Liga a V-a, etapa a 20-a! VEZI AICI cine te arbitrează!  

Seria I, duminică 29 aprilie CS PERFORMANȚA IGHIU II – AS DALIA SPORT DAIA ROMÂNĂ (ora 11.00). A: Iviniș Darius (Zlatna), As1: Nistor Daniel (Zlatna), As2: Oancea Valentin (Abrud). Obs: Câmpean Costel (Zlatna).

CS NAVOBI ALBA IULIA – AS LIMBENII LIMBA (ora 11.30). A: Coltor Claudiu (Aiud), As1: Koncz Cristian (Ocna Mureș), As2: Bogdan Claudiu (Ocna Mureș). Obs: Ocnean Traian (Aiud).

AFC MICEȘTI – AS SPORTUL LIVEZILE  (ora 13.00). A: Nicola Andrei II (Alba Iulia), As1: Bălșan Radu (Alba Iulia), As2: Dehelean Mihai (Alba Iulia). Obs: Danciu Dorin (Alba Iulia).

AS MUREȘUL GÂMBAȘ – ACS BĂGĂU (ora 17.00). A: Mărginean Adrian (Aiud), As1: Copândean Andrei (Aiud), As2: Orga Mădălin (Ocna Mureș). Obs: Neagu Marcel (Beldiu). (mai mult…)

În Cupa României, Olimpia Aiud – Sportul Petreşti 1-5! Transalpina Şugag, Viitorul Sîntimbru şi CIL Blaj s-au calificat în semifinale! VEZI AICI echipele şi marcatorii! (GALERIE FOTO)

Olimpia: 1. Mircea Hagiu – 2. Alexandru Bedelean, 15. Florin Ghirca, 10. Cristi Bucur, 21. Cosmin Bordean, 14. Cătălin Şuşman, 7. Sebi Şimandi, 11. Cătălin Antoniade, 20. Dani Vlad (cpt.), 13. Gheorghe Bălţat, 44. Lorand Duma (12. Andrei Nicula, 4. Dani Şimandi, 18. Marius Felindean). Antrenor Nicu Sasu. (mai mult…)

De la Comisie adunate…

În şedinţa de ieri a Comisiei de Disciplină din cadrul AJF Alba s-au dictat următoarele sancţiuni: Ianc Simion Daniel, jucător la AFC Sportul Petrești (liga a IV-a) – 2 (două) etape suspendare și penalitate sportivă: 100 lei, conf. art. 63.2.2.f din RD; Moldovan Visalon, jucător la ACS Viitorul Spicul Daia Română (liga a IV-a) – 4 (patru) etape suspendare și penalitate sportivă: 200 lei, conf. art. 63.2.4.a din RD; Cibu Radu Nicolae, jucător la ACS Viitorul Spicul Daia Română (liga a IV-a) 2 (două) etape suspendare și penalitate sportivă: 100 lei, conf. art. 63.2.2.f din RD; Clubul CS Cuprirom Abrud (liga a IV-a), pierde jocul din etapa 22, cu echipa AFC Transalpina Șugag, cu scorul de 3-0 (forfait) și penalitate sportivă: 600 lei, conf. art. 79.1 din RD; Nagy Robert Ioan, jucător la AS Sportul Livezile (liga a V-a, Seria 1) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 25 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; (mai mult…)

Cupa României, sferturi de finală! VEZI AICI cine te arbitrează mâine de la ora 17.30!

CS SPICUL BUCERDEA – AS VIITORUL SÎNTIMBRU. A: Nemeș Cătălin (Abrud), As1: Sîrbu Aurelian (Aiud), As2: Sîrbu Andrei (Aiud). Obs: Bocai Ovidiu (Sânmiclăuș).

AFC TRANSALPINA ȘUGAG – CS OCNA MUREȘ. A: Costin Vasile (Alba Iulia), As1: Mulea Rareș (Aiud), As2: Dan Horea (Aiud). Obs: Ocnean Traian (Aiud).

CS OLIMPIA AIUD – AFC SPORTUL PETREȘTI. A: Damian Adrian (Blaj), As1: Vodă Alexandru (Alba Iulia), As2: Man Cristian (Alba Iulia). Obs: Neagu Marcel (Beldiu). (mai mult…)

VEZI AICI cine nu joacă din cauza galbenelor! ·

Jucătorii fără drept de joc, pentru cumul de cartonașe galbene, sunt următorii: Liga a IV-a, etapa 23 (28-29.04.2018) Cibu Achim Adrian – ACS Viitorul Spicul Daia Română (4 CG). Liga a V-a, Seria 1 – etapa 20 (29.04.2018) Țon Ioan Vasile – AS Sportul Livezile (4 CG), Moga Akos – AFC Lopadea Nouă (4 CG), Herepean Iulian – AFC Micești (4 CG). Liga a V-a, Seria 2 – etapa 20 (29.04.2018) Mureșan Dorin – AS Pănade (9 CG), Mihălțan Adrian – AS Voința Beldiu (4 CG), Mureșan Claudiu – CS Ocna Mureș II (4 CG), Podar Daniel – AS Viitorul Vama Seacă (4 CG). (ajfalba.ro)

Înțelege cum funcționează Handicapul Asiatic la pariuri sportive în maxim 5 minute!

Pariorii profesioniști joacă în special pariurile pe Handicap Asiatic datorită avantajelor pe care le prezintă acestea în comparație cu toate celelalte tipuri de pariuri. (mai mult…)

Liga a V-a, etapa a 19-a! VEZI AICI cine te arbitrează duminică!

