, AS Inter Ciugud 1 : 1 ACS Șoimii Ciumbrud, ACS Performanța Ighiu 2 2 : 1 CS Viitorul Roșia Montană, ACS Băgău 0 : 0 AFC Șoimii Vințu de Jos, AS Orient Blandiana 5 : 0 CS Cuprirom Abrud. (ajfalba.ro, sursa foto facebook Orient Blandiana)

Citește mai multLiga a 5-a, Seria 1, etapa a 6-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul!

Liga a 3-a, Seria a 9-a, etapa a 6-a! Remiză pe Cetate! VEZI AICI clasamentul!

CSM Unirea: 1. Andrei Raț – 17. Marius Sebaș (75, 21. Darius Nistor), 5. Emi Codrea, 15. Paul Codrea, 19. Denis Ciaun (46, 23. Tudor Vomir), 22. Florin Istrate (70, 28. Ionuț Frăsineanu), 8. Mario Boldea, 20. George Mâlnă (46, 14. Călin  Cristea), 10. Răzvan Fetița (cpt.), 11. Darius Indrei, 7. Andrei Roșu (70, 88. Marian Codrea) (13. Alexandru Stoian, 6. Adnan Benkirat, 77. Raul Nistor, 18. Vlăduț Stanciu). Antrenori Cosmin Corovei, Marcel Rusu, Mircea Oprea și Petre Clep.

Industria: 12. Cătă Suciu – 27. Alexandru Juncan, 3. Adi Potopea (cpt.), 10. Alex Circov (79, 8. Andrei David), 99. Sergiu Puha (8, 77. Alecu Alexandru, 69 21. Adi Matei)), 23. Bogdan Oniche, 16. Ștefan Grosu, 7. Rareș Giorgiu (69 6. Bogdan Popescu), 11. Flaviu Baghiu (79, 4. Silviu Mureșan), 20. Răzvan Frențiu, 9. Darius Stănilă (44. Joseph Kelachukwu, 14. Darius Oneț, 33. Cătălin Ivașcu, 97. Ștefan Dodoc). Antrenori Doru Oancea și Dan Comșa.

O remiză consemnată de golurile lui Răzvan Fetița (48-șut sub transversal din interiorul suprafeței de pedeapsă) respectiv Flaviu Baghiu (18-după o bâlbă a defensive uniriste), un egal care cu siguranță îi nemulțumește pe alb-negri din Cetatea Marii Uniri care au avut mult mai multe oportunități de a se impune. Darius Indrei, Florin Istrate, Călin Cristea și Tudor Vomir s-au numărat printre cei care au fost aproape de a marca, în vreme ce de partea cealaltă găldenii, cu portarul Cătă Suciu foarte exact în intervenții, au avut la rândul lor două șanse de a înscrie dar șuturile lui Alexandru Juncan și Darius Stănilă-bună evoluția puștiului născut în anul 2004 care a fost cu un pas în curtea albaiulienilor în această vară dar până la urmă a ajuns la trupa din Galda de Jos, au ocolit buturile lui Andrei Raț. (Dan UDREA, foto Nicu PĂȚAN)

Citește mai multLiga a 3-a, Seria a 9-a, etapa a 6-a! Remiză pe Cetate! VEZI AICI clasamentul!

Liga a 3-a, Seria a 9-a, etapa a 6-a! Astăzi “Derby de Alba” pe Cetate! “Studenții” au câștigat în deplasare, cugirenii remiză la poalele Drăganei! VEZI AICI rezultatele, marcatorii și clasamentul!

CSM UNIREA ALBA IULIA – ACS Industria Galda de Jos (ora 17.00, Stadion Cetate din Alba Iulia). A: Ciucanu Octavian (Braşov), A1: Toca Cosmin Gheorghe (Făgăraş), A2: Pânzaru Viorel (Braşov). Obs. arbitri: Huzu Aron (Sibiu). Delegat joc: Mardan Ciprian Ioan (Făgăraş).

Rezultate de ieri: Metalurgistul Cugir – Gloria Bistriţa Năsăud  1-1. Cristian Cocan (57) respective Paul Pațurcă (45+3).

Metalurgistul: Perjeriu – Dohotariu, Seb. Itu, Vl. Popa, Vitinha (cpt.), Cocan, M. Udrea, P. Păcurar, Gh. Hăprianu (89, Ad. Coman), L. Itu (85, Al. Șuteu), Bura (72, Cipri Selagea) (Herlea, Al. Kiraly, M. Neagu, R. Păcurar,  Tăban. Antrenor Luci Itu..

Gloria: Haralambie – Gallo, Fridrich. R. Bălan (cpt.), A. Mar (63, Fl. Bălan), Vl. Mihalcea (77, Al. Florescu), Martinovici, Pațurcă, Râpan (68, Zaharia), Banyoi (46, G. Deac), Davordzie (Neacșu, Hasnaș, Trifan, Ciobănică, Uțiu). Antrenor Adi Falub.

ACS Târgu Mureş – CS Universitar din Alba Iulia 0-1 (FOTO facebook CSU Alba Iulia). Szabolcs Kilyen (90+5 – penalty)

Avântul Reghin – Unirea Ungheni  2-0. Florin Truță (30), Sergiu Luca (59)

ACS Mediaş – Viitorul Cluj  3-0. Denis Milchiș (26 – autogol), Bogdan Rotar (44), Cristian Pajco (87) (D.U., liga2prosport)

Citește mai multLiga a 3-a, Seria a 9-a, etapa a 6-a! Astăzi “Derby de Alba” pe Cetate! “Studenții” au câștigat în deplasare, cugirenii remiză la poalele Drăganei! VEZI AICI rezultatele, marcatorii și clasamentul!