Juniori U17, etapa 1! Oare am luat cea mai bună decizie…? Dar mergem mai departe! (GALERIE FOTO)

Rezultate: ACS Viitorul Sântimbru 10 : 0 UNIT ALBA IULIA (GALERIE FOTO). Trupa lui Silviu Miron (foto în verde-negru) a câștigat de o manieră categorică în fața echipei lui Robi Sicoe (foto în alb-negru) dar rezultatul final ne-a făcut să ne întrebăm dacă noi, FAMILIA UNIT ALBA IULIA, am luat cea mai înțeleaptă decizie atunci când am înscris echipa la U17, copiii noștri sunt în marea lor majoritate mai mici cu doi și chiar cu trei ani decât adversarii lor!, dar…MERGEM MAI DEPARTE. Bună sau rea este o…DECIZIE ASUMATĂ! Așadar, la muncă, nu de alta dar vor veni și zile mai bune! Mai ales că urmează încă vreo 19 etape!

LPS Sebeș 4 : 4 CSȘ Blaj, ACS Optimum Alba Iulia 1 : 6 AS FC Rival Alba Iulia. (Dan UDREA, ajfalba.ro)

Citește mai multJuniori U17, etapa 1! Oare am luat cea mai bună decizie…? Dar mergem mai departe! (GALERIE FOTO)

Juniori U19, etapa 1! VEZI AICI rezultatele și programul de astăzi!

Rezultate: ACS Viitorul Vama Seacă 1 : 12 ACS Viitorul Sântimbru, ACS Energia Săsciori 2 : 5 ACS Adu Academy Șona (foto facebook ACS Academia Șona), CS CIL Blaj 5 : 3 CSL Hidro Mecanica Șugag 1984, ACS Spicul Daia Română – CSC Fortuna Lunca Mureșului (rezultat neafișat).

Astăzi se joacă CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA – CS OCNA MUREȘ (ora 16.00, teren Drâmbar). A: Mutu Andrei (Alba Iulia), As1: Popa Andreea (Alba Iulia), As2: Popa Alisia (Alba Iulia) și CS METALURGISTUL CUGIR – AFC SPORTUL PETREȘTI (ora 17.00). A: Olaru Marcel (Alba Iulia), As1: Dreghiciu Ionuț (Alba Iulia), As2: Dorobanțu Claudiu (Alba Iulia). (ajfalba.ro)

Citește mai multJuniori U19, etapa 1! VEZI AICI rezultatele și programul de astăzi!

Start joc! Liga a 5-a, etapa 1! UNIT ALBA IULIA debutează la Oiejdea!

După victoria concludentă din prima fază a Cupei României, 8-2 cu Șoimii Vințu de Jos, trupa lui Robi Sicoe va debuta, duminică, 3 septembrie de la ora 17.00, în actuala ediție de campionat, Seria a 2-a,  în deplasare, se va juca la Oiejdea, contra celor de la Industria Galda de Jos 2. Programul etapei inaugurale arată astfel:

Citește mai multStart joc! Liga a 5-a, etapa 1! UNIT ALBA IULIA debutează la Oiejdea!

La sfârșitul acestei săptămâni încep și Campionatele Naționale de juniori Under-17, respectiv Under-19!

CSM Unirea Alba Iulia a fost repartizată în seria a 9-a, iar primele jocuri vor avea loc duminică, 3 septembrie, pe terenul 2 al Stadionului Cetate, când cele 2 echipe de juniori vor întâlni echipele similare ale CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud! Juniorii U19 vor juca de la ora 12:00, ca mai apoi, de la ora 14:00, să evolueze juniorii U17! Un week-end plin de fotbal pentru echipele noastre, așadar vă invităm la fotbal! În aceiași serie, în aceiași zi, și la aceleași ore, este programată dubla dintre ACS Mediaș și LPS Sebeș. (sursa CSM Unirea Alba Iulia FanPage)

Citește mai multLa sfârșitul acestei săptămâni încep și Campionatele Naționale de juniori Under-17, respectiv Under-19!

Liga a 4-a! VEZI AICI rezultatele!

Vineri CS ZLATNA – CS INTER UNIREA 0-1 (FOTO facebook Inter Unirea). Bogdan Cristea (primul de la dreapta la stânga în tricou verde).

Sâmbătă CSC VOINȚA STREMȚ – ACS VIITORUL VAMA SEACĂ 6-1. Rahovean (Viitorul a fost eliminat în minutul 34 la scorul de 0-0).

CSM UNIREA ALBA IULIA 2 – CS LIMBENII LIMBA 3-2. Robert Borșai, Plăcintă și Cosmin Rădoi Ionaș au marcat pentru uniriști, Dani Tat și Mihai Părău au punctat pentru oaspeți.

CS OCNA MUREȘ – ACS ADU ACADEMY ȘONĂ 5-1. Claudiu Coltor 3, Sebi Șimandi și Marian Guț respectiv Zoltan Ioo.

Programul de astăzi:

Citește mai multLiga a 4-a! VEZI AICI rezultatele!

Liga a 3-a, Seria a 9-a, etapa 1! O victorie și două remize albe pentru “albaneze”!

CSU Alba Iulia – Industria Galda de Jos 0-0 (FOTO).

