Liga a 5-a, Seria a 2-a, etapa a 22-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul!

Rezultate: Hidromecanica Șugag 7 : 2 AFC Pianu 2016, Viitorul Răhău 4 : 1 Spicul Bucerdea, CS Voința Teiuș 2 : 1 Voința Beldiu (FOTO), Gaz Metan Valea Lungă 5 : 1 Industria Galda II, AS Tineretul Șona 0 : 1 Viitorul Biia, Crăciunelul de Jos 1 : 14 CS Universitatea Alba Iulia (n.a. trupa lui Vasi Ursu la o victorie cu un gol diferență și de un golaveraj de plus 100!), Târnavele Tiur 6 : 1 AS Pănade. (D.U., sursa foto pagina de facebook a Voința Teiuș, ajfalba.ro)

Citește în continuare

“Ziua dreptății”, 4 mai în Cetatea Marii Uniri! La Alba Iulia: lansare de carte “O viață de câine – istoria unui suporter dinamovist” (GALERIE FOTO-VIEDO)

O întâlnire a spiritului dinamovist, aceasta a fost lansarea cărții “O viață de câine – istoria unui suporter dinamovist”, un volum pornit din iubirea peluzei, eveniment care a avut loc astăzi, la Baza “Winner’s Club Țălnar”, din Cetatea Marii Uniri. 4 mai reprezintă o zi specială pentru Dinamo, în condițiile în care se împlinesc 11 ani de la “Ziua dreptății”, respectiv de la meciul de poveste Dinamo – Steaua 2-1, din “Groapă” în 2008, partidă cu o încărcătură imensă, când CFR Cluj a câștigat titlul! S-au derulat imagini din jocurile epice ale câinilor din cupele europene, vezi Dinamo – Inter Milano, Dinamo – Liverpool, Dinamo – Hamburg, s-a discutat mult despre tot ceea ce va însemna clubul alb-roșu în viitor iar concluzia a fost una singură: DINAMO BUCUREȘTI ÎNSEAMNĂ SUPORTERI, DINAMO BUCUREȘTI ÎNSEAMNĂ…DOAR DINAMO BUCUREȘTI!
Câteva zeci de suporteri, veniți din toate colțurile țării (Tulcea, Reșița, București), dar și fani din județul Alba, au ținut să asiste la acest moment de suflet al grupării “alb-roșii”. Alături de aceștia au fost prezente foste glorii ale clubului din “Ștefan cel Mare”, nume precum Gigi Țălnar (gazda acțiunii), Lică Movilă, Viorel Radu, Ioan Mărginean “Limoniu”, Ovidiu Tâlvan, alături de fostul arbitru FIFA Sorin Corpodean (n.a. un super la revedere la finalul speach-ului, RESPECT DINAMO!), dar și alte personalități ale fotbalului județean (antrenorii celor de la CS Ocna Mureș, Mihai Manea și George Țălnar-cel de-al doilea un adevărat “argint viu” în organizarea acestui eveniment!, Cristi Petropulos-președintele AJF Alba).

Citește în continuare

De la Comisie adunate…

În ședința de ieri a Comisiei de Disciplină din cadrul AJF Alba s-au dictat următoarele sancțiuni: Hot. nr. 538: AS Dacia Mihalț (liga 4), pierde jocul cu 3-0 (forfait), din etapa 21, cu AS Viitorul Vama Seacă și penalitate sportivă: 700 lei, conform art. 79.1 din RD; Hot. nr. 539: Ilea Ștefan Cătălin, jucător la CS Olimpia Aiud (liga 4) – 1 (unu) joc suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Hot. nr. 540: Goangă Darius, jucător la AS Voința Stremț (liga 4) – 2 (două) jocuri suspendare și penalitate sportivă: 100 lei, conf. art. 63.2.2.f din RD; Hot. nr. 541: Varga Tiberius Cornel, jucător la AFC Micești (liga 4) – 1 (unu) joc suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Hot. nr. 542: Marcu Cătălin Nicolae, jucător la ACS Nicolae Linca Cergău (liga 4) – 2 (două) jocuri suspendare și penalitate sportivă: 100 lei, conf. art. 63.2.4.b din RD; Hot. nr. 543: Gog Alin Vasile, jucător la CS Arieșul Apuseni Baia de Arieș (liga 5) – 4 (patru) jocuri suspendare și penalitate sportivă: 200 lei, conf. art. 65.a din RD;

Citește în continuare

Mâine, 4 mai, la Baza Sportivă Winner’s Țălnar Club din Alba Iulia se lansează cartea “O Viață de câine”! HAI LA EVENIMENT!

