Liga a 4-a, etapa a 22-a! VEZI AICI cine te arbitrează!

Programul jocurilor, arbitri și observatorii MAI JOS:
Echipe: Arbitri:
1. CSC Fortuna Lunca Mureșului – CSM Unirea Alba Iulia2
Data: 13.04.2024
Ora: 17:00
Teren: Lunca Mureșului
Localitate: Lunca Mureșului
A: Mărginean Marius (Blaj)
As1: Spătăcean Darius (Blaj)
As2: Muntean Raul (Blaj)
Obs: Lup Virgil (Aiud)
2. ACS Performanța Ighiu – CS Inter Unirea
Data: 13.04.2024
Ora: 17:00
Teren: Cetate 2
Localitate: Alba Iulia
A: Damian Adrian (Blaj)
As1: Gligor Sergiu (Alba Iulia)
As2: Voicu Răzvan (Cugir)
Obs: Chirilă Cosmin (Alba Iulia)
3. CSC Voința Stremț – CS Ocna Mureș
Data: 13.04.2024
Ora: 17:00
Teren: Stremț
Localitate: Stremț
A: Popa Daniel (Aiud)
As1: Croitoru Adrian (Alba Iulia)
As2: Avram Andrei (Alba Iulia)
Obs: Cistean Iosif (Blaj)
4 ACS Spicul Daia Română – CS CIL Blaj
Data: 13.04.2024
Ora: 17:00
Teren: Daia Română
Localitate: Daia Română
A: Nagy Andrei (Ocna Mureș)
As1: Leahu Nectarie (Ocna Mureș)
As2: Leahu Gabriel (Ocna Mureș)
Obs: Rojneai Alexandru (Alba Iulia)
5. ACS Viitorul Sântimbru – CSL Hidro Mecanica Șugag 1984
Data: 13.04.2024
Ora: 17:00
Teren: Galtiu
Localitate: Galtiu
A: Cerghedean Gabriel (Teiuș)
As1: Văidean Alexandru (Alba Iulia)
As2: Man Cristian (Alba Iulia)
Obs: Vezan Ilie (Blaj)
6. ACS Viitorul Vama Seacă – CS Zlatna
Data: 13.04.2024
Ora: 17:00
Teren: Vama Seacă
Localitate: Vama Seacă
A: Neagu Lucian (Teiuș)
As1: Popa Alin (Teiuș)
As2: Iosa Ariana (Alba Iulia)
Obs: Baidoc Horațiu (Aiud)
7. AS Limbenii Limba – ACS Adu Academy Șona
Data: 14.04.2024
Ora: 11:00
Teren: Ciugud
Localitate: Ciugud
A: Aron Corneliu (Alba Iulia)
As1: Stegaru Cristian (Alba Iulia)
As2: Golgoț Mihai (Alba Iulia)
Obs: Lazea Radu (Aiud)
8. CS FC Lopadea Nouă – ACS Energia Săsciori
Data: 14.04.2024
Ora: 11:00
Teren: Lopadea Nouă
Localitate: Lopadea Nouă
A: Balea Horațiu (Alba Iulia)
As1: Dan Horea (Aiud)
As2: Sunzuiană Elisabeta (Alba Iulia)
Obs: Mărginean Filon (Aiud)
Citește mai multLiga a 4-a, etapa a 22-a! VEZI AICI cine te arbitrează!

De la Comisie adunate…Ședință 09.04.2024!

 

Hot. nr. 674: Morea Denis, jucător la ACS Spicul Daia Română (Cupa României) – 1 (unu) joc suspendare și penalitate sportivă: 50 lei, conf. art. 63.2.1.e din RD;

Hot. nr. 675: Stanciu Filip, jucător la CS Inter Unirea (liga 4) – 1 (unu) joc suspendare și penalitate sportivă: 50 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD;

Hot. nr. 676: Bogdan Ionuț, jucător la ACS Recolta Crăciunel (liga 5) – 3 (trei) jocuri suspendare și penalitate sportivă: 200 lei, conf. art. 63.2.4.a din RD;

Hot. nr. 677: Coardoș Ovidiu, antrenor la AFC Kinder Teiuș (liga 5) – 3 (trei) jocuri suspendare și penalitate sportivă: 200 lei, conf. art. 65.a din RD;

Hot. nr. 678: Drăgoi Adi, jucător la AFC Kinder Teiuș (liga 5) – 1 (unu) joc suspendare și penalitate sportivă: 40 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD;

