Juniori B1 – Etapa 6 , Juniori A1 – Etapa 13! VEZI AICI cine te arbitrează!

Juniori B1, astăzi CSO CUGIR – CS OLIMPIA AIUD (ora 15.00). A: Mutu Andrei (Alba Iulia), As1: Udrea Mihai (Cugir), As2: Cioban Alexandru (Cugir).

CS OCNA MUREȘ – CSȘ BLAJ (ora 15.00). A: Botaș Eduard (Aiud), As1: Sârbu Aurelian (Aiud), As2: Bedelean Alexandru (Aiud).

Juniori A1 – Seria I, joi 23 noiembrie de la ora 14.45 ACS VIITORUL SPICUL DAIA – CS ZLATNA. A: Vodă Alexandru (Alba Iulia), As1: Dehelean Mihai (Alba Iulia), As2: Florea Andrei (Alba Iulia).

AS EURO ȘPRING – CSO CUGIR. A: Doncuț Radu (Alba Iulia), As1: Șerdean Florin (Alba Iulia), As2: Olaru Marcel (Alba Iulia). (mai mult…)

Juniori U19 și U17, Seria a 8-a, etapa a 6 (penultima a turului)! „Albanezele” au câștigat trei din cele patru întâlniri! VEZI AICI rezultatele și clasamentele!

Rezultate U19: CS Luceafărul Oradea 1 – 2 AFC Unirea 1924 Alba Iulia, LPS Bihorul Oradea 2 – 0 ACS Sticla Arieșul TurdA, CSM Dacia Orastie 2010 0 – 12 AFC UTA Arad, LPS Sebeş 5 – 1 LPS Târgu Mureș. Duminică 26 noiembrie de la ora 12.00, pe stadionul Cetate 2 din Alba Iulia, se joacă Unirea Alba Iulia – LPS Bihorul Oradea iar sâmbătă, 25 noiembrie, de la ora 12.00, pe stadionul Iuliu Bodola din Oradea, are loc partida dintre Luceafărul Oradea și LPS Sebeș. (frf.ro). (mai mult…)

Juniori U19 și Juniori U17, Seria a 8-a, etapa a 6-a! În dubla cu „luceferii”, o victorie și o înfrângere pentru uniriști!

U19 LUCEAFĂRUL ORADEA – UNIREA ALBA IULIA 1-2. Pentru albaiulieni au marcat Denis Suciu și Cornel Boboia iar echipa folosită i-a cuprins pe 1. Andrei Petric – 6. Denis Dan, 18. Raul Bârlog, 3. Răzvan Macarie, 14. Andrei Pojar, 11. Remus Captiu (cpt.), 10. Adi Adam (LMA 17!), 17. Andrei Necreală, 4. Radu Palfi, 13. Erik Szabo, 8. Denis Suciu (12. Alexandru Covali, 5. Cornel Boboia, 7. George Gavrilă, 22. Cristian Stînea, 9. Robert Clepan). Antrenor Neluțu Popa. (mai mult…)

Uite că…dacă vrei…poți! Primăria Aiud sprijină, în continuare, fotbalul din localitate!

Pe pagina de facebook a grupării aiudene Olimpia, președintele Neluțu Demeter a postat un mesaj prin care anunță că “PARTENERIATUL DINTRE PRIMĂRIA MUNICIPIULUI AIUD ȘI CS OLIMPIA AIUD CONTINUĂ PRIN IMPLEMENTAREA PROIECTULUI “VALORIFICAREA LA UN NIVEL SUPERIOR AL POTENȚIALULUI FOTBALISTIC AL TINERILOR AIUDENI”. DATORITĂ ACESTUIA PESTE 120 DE COPII ȘI TINERI DIN MUNICIPIUL NOSTRU LEGITIMAȚI LA CLUBUL OLIMPIA AIUD, POT FACE FOTBAL ÎNTR-UN CADRU ORGANIZAT, PARTICIPÂND LA COMPETIȚIILE ORGANIZATE DE AJF ALBA – SENIORI LIGA a IV-a, JUNIORI A1, JUNIORI B1, JUNIORI C, JUNIORI D, JUNIORI E, JUNIORI F, INTERLIGA NAȚIONALĂ, CUPA ROMÂNIEI ȘI CAMPIONATUL JUDEȚEAN DE FUTSAL. (mai mult…)

Juniori U19 respectiv U17, Seria a 8-a, etapa a 6-a! VEZI AICI cine arbitrează jocurile „albanezelor” de mâine!

U19 CS Luceafărul Oradea – AFC Unirea 1924 Alba Iulia (ora 12.00, stadion Iuliu Bodola din Oradea). A: Peneghi Șerban (Carei), A1: Dan Darius (Ardud), A2: Deac Vlad (Satu Mare).  U17 (ora 14.00). Popa Paula Cecilia (Satu Mare) este central, asistenții rămân aceiași.