Pe 4 mai la ora 12:00, toți suporterii dinamoviști sunt așteptați la Alba Iulia, la un eveniment special, unde vor fi prezenți mulți dintre cei care prin jocul și dăruirea lor ne-au făcut să iubim cea mai frumoasă echipă de fotbal din România: Dinamo București! Așadar, sâmbătă, 4 mai, ora 12.00, la Baza “Winner’s Club Țălnar din Alba Iulia: lansare de carte “O viață de câine – istoria unui suporter dinamovist”. Autor este Sabin Dăniță, într-un dialog cu Silviu Ciuhulescu, despre istoria unei mari iubiri: Dinamo, iar prefața este semnată de reputatul antrenor albaiulian Cornel Țălnar.

Citește în continuare

Liga a 5-a, etapa a 22-a! VEZI AICI cine te arbitrează duminică 5 mai!

Seria I CS PERFORMNAȚA IGHIU – CS CUPRIROM ABRUD (ora 11.00). A: Damian Radu (Blaj), As1: Stegaru Cristian (Alba Iulia), As2: Mîșcă Andrei (Teiuș). Secr: Mărginean Ioan (Alba Iulia).
CS OCNA MUREȘ II – AS ȘOIMII CIUMBRUD (ora 14.00). A: Nagy Andrei (Turda), As1: Bodogae Andrei (Aiud), As2: Bogdan Claudiu (Aiud). Secr: Lazăr Aurel (Teiuș).
AFC LOPADEA NOUĂ – AS PROGRESUL FĂRĂU (ora 18.00). A: Hurghiș Răzvan (Aiud), As1: Greța Claudius (Aiud), As2: Păiuși Tudor (Aiud). Secr: Ilie Ion (Aiud).
ACS BĂGĂU – AS LIMBENII LIMBA (ora 18.00). A: Popa Daniel (Aiud), As1: Mulea Rareș (Aiud), As2: Bedelean Alexandru (Aiud). Secr: Bulugea Radu (Valea Lungă).
CS ARIEȘUL APUSENI BAIA DE ARIEȘ – AS MUREȘUL GÂMBAȘ (ora 18.00). A: Cerghedean Gabriel (Teiuș), As1: Vitez Lucian (Aiud), As2: Șteau Julia (Teiuș). Secr: Ocnean Traian (Aiud).

Citește în continuare

VEZI AICI cine nu joacă din cauza galbenelor!

Jucătorii fără drept de joc, pentru cumul de cartonașe galbene, sunt următorii:
Liga a IV-a – etapa 22 (04-05.05.2019) Olar Alexandru – AFC Metalu 2016 Aiud (4 CG), Mihălțan Raul Ioan – CS Olimpia Aiud (4 CG), Nagy Robert – CS Olimpia Aiud (4 CG), Buligă Raul – AFC Sportul 2015 Petrești (4 CG), Homorozan Petrică – AS Energia Săsciori (4 CG), Cerghedean Gabriel – AS Voința Stremț (7 CG).
Liga a V-a – etapa 22 (05.05.2019) Farkaș Francisc – AS Mureșul Gâmbaș (4 CG), Olar Florin – AS Sportul Livezile (4 CG), Lazăr Aurelian – AS Voința Beldiu (4 CG), Todoran Alexandru Lucian – AS Viitorul Biia (4 CG), Mureșan Dorin Sebastian – AS Pănade (9 CG), Zereș Cosmin – AS Pănade (4 CG).
Altfel, COMISIA DE DISCIPLINĂ DIN ACEASTĂ SĂPTĂMÂNĂ, VA AVEA LOC VINERI 03.05.2019, ORA 10:00, LA SEDIUL AJF ALBA. (ajfalba.ro)