Hot. nr. 679: Horșa Laurențiu Adrian, jucător la CS Unit Alba Iulia (liga 5) – 2 (două) jocuri suspendare și penalitate sportivă: 200 lei, conf. art. 63.2.2.f din RD;

Hot. nr. 680: Mihălțan Ilie Alexandru, jucător la AS Voința Beldiu (liga 5) – 2 (două) jocuri suspendare și penalitate sportivă: 200 lei, conf. art. 63.2.2.f din RD;

Hot. nr. 681: Mărian Ștefan Mirel, jucător la AS Voința Beldiu (liga 5) – 20 (douăzeci) jocuri suspendare și penalitate sportivă: 600 lei, conf. art. 65.d din RD;

Hot. nr. 682: Florea Andrei, jucător la CSM Unirea Alba Iulia (juniori U 13) -1 (unu) joc suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.e din RD;

Hot. nr. 683: Balasz Robert, jucător la CSC Fortuna Lunca Mureșului (juniori U 19) – 1 (unu) joc suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD;

Hot. nr. 684: Toth Sebastian Dacian, jucător la CS Ocna Mureș (juniori U 19) – 1 (unu) joc suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD. (ajfalba.ro)

Citește mai multDe la Comisie adunate…Ședință 09.04.2024!

Juniori U15, etapa a 4-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentele!

Rezultate Elite: LPS Sebeș 1 : 3 ACS Star PRO Optimum (Tudor Topală, numărul 20, a deschis scorul pentru trupa din Sebeș la revenirea după o accidentare care l-a ținut pe margine timp de cinci săptămâni), CS Metalurgistul Cugir 2 : 1 CSȘ Blaj, CSM Unirea Alba Iulia 4 : 1 CS Olimpia Aiud (ajfalba.ro, sursa foto facebook)

Citește mai multJuniori U15, etapa a 4-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentele!

Campionate juniori U19, etapa a 5-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentele

Rezultate Elite: CS Universitar din Alba Iulia1 : 0ACS Adu Academy Șona
ACS Viitorul Sântimbru1 : 6CS Metalurgistul Cugir
CS CIL Blaj5 : 3CSC Fortuna Lunca Mureșului (ajfalba.ro, sursa foto facebook)
1CS Metalurgistul Cugir550022 – 61615
2CS CIL Blaj531119 – 71210
3CS Universitar din Alba Iulia52128 – 807
4CSC Fortuna Lunca Mureșului520311 – 16-56
5ACS Adu Academy Șona52038 – 14-66
6ACS Viitorul Sântimbru50052 – 19-170

 

 

Rezultate Clasic:

Citește mai multCampionate juniori U19, etapa a 5-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentele

Liga a 5-a, Seria a 2-a, etapa a 19-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul! (GALERIE FOTO)

Rezultate: ACS Olimpia Petrisat 2 : 5 UNIT ALBA IULIA (GALERIE FOTO). Serbare câmpenească într-un peisaj foarte fain, drept pentru care FAMILIA UNIT ALBA IULIA transmite un MULȚAM FAIN oamenilor din Petrisat pentru exemplul de corectitudine oferit-nicio înjurătură, nicio jignire la adresa NOASTRĂ sau a brigăzii de arbitri-LECȚIE în acest sens “predată” de Radu Damian, Andreea Popa și Ariana Iosa. În rest, am avut 4-0 s-a făcut 4-2 și s-a terminat 5-2 pentru noi, goluri Duțu Alexandroae 2, Vlăduț Rusu, Emiluț Jurj și Roli Cordoș. De remarcat faptul că Robi Sicoe a terminat jocul cu trei jucători născuți în 2008 George Berki, respectiv 2009 Luca Ghioancă și Andrei Mureșan…SEMN CĂ LUCRURILE AVANSEAZĂ ÎNCET-ÎNCET. Era să zic, în swahili,  POLE-POLE! MULȚAM OANA și ALIN! (Dan UDREA)

CS Rapid CFR Teiuș 0 : 2 AFC Micești, AS Voința Beldiu 3 : 2 ACS Crăciunel, ACS Industria Galda 2 2 : 2 AFC Kinder Teiuș, ACS Viitorul Biia 4 : 2 CS Spicul Bucerdea, AS Gaz Metan Valea Lungă 2 : 1 ACS Târnavele Tiur, ACS Dacia Mihalț 1 : 1 ACS Nicolae Linca Cergău. (ajfalba.ro)

Citește mai multLiga a 5-a, Seria a 2-a, etapa a 19-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul! (GALERIE FOTO)