Liga a V-a, etapa a 7-a! VEZI AICI cine te arbitrează mâine!

Seria I AS LIMBENII LIMBA – CS NAVOBI (ora 11.00). A: Iviniș Darius (Zlatna), As1: Costea Cătălin (Alba Iulia), As2: Florea Andrei (Zlatna). Obs: Mărginean Ioan (Alba Iulia).

AS DALIA SPORT DAIA ROMÂNĂ – CS PERFORMANȚA IGHIU II (ora 11.00). A: Damian Radu (Blaj), As1: Aldea Dan (Blaj), As2: Spătăcean Darius (Blaj). Obs: Bulugea Radu (Valea Lungă).

AFC VIITORUL RĂHĂU – AS UNIREA JUNIORS (ora 14.00). A: Aron Corneliu (Alba Iulia), As1: Șerdean Florin (Alba Iulia), As2: Popa Andreea (Ciugud). Obs: Neagu Marcel (Beldiu).

ACS BĂGĂU – AS MUREȘUL GÂMBAȘ (ora 16.00). A: Damian Adrian (Blaj), As1: Muntean Raul (Lunca Târnavei), As2: Costea Mihai (Sâncel). Obs: Mărginean Marius (Blaj).

AFC LOPADEA NOUĂ – AFC PIANU (ora 16.00). A: Hurghiș Răzvan (Aiud), As1: Bîldea Gheorghe (Alba Iulia), As2: Postei Claudiu (Cugir). Obs: Bran Petru (Săliștea). (mai mult…)

Cupa României (ediția 2018-2019), etapa a III-a! VEZI AICI rezultatele!

Jocurile din cadrul etapei a III-a, s-a jucat vineri, 20 octombrie 2017, s-au încheiat cu următoarele rezultate: AS Viitorul Vama Seacă 2-3 CSC Fortuna Lunca Mureșului, CS Navobi 7-1 CS Cuprirom Abrud, AS Nicolae Linca Cergău 3-2 AS Euro Șpring, ACS Băgău 0-1 CS Arieșul Apuseni Baia de Arieș, AS Unirea Juniors Alba Iulia 0-8 CS Zlatna, CS Spicul Bucerdea 5-0 AFC Metalu 2016 Aiud, AS Viitorul Biia 1-1(3-1 dp) AS Voința Stremț. Celor 7 echipe calificate din etapa a III-a, scrise cu bold, li se vor alătura celelalte 9 echipe de liga a IV-a (CS Rapid CFR Teiuș, AS Energia Săsciori, CS Olimpia Aiud, AS Viitorul Sântimbru, CS CIL Blaj, AFC Sportul Petrești, AFC Transalpina Șugag, ACS Viitorul Spicul Daia Română și CS Ocna Mureș), care vor disputa jocurile din optimile de finală, în luna martie a anului 2018. În optimile de finală împerecherea se va face prin tragere la sorți, echipele calificate din etapa a III-a urmând să fie gazde. (ajfalba.ro)

Cupa României (ediția 2018-2019), faza a III-a! VEZI AICI cine te arbitrează mâine de la ora 15.30!

AS NICOLAE LINCA CERGĂU – AS EURO ȘPRING. A: Damian Adrian (Blaj), As1: Muntean Raul (Blaj), As2: Popa Alin (Beldiu). Obs: Neagu Lucian (Teiuș).

CS NAVOBI  – CS CUPRIROM ABRUD. A: Hurghiș Răzvan (Aiud), As1: Mutu Andrei (Alba Iulia), As2: Barb Ioan (Aiud). Obs: Danciu Dorin (Alba Iulia).

AS VIITORUL VAMA SEACĂ – CSC FORTUNA LUNCA MUREȘULUI. A: Aron Cornel (Alba Iulia), As1: Man Cristian (Alba Iulia), As2: Stan Mihai (Alba Iulia). Obs: Neagu Marcel (Beldiu).

ACS BĂGĂU – CS ARIEȘUL APUSENI BAIA DE ARIEȘ. A: Vodă Alexandru (Alba Iulia), As1: Doncuț Radu (Alba Iulia), As2: Bîldea Gheorghe (Alba Iulia). Obs: Ocnean Traian (Aiud). (mai mult…)

De la Comisie adunate…

În ședința din această săptămână a Comisiei de Disciplină din cadrul AJF Alba s-a dictat următoarele sancțiuni: Cerghedean Gabriel Ioan, jucător la AS Voința Stremț (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Homorozan Viorel Petrică, jucător la AS Energia Săsciori (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Cătălina Călin Gabriel, jucător la AS Euro Șpring (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Clubul CSC Fortuna Lunca Mureșului (liga a IV-a) – penalitate sportivă: 60 lei, conf. art. 78.a din RD; Moldovan Bela Cosmin, jucător la AFC Metalu 2016 Aiud (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; (mai mult…)

VEZI AICI cine nu joacă din cauza galbenelor!

Jucătorii fără drept de joc, din cauza cumulului de cartonașe galbene sunt următorii: Liga a IV-a, etapa 9 (21-22.10.2017), Sas Andrei Filip – CS Olimpia Aiud (4 CG), Râșniță Gheorghe – CSC Fortuna Lunca Mureșului (4 CG), Rahovean Ionuț – AFC Transalpina Șugag (4 CG). Liga a V-a, Seria 1 – etapa 7 (22.10.2017) Cătilina Ioan Dorel – AFC Pianu 2016 (4 CG). (ajfalba.ro)

Liga a V-a, etapa a 6-a! VEZI AICI cine te arbitrează!

