Cătălin Sărmăşan, impresaru’ “albanezilor”! Aseară, Vlad Dragomir (Perugia) a fost decisiv în jocul cu Padova! Urmează Nicu Carnat (Dunărea Călăraşi), Andrei Mărginean şi Raul Şteau (ambii de la Sassuolo Calcio)!

1Aseară, Vlad Dragomir (19 ani) fotbalist trecut şi prin curtea lui Arsenal Londra a fost decisiv, pasă de gol (numărul 24), în victoria pe care Perugia a repurtat-o aseară în jocul cu Padova iar jurnaliştii italieni nu au ratat ocazia de a-l pune în prim plan pe jucătorul român, ambii părinţi sunt născuţi în judeţul Alba, tătăl Mircea în Ohaba şi mama Dana în Valea Lungă, recent convocat şi la lotul naţional de tineret al României. (mai mult…)

Liga Elitelor U15, Campionatul Naţional al juniorilor U17 respectiv U19! VEZI AICI rezultatele şi clasamentele!

U15, Seria 8, etapa 1 Interstar Sibiu – CSŞ Blaj 1-0. Sâmbătă, 3 noiembrie de la ora 10.00, gruparea din Mica Romă joacă pe teren propriu cu Gaz Metan Mediaş.

U15, Seria 15, etapa 1 Metalurgistul Cugir – AFC Unirea 1924 Alba Iulia 0-4. Sâmbătă, 3 noiembrie de la ora 13.00, cugirenii joacă pe teren propriu cu CSM Târgu Mureş iar uniriştii au rundă liberă. (mai mult…)

Juniori A1, etapa a 10-a! VEZI AICI cine te arbitrează mâine de la ora 15.00!

Seria 1 AS EURO ŞPRING – CF METALURGISTUL CUGIR. A: Uleșan Robert (Alba Iulia), As1: Șerdean Florin (Alba Iulia), As2: Dascălu Antonio (Alba Iulia).

AFC SPORTUL PETREŞTI – AS ENERGIA SĂSCIORI. A: Vodă Alexandru (Alba Iulia), As1: Costin Vasile (Alba Iulia), As2: Gligor Sergiu (Alba Iulia).

AS VOINŢA STREMŢ – CS ZLATNA. A: Sârbu Aurelian (Aiud), As1: Sârbu Andrei (Aiud), As2: Mureșan Cătălin (Aiud).

ACS SPICUL DAIA ROMÂNĂ – AFC MICEŞTI (se joacă astăzi de la ora 15.00). A: Mutu Andrei (Alba Iulia), As1: Olaru Marcel (Alba Iulia), As2: Crăciun Andra (Sebeș).

Seria 2 AS DACIA MIHALŢ – CSŞ BLAJ. A: Muntean Raul (Blaj), As1: Stegaru Cristian (Alba Iulia), As2: Ciulea Antonia (Blaj).

CS CIL BLAJ – AS VIITORUL SÎNTIMBRU. A: Cerghedean Gabriel (Teiuș), As1: Mâșcă Andrei (Teiuș), As2: Șteau Julia (Teiuș). (mai mult…)

Cinci “albanezi” convocaţi la o acţiune a lotului naţional U18 al României!

Uniriştii Andrei Pojar şi Andrei Bârdea (Unirea Alba Iulia U19 Seria a 8-a în Campionatul Naţional, antrenor Robi Sicoe), sebeşeanul Robert Anghel (LPS Sebeş U19 Seria a 8-a în Campionatul Naţional, antrenor Coco Groza) respectiv zlătnenii Alex Kiraly şi Ovidiu Truţă (CS Zlatna juniori A1) au fost convocaţi, vezi telegramele trimise pe adresa celor două cluburi,  la acţiunea de selecţie a lotului naţional al României U18 (jucători născuţi în anul 2001) care va avea loc pe stadionul Academia de Sport (Complex Weekend) din Târgu Mureş în data de 7 noiembrie 2018, la ora 11.00. Baftă, copii! (Dan UDREA)

Campionatul Naţional al juniorilor U19 şi U17, Seria a 8-a, etapa a 5-a! Rezultate în…oglindă pentru Unirea Alba Iulia şi LPS Sebeş! O victorie şi o înfrângere! (GALERIE FOTO)

U19 UNIREA ALBA IULIA – FC ARGEŞ PITEŞTI 0-2 (GALERIE FOTO).

