CS Viitorul Gheorgheni – CS Ocna Mureș 1-9 (0-5), în ultimul meci al barajului pentru promovarea în Liga a 3-a!

CS Ocna Mureș a încheiat, în această după amiază la Ungheni (județul Mureș), cu o victorie netă miniturneul de promovare în eșalonul terț, scor 9-1 (5-0) cu CS Viitorul Gheorgheni, și așteaptă o posibilă promovare de pe locul secund. Clasament: 1. Corona Brașov 6 p (21-0), 2. CS Ocna Mureș 3p (9-6), 3. CS Gheorgheni 0p (1-25). Cl. Marcu (9, la centrarea lui Șumblea), reușită urmată de golurile lui Chișu (12 – după o acțiune colectivă, 20 – penalty), Șumblea (39) și Csegoldi (42), ultimele două venite după pasele lui P. Man, a ratat u 11 metri în minutul 8, au marcat în primul mitan iar după reluare, „căpitanul” Csegoldi (în lipsa lui T. Cristea – accidentat) a marcat din apropiere după un corner (47), și scorul a devenit unul de tenis: 6-0. Și ocnamureșenii nu s-au oprit, iar Chișu (67) și-a trecut în cont tripla, cu o reluare din careu. Banderola de căpitan i-a prins bine lui Csegoldi, fundașul reușind și el o triplă, după ce a punctat în minutul 78. Harghitenii au înscris golul de consolare în minutul 82, prin Ungureanu.
CS Ocna Mureș: Ad. Roman – Vaidasigan, Csegoldi, Borșoi, Al. Kiraly – P. Man, B. Cristea – Șumblea, Al. Hada, Cl. Marcu – Chișu (Vl. Ignat, Uță, Ad. Pintea, Hoca, Moise, Kiss, V. Mureșan). Antrenori Gabriel Cotoară, Romeo Arinar, Tudor Stan.
CS Gheorgheni: Portik – Hoffman, Bratu, Nagy, Șandor, Berecz, A. Covrig, Tanko, Kurko, Ungureanu, Szocs; Cine, Szolossy, Vargyas, S. Covrig. Antrenor Andrei Țepeș. (facebook CS Ocna Mureș)