Seria I, duminică 15 octombrie ACS BĂGĂU – AS UNIREA JUNIORS (ora 13.00). A: Nicola Andrei Viorel (Alba Iulia), As1: Horvat Tudor (Ocna Mureș), As2: Bogdan Claudiu (Ocna Mureș). Obs. Borşoş Ştefan (Ocna Mureş).

AFC PIANU 2016 – AS VIITORUL RĂHĂU (ora 14.00). A: Iviniş Darius (Zlatna), As1: Nistor Daniel (Zlatna), As2: Florea Andrei (Zlatna). Obs: Câmpean Costel (Zlatna).

CS NAVOBI – AS SPORTUL LIVEZILE (ora 16.00). A: Câmpean Alin (Zlatna), As1: Olaru Marcel (Abrud), As2: Oancea Valentin (Abrud). Obs: Bulugea Radu (Valea Lungă).

AFC MICEȘTI – AS INTER CIUGUD (ora 16.00). A:Budea Andrei (Cugir), As1: Bîldea Gheorghe (Săliştea), As2: Postei Claudiu (Cugir). Obs: Costin Vasile (Alba Iulia). (mai mult…)

De la Comisie adunate…

În ședința de ieri, Comisia de Disciplină din cadrul AJF Alba a dictat următoarele sancțiuni: Clubul CSC Fortuna Lunca Mureșului (liga a IV-a) – penalitate sportivă: 700 lei, conf. art. 80.a,b,c,d și e din RD; Boancăș Septimiu, antrenor la CS CIL Blaj (liga a IV-a) – 2 (două) etape suspendare, conf. art. 19.5 și 44.3 din RD; Dup Marius, antrenor la CS Arieșul Apuseni Baia de Arieș (liga a IV-a) – 9 (nouă) etape suspendare și penalitate sportivă: 350 lei, conf. art. 56 din RD; Onacă Marius, jucător la CS Arieșul Apuseni Baia de Arieș (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Hileagă Zaharie, jucător la AS Euro Șpring (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; (mai mult…)

Meseria mea e…golu’! VEZI AICI cine sunte golgheterii Ligii a IV-a respectiv Ligii a V-a!

Liga a IV-a (inclusiv etapa a 7-a) 1. Vali Drăgan (Soda Ocna Mureș) 11 goluri, 2. Raul Mihălțan (Euro Șpring) 7 goluri, 3-4. Ioan Lăcătuș (Transalpina Șugag) 6 goluri, Dan Costea (Rapid CFR Teiuș) 6 goluri, 5-7. Ștefan Comănici (CIL Blaj) 5 goluri, Paul Muntean (Metalul Aiud) 5 goluri, Paul Mucea (Sportul Petrești) 5 goluri. Liga a V-a, Seria 1 (după etapa a 4-a) 1 Florin Barbu (Performanța Ighiu) 10 goluri, 2. Claudiu Marcu (Performanța Ighiu) 6 goluri, 3. Gheorghe Toma (ACS Băgău) 5 goluri,  4. Kirstoff Oniga (FC Lopadea Nouă) 5 goluri.  Liga a V-a, Seria a 2-a (după etapa a 4-a) 1. Radu Andone (Viitorul Vama Seacă) 7 goluri, 2-3. Nicolae Popa (AS Nicolae Linca Cergău) 6 goluri, Ioan Adrian Voicu (Târnavele Tiur) 6 goluri, 4. Radu Contor (Viitorul Vama Seacă) 5 goluri, 5. Bernath Erșek (AS Tineretul Șona) 4 goluri. (D.U., MULȚAM mister Răducu Scrob și John Ilie!)

Liga a V-a, etapa a 5-a! VEZI AICI cine te arbitrează mâine!

Seria I AS LIMBENII LIMBA – AS MUREȘUL GÂMBAȘ (ora 11.00). A: Iviniș Darius (Zlatna), As1: Roșu Ioan (Alba Iulia), As2: Florea Andrei (Zlatna). Obs: Petca Gheorghe (Alba Iulia).

AFC VIITORUL RĂHĂU – ACS INDUSTRIA GALDA II (ora 14.00). A: Man Cristian (Alba Iulia), As1: Crişan Paula (Alba Iulia), As2: Bălşan Radu (Alba Iulia). Obs: Bran Petru (Săliștea).

AS SPORTUL LIVEZILE – CS PERFORMANȚA IGHIU II (ora 16.00). A: Aron Corneliu (Alba Iulia), As1: Stegaru Cristian (Alba Iulia), As2: Mihaiu Petre (Alba Iulia). Obs: Câmpean Costel (Zlatna).

AS UNIREA JUNIORS – AFC PIANU 2016 (ora 16.00). A: Budea Andrei (Cugir), As1: Bîldea Gheorghe (Săliștea), As2: Mihalcea Remus (Acmariu). Obs: Costea Dan (Vințu de Jos). (mai mult…)

Gest superb al lui Gicu Grozav! VEZI AICI despre ce este vorba!

Gicu Grozav este un dinamovist adevărat și un om cu suflet mare. Grozav a plătit 11.000 RON pentru tricoul lui Hîldan, de la a cărui moarte au trecut 17 ani chiar astăzi, scos la licitație pentru a-l ajuta pe suporterul dinamovist bolnav de cancer. Fotbalistul de la Karabukspor a licitat pentru tricoul lui Cătălin Hîldan, în speranța că banii strânsi îl vor salva pe Cucu. Gicu Grozav a fost dorit de Dinamo în această pauză competițională, dar jucătorul a ales să mai evolueze în străinătate. (mai mult…)