Și-au făcut treaba! Unirea Alba Iulia – CSC Sânmartin 3-0 ! Industria Galda de Jos – Metalurgistul Cugir 0-1! VEZI AICI echipele, marcatorii și clasamentul! (GALERIE FOTO)

Unirea: 12. Adrian Angeru – 13. Filip Morar, 6. Ionuț Neag, 30. Fane Mardare, 23. Alex Giurgiu (cpt.), 19. Cristian Avram, 4. Alex Petresc, 7. Răzvan Fetița, 8, Andrei Bârdea, 77. Ionuț Frăssineanu, 89. Dumitru Mărgărit (1. Rareș Sporea, 5. Răzvan Ivan, 16. Dani Tat, 9. Andrei David, 27. Adi Matei, 10. Cipri Selagea, 14. Paul Joldeș). Antrenori Mihai Manea.

Sânmartin: Adrian Barabaș – 3, Erik Tiponuț, 4. David Lupșe, 13. Alexandru Sorian (cpt.), 14. Beniamin Szabados, 17. Florin Pop, 18. Cyrus Habakuk, 20. Sergiu Vancea, 23. Nogo Salif, 24. Alex Pintea, 27. Marian Arsene (6. Sebastian Brata, 7. Ionuț Ban, 11. Sergiu Pop, 16. Patric Andraș, 33. David Bițiș, 97. Eduard Beke). Antrenor Călin Cheregi.

GOOOL UNIREA! ALEX GIURGIU MARCHEAZĂ CU CAPUL DUPĂ CENTRAREA LUI FILIP MORAR! 1-0 (MINUTUL 6)!

Citește în continuare

Liga a 3-a, Seria a 5-a, etapa a 4-a! Azi se joacă Unirea – Sânmartin și Galda – Cugir! HAI LA MECI (URI)!

AFC Unirea 1924 Alba Iulia – CSC Sânmartin (ora 17.00, stadion Cetate din Alba Iulia). A: Bodocan Narcis (Cluj-Napoca), A1: Antal Csaba (Cluj-Napoca), A2: Popa Dragoș Daniel (Băişoara). Observatori Ștefănuți Claudiu (Năsăud) și Popescu Emanoil (Târgu Jiu).
ACS Industria Galda de Jos – AFC Metalurgistul Cugir 1939 (ora 17.00, Galda Arena din Galda de Jos). A: Ciorbea Robert (Sânpetru), A1: Pânzaru Viorel (Braşov), A2: Tunsoiu Marian (Șinca Nouă). Observatori Teodor Ioan (Târgu Mureş) și Toma Janos (Târgu Mureş). (frf-cca.ro)

Citește în continuare

Juniori C – Etapa 1 / Juniori D – Etapa 1 / Juniori E – Etapa 1 / Interliga Națională!

Juniori C – Seria I Sâmbătă, 14 septembrie, ora 11.00 ACS INDUSTRIA GALDA – AS VIITORUL ABRUD. A: Nicola Andrei-Viorel (Alba Iulia), As1: Popa Alicia (Alba Iulia), As2: Drăgan Geanina (Alba Iulia).
ACS OPTIMUM ALBA IULIA – AFC SPINIS TEIUȘ. A: Costin Vasile (Alba Iulia), As1: Vâjdea George (Cugir), As2: Codrea Maria (Cugir)
ACS CRĂCIUNEL – AFC UNIREA ALBA IULIA. A: Cerghedean Gabriel (Teiuș), As1: Popa Alin (Teiuș), As2: Popa Dan (Teiuș).
Juniori C – Seria a II-a Sâmbătă 14 septembrie ACS ȘC. FOTBAL V. FRUMOASEI – CF METALURGISTUL CUGIR (ora 9.30). A: Vodă Alexandru (Alba Iulia), As1: Mihaiu Petre (Alba Iulia), As2: Chirilă Beniamin (Alba Iulia).
LPS SEBEȘ – AFC MICEȘTI (ora 10.00). A: Balea Horațiu (Alba Iulia), As1: Crăciun Andra (Sebeș), As2: Glonț Ștefania (Sebeș).
CSM UNIREA ALBA IULIA – AFC SPORTUL PETREȘTI (ora 11.00). A: Mutu Andrei (Alba Iulia), As1: Popa Andreea (Alba Iulia), As2: Mărginean George (Alba Iulia).
Juniori C – Seria a III-a Sâmbătă 14 septembrie ora 11.00 ACS JUNIORUL AIUD – CSȘ BLAJ. A: Dan Horea (Aiud), As1: Bedelean Alexandru (Aiud), As2: Vitez Lucian (Aiud).
CS OCNA MUREȘ – CSC FORTUNA LUNCA MUREȘULUI. A: Maier Lucian (Ocna Mureș), As1: Leahu Gabriel (Ocna Mureș), As2: Leahu Nectarie (Ocna Mureș).
CS OLIMPIA AIUD – ACS VIITORUL AIUD (ora 13.00). A: Sârbu Aurelian (Aiud), As1: Tătar Horea (Aiud), As2: Păiuși Tudor (Aiud).