U19 LPS Sebeş – LPS Târgu Mureș (ora 12.00, stadion Arini din Sebeș). A: Herczeg Leopold (Băcia), A1: Buda Andrei (Hunedoara), A2: Bumb Cristian (Băcia – Hunedoara). U17 (ora 14.00). Fodor Andrei Gabriel (Deva) este central, asistenții rămân aceiași. (frf-cca.ro)

De la Comisie adunate…

În ședința de ieri a Comisiei de Disciplină din cadrul AJF Alba s-au dictat următoarele sancțiuni: Goronea Liviu Ioan, jucător la AS Energia Săsciori (liga a IV-a) – 3 (trei) etape suspendare și penalitate sportivă: 150 lei, conf. art. 63.2.4.a din RD; Jula Vasile Ionuț, jucător la AS Energia Săsciori (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Stângu Alex,  jucător la AS Euro Șpring (liga a IV-a) – 3 (trei) etape suspendare și penalitate sportivă: 150 lei, conf. art. 63.2.4.a din RD; Faur Ioan, antrenor la AS Energia Săsciori (liga a IV-a) – 2 (două) etape suspendare și penalitate sportivă: 100 lei, conf. art. 53.1.a din RD; Oltean Oliviu, jucător la AFC Metalu 2016 Aiud (liga a IV-a) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 30 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; Clubul AFC Transalpina 2014 Șugag (liga a IV-a) – penalitate sportivă: 250 lei, conf. art. 82.1.e din RD; (mai mult…)

Juniori A1, etapa a 12-a! VEZI AICI cine te arbitrează astăzi de la ora 14.45!

Seria I AS ENERGIA SĂSCIORI – ACS VIITORUL SPICUL DAIA ROMÂNĂ. A: Scrob Radu (Alba Iulia), As1: Șerdean Florin (Alba Iulia), As2: Bălșan Radu (Alba Iulia).

CS CUPRIROM ABRUD – AS UNIREA JUNIORS ALBA IULIA. A: Nemeș Cătălin (Abrud), As1: Oancea Valentin (Abrud), As2: Iancu Aurelian (Abrud).

AS EURO ȘPRING – AFC SPORTUL PETREȘTI. A: Costea Cătălin (Alba Iulia), As1: Bîldea Gheorghe (Alba Iulia), As2: Mihaiu Petre (Alba Iulia).

CSO CUGIR – CS ZLATNA. A: Vodă Alexandru (Alba Iulia), As1: Doncuț Radu (Alba Iulia), As2: Dascălu Antonio (Alba Iulia).

Seria a II-a CSȘ BLAJ – CS OCNA MUREȘ. A: Mărginean Marius (Blaj), As1: Muntean Raul (Lunca Târnavei), As2: Aldea Dan (Blaj).

CS ARIEȘUL APUSENI BAIA DE ARIEȘ -CS RAPID CFR TEIUȘ. A: Sîrbu Aurelian (Aiud), As1: Greța Claudius (Aiud), As2: Popa Alin (Beldiu). (mai mult…)

Juniori U19 respectiv U17, Seria a 8-a, etapa a 5-a! VEZI AICI rezultatele, clasamentele și adversarii “albanezelor” din runda viitoare!

Rezultate U19: LPS Târgu Mureș 8 – 0 CSM Dacia Orăștie 2010, ACS Sticla Arieșul Turda 1 – 2 CS Luceafărul Oradea, AFC Unirea 1924 Alba Iulia 4 – 1 LPS Sebeş, AFC UTA Arad – LPS Bihorul Oradea 2-0. Sâmbătă, 18 noiembrie de la ora 12.00, se joacă Luceafărul Oradea – Unirea Alba Iulia și LPS Sebeș – LPS Târgu Mureș. (frf.ro)      (mai mult…)

Al nostru colind “Dăruind vei dobândi!” cu fotbaliștii și voleibaliștii din Ocna Mureș!

O dupa amiaza speciala de colinde in care vocile juniorilor sectiilor de fotbal si volei ale Clubului Sportiv Ocna Mures, impreuna cu copiii de la Centrul Social de la Manastirea Dumbrava, se vor armoniza pentru a-ti crea acea stare deosebita pe care numai in pragul sarbatorilor de Craciun o poti avea. Vino vineri, 15 decembrie, incepand cu ora 16.00, la sala de sport din central orasului pentru programul de Colinde de Craciun – “AL NOSTRU COLIND”, sustinut de juniorii Clubului Sportiv Ocna Mures (fotbal si volei) si copiii de la Centrul Social de la Manastirea Dumbrava, acompaniati de prietenii Familiei SODA – TRUPA GOOD DAY. “DARUIND VEI DOBANDI!”. Hai SODA Draga! (sursa pagina de facebook a Soda Ocna Mureș)