Citește în continuare

De la Comisie adunate…

În ședința din această săptămână a Comisiei de Disciplină din cadrul AJF Alba s-au dictat următoarele sancțiuni: Hot. nr. 528: Micu Cozmin Trifănel, jucător la ACS Nicolae Linca Cergău (liga 4) – 4 (patru) jocuri suspendare și penalitate sportivă: 120 lei, conf. art. 63.2.3 din RD; Hot. nr. 529: Jibotean Cătălin, jucător la AS Energia Săsciori (liga 4) – 4 (patru) jocuri suspendare și penalitate sportivă: 120 lei, conf. art. 63.2.3 din RD; Hot. nr. 530: Milășan Adrian, jucător la AFC Metalu 2016 Aiud (liga 4) – 4 (patru) jocuri suspendare și penalitate sportivă: 200 lei, conf. art. 63.2.4.a din RD; Hot. nr. 531: AFC Lopadea Nouă (liga 5) – penalitate sportivă: 50 lei, conf. art. 78.a din RD; Hot. nr. 532: Balasz Robert Alexandru, jucător la ACS Băgău (liga 5) – 4 (patru) jocuri suspendare și penalitate sportivă: 200 lei, conf. art. 63.2.4.a din RD; Hot. nr. 533: AFC Sportul 2015 Petrești (juniori A1 Play Off) – pierde jocul cu 3-0 (forfait), în favoarea AFC Metalu 2016 Aiud (etapa 4) și penalitate sportivă: 400 lei, conf. art. 83.13 din RD; Hot. nr. 534: Miron Răzvan Gabriel, jucător la AFC Unirea 1924 Alba Iulia (juniori D) – 2 (două) jocuri suspendare și penalitate sportivă: 25 lei, conf. art. 63.2.4.b din RD; Hot. nr. 535: Itu Sebastian Lucian, jucător la ACF Metalurgistul 1939 Cugir (juniori D) – 2 (două) jocuri suspendare și penalitate sportivă: 25 lei, conf. art. 63.2.4.b din RD;

Citește în continuare

Liga a 5-a, etapa a 21-a! VEZI AICI cine te arbitrează în Sâmbăta Mare!

Seria I CS INTER UNIREA – AS INTER CIUGUD (ora 13.00). A: Nemeș Cătălin (Abrud), As1: Copîndean Andrei (Ocna Mureș), As2: Bogdan Claudiu (Ocna Mureș). Secr: Chirilă Cosmin (Alba Iulia).
AS SPORTUL LIVEZILE – CS ARIEȘUL APUSENI BAIA DE ARIEȘ (ora 14.00). A: Câmpean Alin (Zlatna), As1: Nistor Daniel (Zlatna), As2: Bedelean Alexandru (Aiud). Secr: Mărginean Filon (Aiud).
AS ȘOIMII CIUMBRUD – AFC LOPADEA NOUĂ (ora 17.00). A: Aron Corneliu (Alba Iulia), As1: Bodogae Andrei (Aiud), As2: Bălșan Radu (Alba Iulia). Secr: Baidoc Horațiu (Aiud).
AS MUREȘUL GÂMBAȘ – CS PERFORMANȚA IGHIU (ora 17.00). A: Balea Horațiu (Alba Iulia), As1: Sîrbu Andrei (Aiud), As2: Tătar Antoniu (Aiud). Secr: Ocnean Traian (Aiud).
CS CUPRIROM ABRUD – CS OCNA MUREȘ II (ora 17.00). A: Nicola Andrei II (Alba Iulia), As1: Olaru Marcel (Alba Iulia), As2: Dascălu Antonio (Alba Iulia). Secr: Iancu Constantin (Zlatna).
AS PROGRESUL FĂRĂU – ACS BĂGĂU (ora 17.00). A: Nemeș Cătălin (Abrud), As1: Popa Oana (Aiud), As2: Vitez Lucian (Aiud). Secr: Borșoș Ștefan (Ocna Mureș).

Citește în continuare
Închideți meniul