Citește în continuare

Liga a 4-a, etapa a 4-a! VEZI AICI cine te arbitrează!

Sâmbătă, 14 septembrie CS OCNA MUREȘ – CS ZLATNA (ora 17.00). A: Nicola Andrei-Viorel (Alba Iulia), As1: Mutu Andrei (Alba Iulia), As2: Sârbu Andrei (Aiud). Secr: Dărămuș Vasile (Alba Iulia).
CS OLIMPIA AIUD – ACS NICOLAE LINCA CERGĂU (ora 17.00). A: Aron Corneliu (Alba Iulia), As1: Popa Alin (Teiuș), As2: Orga Mădălin (Ocna Mureș). Secr: Csiteian Iosif (Blaj).
Duminică, 15 septembrie ACS PERFORMANȚA IGHIU – CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA (ora 11.00). A: Nagy Andrei (Turda), As1: Vodă Alexandru (Alba Iulia), As2: Popa Daniel (Aiud). Secr: Mărginean Filon (Aiud).
CS CIL BLAJ – AS ENERGIA SĂSCIORI (ora 11.00). A: Balea Horațiu (Alba Iulia), As1: Sârbu Aurelian (Aiud), As2: Uleșan Robert (Alba Iulia). Secr: Rojneai Alexandru (Alba Iulia).
AS VIITORUL VAMA SEACĂ – CS NAVOBI ALBA IULIA (ora 17.00). A: Mărginean Marius (Blaj), As1: Gligor Sergiu (Alba Iulia), As2: Bogdan Claudiu (Ocna Mureș). Secr: Vezan Ilie (Blaj).
ACS VIITORUL SÂNTIMBRU – ACS SPICUL DAIA ROMÂNĂ (ora 17.00). A: Scrob Radu (Alba Iulia), As1: Man Cristian (Alba Iulia), As2: Mulea Rareș (Aiud). Secr: Baidoc Horațiu (Aiud).
AS VOINȚA STREMȚ – AFC MICEȘTI (ora 17.00). A: Domșa Mihai (Aiud), As1: Dan Horea (Aiud), As2: Tătar Antoniu (Aiud). Secr: Negau Marcel (Teiuș). (ajfalba.ro)

Citește în continuare

De la Comisie adunate…

În ședința din această săptămână, Comisia de Disciplină din cadrul AJF Alba a dictat următoarele sancțiuni:
Hot. nr. 610: CS Universitatea Alba Iulia (liga 4) – penalitate sportivă: 60 lei, conf. art. 78.a din RD; Hot. nr. 611: CS Olimpia Aiud (liga 4) – penalitate sportivă: 60 lei, conf. art. 78.a din RD; Hot. nr. 612: ACS Viitorul Sântimbru (liga 4) – penalitate sportivă: 60 lei, conf. art. 78.a din RD; Hot. nr. 613: Se respinge contestația depusă de AS Limbenii Limba (liga 5) din etapa 2, ca neregulamentară, conf. art. 26.2 din ROAF; Hot. nr. 614: Crăciun Andrei Ioan, jucător la ACS Industria Galda (liga 5) – 1 (unu) joc suspendare și penalitate sportivă: 25 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Hot. nr 615: Costea Alexandru Ioan, jucător la CS Rapid CFR Teiuș (liga 5) – 1 (unu) joc suspendare și penalitate sportivă: 25 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Hot. nr. 616: Vasiu Silviu Mihai, jucător la AS Gaz Metan Valea Lungă (liga 5) – 1 (unu) joc suspendare și penalitate sportivă: 25 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Hot. nr. 617: ACS Spicul Daia Română (juniori A1) – pierde jocul cu 6-0 (șase – zero) în favoarea CS Ocna Mureș și penalitate sportivă: 100 lei, cf. art. 83.10.4 din RD. (ajfalba.ro)

Citește în continuare

Cupa României! A fost stabilit programul 16-imilor de finală: Industria Galda de Jos- Petrolul Ploieşti!