CSU: Gal – Kilyen, Niakate, R. Popa, Cunțan (76, Bucurică), Pîntea, Kouadio (58, Todoran), M. Șerban, Gilyen (88, Trifu), Bidulescu (58, Tronea), Vasinc (Al. Șerban, Fofana, Cărăbineanu, V. Boldea, E. Vlad). Antrenor Bruno Vienescu

Industria: Cătă Suciu – Juncan, Potopea (22, Circov), Radu Ștefan, Puha,  Oniche, Grosu, Giorgiu (64, Oneț), Baghiu (73, S. Mureșan), Frențiu (64, Alecu Alexandru),  Stănilă (73, Dodoc) (Bistraie, B. Popescu, P. Medrea, Căt. Ivașcu). Antrenor Doru Oancea.

ACS Mediaș – CSM Unirea Alba Iulia 0-0.

ACS Mediaș: Blaga – Maxim, Avram, Tala, A. Vlad, Bîrsan, Hanzu, T. Man, Căt. Tineiu, C. Zamfir, Cîrstean (Neacșa, Maghiari, Pasco, Jica, Tili, R. Ignat, Bîrsan, Șerban, D. Ursu). Antrenor Mihai Ianc.

CSM Unirea: Raț – D. Nistor (60, M. Sebaș), I. Grozav, Vomir, E. Codrea , M. Boldea, Istrate, Vl. Stanciu (31, R. Nistor), Fetița (cpt.), Indrei , T. Suciu (75, An. Roșu) (Al. Stoian, P. Codrea, C. Cristea, Mâlnă, Harfaș, Benkirat). Antrenor Stelu Gherman.

Metalurgistul Cugir – Avântul Reghin 1-0. Vitinha (11)- s-a jucat ieri.

Metalurgistul: Perjeriu – Dohotariu, S. Itu (85, Bura), V. Popa, Vitinha, Tăban (70, Selagea), Udrea, P. Păcurar, Gh. Hăprianu (88, Ad. Coman)- Șaucă/ cpt, Cocan (85, Vlădia) (Csapo, Kiraly, M. Neagu, L. Itu, R. Păcurar). Antrenor Ion Ilie, Luci Itu.

Avântul: Bucin – Enescu, P. Luca, Ad. Murar, T. Truță, Chirlejan, R. Suciu, M. Pop, Șerbănați, M. Bucur, Panga (Gal, B. Oltean, Marinescu, Ghiță, Bujor, Bugnar, Potor). Antrenor Vilmoș Stoica. (D.U., MULȚAM mister Dan!)

Citește mai multLiga a 3-a, Seria a 9-a, etapa 1! O victorie și două remize albe pentru “albaneze”!

Liga a 4-a, etapa 1! VEZI AICI cine te arbitrează!

Vineri, 25 august CS ZLATNA – CS INTER UNIREA (ora 18.30). A: Damian Adrian (Blaj), As1: Dan Horea (Aiud), As2: Olaru Marcel (Alba Iulia). Obs: Mărginean Filon (Aiud).

Sâmbătă, 26 august CSC VOINȚA STREMȚ – ACS VIITORUL VAMA SEACĂ (ora 11.00). A: Neagu Lucian (Teiuș), As1: Man Cristian (Alba Iulia), As2: Mihaiu Petre (Sebeș). Obs: Rojneai Alexandru (Alba Iulia).

CSM UNIREA ALBA IULIA 2 – CS LIMBENII LIMBA (ora 18.00, Cetate 2 din Alba Iulia). A: Vodă Alexandru (Alba Iulia), As1: Nistor Daniel (Zlatna), As2: Voicu Răzavan (Cugir). Obs: Lazăr Aurel (Teiuș).

CS OCNA MUREȘ – ACS ADU ACADEMY ȘONA (ora 18.00). A: Mărginean Marius (Blaj), As1: Tătar Antoniu (Aiud), As2: Bedelean Alexandru (Aiud). Obs: Baidoc Horațiu (Aiud).

Citește mai multLiga a 4-a, etapa 1! VEZI AICI cine te arbitrează!

Liga a 3-a, Seria a 9-a, etapa 1! Cugirenii deschid astăzi „balu’”! Celelalte „albaneze” joacă mâine!

Partida CS Metalurgistul Cugir – CSM Avântul Reghin (astăzi de la ora 18.00 pe Arena CSO din Cugir) va fi arbitrată de A: Suvar Alexandru Nicolae (Sibiu), A1: Drăgan Adrian Răzvan (Sibiu), A2: Duță Vasile Marius (Avrig). Obs. arbitri: Zgovancu Marius (Târgu Jiu). Delegat joc: Orbonaş Călin Marius (Ilia).

Partidele CSU Alba Iulia – Industria Galda de Jos (Stadion Galtiu) respectiv ACS Mediaș – CSM Unirea Alba Iulia (Stadion Gaz Metan din Mediaș) se vor disputa mâine, sâmbătă 26 august, de la ora 18.00. SUCCES „ALBANEZELOR”! (D.U., frf-cca.ro)

Citește mai multLiga a 3-a, Seria a 9-a, etapa 1! Cugirenii deschid astăzi „balu’”! Celelalte „albaneze” joacă mâine!