Mâine, la Alba Iulia, va avea loc Maratonul Reîntregirii Neamului Românesc!

In ziua de 30.11.2017 va avea loc la Alba Iulia cea de-a 7-a editie a Maratonului Reintregirii Neamului Romanesc. Maratonul cinsteste memoria romanilor care au infaptuit Marea Unire de la 1 decembrie 1918. Organizatori:   Clubul Sportiv Eco Alpin  in parteneriat Primaria Municipiului Alba Iulia,  Consiliul Judetean Alba si  DJST Alba.Parteneri: Universitatea „1 Decembrie 1918” din Alba Iulia,  ISOSTAR Romania, Artsport.ro, APIS Carpatica – PFA Achim Stefan Decebal, Anteco Company SRL, Ro Club Maraton, Revista ALERG, Running Club Bucharest. (mai mult…)

VEZI AICI cine nu joacă din cauza galbenelor!

Jucătorii fără drept de joc, pentru cumul de cartonașe galbene, sunt următorii: Liga a IV-a, etapa 15 (02-03.12.2017) Sas Ionuț – CS Olimpia Aiud (4 CG), Olar Bogdan – CS Ocna Mureș (4 CG). Liga a V-a, Seria 1 – etapa 13 (03.12.2017) Crișan Eduard – ACS Performanța Ighiu II (4 CG), Lungar Dorel – AFC Viitorul Răhău (4 CG). Liga a V-a, Seria 2 – etapa 13 (03.12.2017) Lazăr Aurelian – AS Voința Beldiu (4 CG), Iuga Alin Nicușor – CS Ocna Mureș II (4 CG). (ajfalba.ro)

Hotărârea Comitetului de Urgență din 27 noiembrie 2017! Din cauza vremii nefavorabile nu se mai joacă la juniori D respectiv juniori E!

În conformitate cu dispozițiile art. 43 din Statutul Asociației Județene de Fotbal Alba, Comitetul de Urgență compus din Cristian Petropulos – președinte AJF Alba, Ovidiu Hulea – vicepreședinte AJF Alba, Mihai Valentin Dăscălescu – vicepreședinte AJF Alba, hotărăște în unanimitate de voturi, următoarele: (mai mult…)

Etapa s-a terminat, comentariile continuă…Andrei Samoilă (Sportul Petrești), Paul Muntean (Metalu Aiud), Andrei Sas (Olimpia Aiud) și Dumitru Trif (Cuprirom Abrud) au fost cei mai buni jucători ai rundei!

Penultima rundă a actualei ediții de campionat din Liga a IV-a a fost marcată de derby-ul primelor două locuri (foto), iar grație succesului obținut de Transalpina Șugag în fața celor de la Sportul Petrești, sugăjenii au rămas pe prima poziție, asta în vreme ce Soda Ocna Mureș a câștigat partida de pe teren propriu cu Euro Șpring și a urcat pe locul secund. (mai mult…)

Juniori A1, etapa a 14-a! VEZI AICI cine te arbitrează astăzi de la ora 14.30!

Seria I CS CUPRIROM ABRUD – AFC SPORTUL PETREȘTI. A: Nemeș Cătălin (Abrud), As1: Oancea Valentin (Abrud), As2: Florea Andrei (Zlatna).

CSO CUGIR – ACS VIITORUL SPICUL DAIA ROMÂNĂ. A: Scrob Radu (Alba Iulia), As1: Costea Cătălin (Alba Iulia), As2: Prodea Sebastian (Alba Iulia).

AS ENERGIA SĂSCIORI – AFC TRANSALPINA ȘUGAG. A: Mutu Andrei (Alba Iulia), As1: Bîldea Gheorghe (Alba Iulia), As2: Dehelean Mihai (Alba Iulia).

CS ZLATNA – AS UNIREA JUNIORS ALBA IULIA (se joacă de la ora 16.00). A: Vodă Alexandru (Alba Iulia), As1: Doncuț Radu (Alba Iulia), As2: Gligor Sergiu (Alba Iulia).

Seria a II-a CS ARIEȘUL APUSENI BAIA DE ARIEȘ – CS CIL BLAJ. A: Horvat Tudor (Ocna Mureș), As1: Halmagy Alexandru (Ocna Mureș), As2: Chirilă Darius (Ocna Mureș).

CSȘ BLAJ – AS VOINȚA STREMȚ. A: Mărginean Marius (Blaj), As1: Muntean Raul (Lunca Târnavei), As2: Aldea Dan (Blaj). (mai mult…)

Juniori D, etapa a 13-a respectiv etapa a 10-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentele!

Rezultate, Seria 1, etapa a 13-a: CS Zlatna 0 : 1 CF Metalurgistul 1939 Cugir, Performanta Ighiu 1 : 0 CSM Unirea Alba Iulia, Industria Galda 0 : 1 ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei. (ajfalba.ro, sursa foto pagina de facebook a Juniorul Aiud)

CLASAMENT

1Șc. Fotbal V. Frumoasei       11        10        0          1          36 – 6   30        30p

2Metalurgistul 1939 Cugir      11        9          0          2          33 – 13             20        27p

3Performanta Ighiu                 11        5          3          3          16 – 14             2          18p

4Industria Galda                     12        4          2          6          17 – 27             -10       14p

5Unirea Juniors Alba Iulia      11        3          2          6          13 – 15             -2         11p

6CS Zlatna                              11        1          3          7          7 – 22   -15       6p

7CSM Unirea Alba Iulia         11        1          2          8          3 – 28   -25       5p

Rezultate, Seria a 2-a, etapa a 13-a: Viitorul Sîntimbru 2 : 4 CSO Cugir, CSȘ Blaj 0 : 3 CS Navobi Alba Iulia, AFC Unirea 1924 Alba Iulia 3 : 1 Crăciunelul de Jos.

CLASAMENT

1Navobi Alba Iulia     11        11        0          0          47 – 3   44        33p

2Unirea Alba Iulia      11        10        0          1          80 – 6   74        30p

3Crăciunelul de Jos     11        6          1          4          40 – 26             14        19p

4Șc. Fotbal V. F. 2      11        4          1          6          31 – 42             -11       13p

5CSȘ Blaj                   11        4          1          6          20 – 42             -22       13p

6CSO Cugir                11        2          1          8          17 – 45             -28       7p

7Viitorul Sîntimbru     12        0          0          12        15 – 86             -71       0p (mai mult…)