Astăzi, la Casa Fotbalului, în sala „Nicolae Dobrin”, a avut loc tragerea la sorţi pentru stabilirea meciurilor din faza şaisprezecimilor de finală ale Cupei României, ediţia 2019/2020. Jocurile vor avea loc în perioada 24 – 26 septembrie 2019. Iată meciurile rezultate în urma tragerii la sorţi:

Citește în continuare

Astăzi, în Cupa României, faza a 4-a, Industria Galda de Jos – Avântul Reghin 4-3! Să vină…Liga 1!

Industria: Cătă Suciu – Fl. Schiau, Haiduc, Cioplântă, Petruse, D. Lupșan, Al. Costea, G. Goronea, Ad. Lăcătuș, Ov. Truță, Alecu Alexandru (D. Lepădat, Fl. Baghiu, P. Muntean, Puha, Gergely, Ad. Adam, Al. Circov). Antrenor Paul Ciucă.
Avântul: Vlasa – Ința, Fl. Pop, Merdariu, D. Chirilă, Ad. Luca, P. Luca, Murar, Covaciu, G. Chirilă, Bujor (Bucin, Ad. Pop, L. Moldovan, Berki, Crișan, Horvath, Potor). Antrenor Răzvan Dan.
1-0, MIN. 5: ALECU ALEXANDRU a urmărit o minge lungă trimisă de portarul Suciu, a driblat doi adversari, a scăpat singur și finalizat în stânga lui Vlasa
1-1, MIN. 25: MURAR a deviat cu capul, în stânga lui Suciu, o lovitură liberă executată de Covaciu
2-1, MIN. 27: ALECU ALEXANDRU a realizat dubla, reluare din apropiere, la centrarea excelentă trimisă de Ad. Lăcătuș.

Citește în continuare

Interliga Națională 2019-2020! VEZI AICI echipele participante și programul rundei inaugurale!

Echipe participante: 1. ACS Sebeș / LPS Sebeș, 2. CSC Bistra / Drum Nou Bistra, 3. CSM Unirea Alba Iulia, 4. ACS Juniorul Aiud, 5. CS Olimpia Aiud, 6. ACS Școala De Fotbal Valea Frumoasei, 7. CS Navobi Alba Iulia, 8. Student Sport Alba Iulia, 9. CS Optimum Alba Iulia, 10. CSO Cugir / Metalurgistul Cugir, 11. GT Sport Alba Iulia, 12. INDUSTRIA GALDA / UNIT ALBA IULIA / CS ZLATNA
Etapa 1 Loc: Cugir Data: 15.09.2019 (duminică)
Ora 09:00 CSO Cugir/Metalurgistul Cugir -AC Sebeș/LPS Sebeș
09:40 ACS Sebeș/LPS Sebeș – Juniorul Aiud
10:20 Juniorul Aiud – CSM Unirea Alba Iulia
11:00 CSM Unirea Alba Iulia – Optimum Alba Iulia
11:40 Optimum Alba Iulia – INDUSTRIA GALDA/UNIT ALBA IULIA/CS ZLATNA
12:20 INDUSTRIA GALDA/UNIT ALBA IULIA/CS ZLATNA – GT Sport Alba Iulia, 13:30 GT Sport Alba Iulia – CS Navobi Alba Iulia, 14:10 CS Navobi Alba Iulia – Student Sport Alba Iulia, 14:50 Student Sport Alba Iulia – Olimpia Aiud, 15:30 Olimpia Aiud – Șc. de Fotbal Valea Frumoasei, 16:10 Șc. de Fotbal Valea Frumoasei – CSC Bistra/Drum Nou Bistra, 16:50 CSC Bistra/Drum Nou Bistra – CSO Cugir/Metalurgistul Cugir (ajfalba.ro)

Citește în continuare
Închideți meniul