Seria I AS LIMBENII LIMBA – CS PERFORMANȚA IGHIU II (ora 11.00). A: Costin Vasile (Alba Iulia), As1: Doncuț Radu (Alba Iulia), As2: Crișan Paula (Alba Iulia). Obs: Bran Petru (Săliștea).

AS DALIA SPORT DAIA ROMÂNĂ – AS MUREȘUL GÂMBAȘ (ora 11.00). A: Nicola Andrei II (Alba Iulia), As1: Stegaru Cristian (Alba Iulia), As2: Popa Andreea (Ciugud). Obs: Câmpean Costel (Zlatna).

AFC LOPADEA NOUĂ – ACS INDUSTRIA GALDA II (ora 17.00). A: Nicola Andrei Viorel (Alba Iulia), As1: Tătar Antoniu (Aiud), As2: Popa Alin (Beldiu). Obs: Ocnean Traian (Aiud).

AS INTER CIUGUD – AFC MICEȘTI (ora 17.00). A: Câmpean Alin (Zlatna), As1: Mihaiu Petre (Alba Iulia), As2: Șerdean Florin (Alba Iulia). Obs: Mărginean Ioan (Alba Iulia).

AS SPORTUL LIVEZILE – CS NAVOBI ALBA IULIA (ora 17.00). A: Vodă Alexandru (Alba Iulia), As1: Gligor Sergiu (Alba Iulia), As2: Bedelean Alexandru (Aiud). Obs: Ilie Ioan (Aiud). (mai mult…)

Preşedintele Unirii Alba Iulia, Mihai Valentin Dăscălescu, a fost ales în Comitetul Executiv al FRF drept reprezentant al Ligii a III-a!

Miercuri, 18 aprilie, s-au votat și membrii Comitetului Executiv al FRF. Noua componență a acestuia este:

Președinte: Răzvan Burleanu (președinte FRF)
Vicepreședinți: Gino Iorgulescu (președinte LPF) și Octavian Goga (reprezentant al Asociațiilor Județene de Fotbal)
Membri: 
Valeriu Argăseală (reprezentant Liga 1), Cristian Tănase (reprezentant Liga 1), Marius Burcă (reprezentant Liga 2), Marcel Ghergu (reprezentant Liga 2), Mihai Valentin Dăscălescu (reprezentant Liga 3), (mai mult…)

Răzvan Burleanu, reales președinte al Federației Române de Fotbal, pentru un mandat, până în 2022!

Răzvan Burleanu este vechiul și noul președinte al Federației Române de Fotbal, în urma alegerilor de astăzi, iar Ionuț Lupescu este marele învins al scrutinului pentru cea mai înaltă funcție a fotbalului românesc, contracandidatul său câștigând din primul tur. Membrii afiliați au votat pentru continuitate în fruntea FRF, iar viitorul fotbalului românesc rămâne pentru încă un mandat în mâna echipei lui Răzvan Burleanu, ce conduce FRF din 2004, după plecarea lui Mircea Sandu. Rezultate oficiale: Răzvan Burleanu – 168 de voturi; Ionuţ Lupescu – 78 de voturi; Marcel Puşcaş – 8 voturi; Ilie Drăgan – 0 voturi. (sursa gsp.ro)

VEZI AICI cine nu joacă din cauza galbenelor!

Jucătorii fără drept de joc, pentru cumul de cartonașe galbene, sunt următorii: Liga a IV-a, etapa 22 (21-22.04.2018) Vaidasigan Sergiu – CS Ocna Mureș (4 CG), Drăgan Valentin – CS Ocna Mureș (7 CG), Cristea Tudor – CS Ocna Mureș (4 CG), Csegoldi Szilard – CS Ocna Mureș (4 CG), Sașa Denis – AS Viitorul Sântimbru (7 CG), Stan Alexandru – AS Viitorul Sântimbru (4 CG), Hălălae Eugen – AS Viitorul Sântimbru (4 CG), Hulea Denis – AS Viitorul Sântimbru (4 CG), Popa Ioan – AS Voința Stremț (7 CG). Liga a V-a, Seria 1 – etapa 19 (22.04.2018) Kiss Arpad – AFC Lopadea Nouă (4 CG), Maxim Adrian – ACS Băgău (4 CG). Liga a V-a, Seria 2 – etapa 19 (22.04.2018), Tulea Alin Ghedeon – AS Viitorul Biia (4 CG), Muntean Nelu – AS Progresul Fărău (4 CG). Juniori A1 – Play Off – etapa 3 (18.04.2018) Nu sunt. (mai mult…)

Joi- 26.04.2018 – se vor disputa jocurile din sferturile de finală a Cupei României! 

Luni, 16 aprilie 2018, la sediul AJF Alba, a avut loc tragerea la sorți pentru sferturile de finală ale Cupei României 2018-2019, faza județeană. Cu o echipă de liga a V-a (CS Spicul Bucerdea) și șapte echipe de Liga a IV-a rămase în competiție, cursa pentru câștigarea fazei județene a Cupei României este foarte strânsă. Cele 4 jocuri se vor desfășura într-o singură manșă, pe terenul primei echipe extrase din urnă la tragerea la sorți. Astfel, cele patru meciuri din sferturile de finală se vor disputa în data de 26 aprilie 2018. Programul jocurilor din sferturile de finală ale Cupei României, faza județeană este următorul:

Ora 17:30 CS SPICUL BUCERDEA – AS VIITORUL SÎNTIMBRU, AFC TRANSALPINA ȘUGAG – CS OCNA MUREȘ, CS OLIMPIA AIUD – AFC SPORTUL PETREȘTI

Ora 19:00 CS ZLATNA – CS CIL BLAJ. (mai mult…)