Petric – Contz, M. Codrea, Zsigmond, Lăutaru, Petruse, Bârdea, Chiorean, Boboia, Alex Dan , Dăscălescu jr. (Lazăr – Bârlog, Macarie, Pojar, Necreală). Antrenor Robi Sicoe. (mai mult…)

Cupa Satelor va debuta duminică -4 noiembrie 2018- cu faza grupelor! VEZI AICI programul!

În data de 4 noiembrie 2018, AJF Alba va organiza faza grupelor a Cupei Satelor – competiție rezervată jucătorilor născuți în anul 2006 și mai tineri. În prima ediție, s-au înscris 12 comune din județul Alba, care au fost repartizate geografic în patru grupe de câte trei echipe. Grupa A (jocurile se vor desfășura pe terenul din Ighiu) – Șugag, Pianu și Ighiu; Grupa B (jocurile se vor desfășura pe terenul din Valea Lungă) – Șona, Sâncel și Valea Lungă; Grupa C (jocurile se vor desfășura pe terenul din Coșlariu) – Stremț, Crăciunelu de Jos și Sîntimbru; Grupa D (jocurile se vor desfăşura pe terenul din Zlatna în nocturnă) – Bistra, Sălciua, Unirea.

Data: 04.11.2018 Locația: Stadionul Comunal – Ighiu (persoană de contact Barbu Florin)

Ora 10:00 PIANU – IGHIU, 11:00 ȘUGAG – PIANU, 12:00 IGHIU – ȘUGAG.

Data: 04.11.2018 Locația: Stadionul Comunal – Valea Lungă (persoană de contact Bulugea Radu)

Ora 10:30 ȘONA – VALEA LUNGĂ, 11:30 SÂNCEL – ȘONA, 12:30 VALEA LUNGĂ – SÂNCEL. (mai mult…)

Liga Elitelor U15, etapa 1! VEZI AICI cine te arbitrează mâine!

Seria 15 AFC Metalurgistul Cugir 1939 – AFC Unirea 1924 Alba Iulia (ora 10.00. arena CSO din Cugir). A: Boldea Ioan (Ciuguzel), A1: Sas Andrei (Aiud), A2: Sirbu Aurelian (Aiud). Din această serie mai fac parte CSM Târgu Mureş, ACS Kinder Sângeorgiu de Mureş şi CFR Cluj.

Seria 8 FC Interstar Sibiu – CSŞ Blaj (ora 10.00, stadion Mecanica din Sibiu). A: Belega Eduard (Câmpulung Muscel), A1: Bădoi Florin (Piteşti), A2: Ciolacu Andrei (Piteşti), R1: Răcoare Arthur (Curtea de Argeş). CS Hidro Râmnicu Vâlcea, CS Alma Sibiu şi Gaz Metan Mediaş. (frf-cca. ro)

Campionatul Naţional al juniorilor U19 respectiv U17, Seria a 8-a, etapa a 5-a! Jocuri pe teren propriu pentru „albaneze”! VEZI AICI cine te arbitrează mâine!

U19 AFC Unirea 1924 – SC FC Argeş SA (ora 12.00, stadion Cetate 2 din Alba Iulia). A: Jurgiu Cătălin (Hunedoara), A1: Macovei Robert Andrei (Deva) şi A2: Bădărău Raul Sebastian (Hunedoara). La U17, de la ora 14.00, arbitru a fost delegat Herczeg Leopold (Băcia).

U19 LPS Sebeş – CS Gaz Metan Mediaş (ora 12.00, stadion Arini din Sebeş). A: Telecan Daniel Vasile (Apahida), A1: Revnic Alin (Cluj-Napoca), A2: Vescan Ionuţ (Cluj-Napoca), La U17, ora 14.00, arbitru a fost delegat Flonta Cătălin Aurelian (Cluj-Napoca). (frf-cca.ro)