În primul meci amical din intersezon, CS Universitatea Alba Iulia a învins AFC Mircești cu scorul de 3-1!

În partida disputată la Vințu de Jos, au marcat: pentru 1-0, Romică David în minutul 39 după o cursă solitară de peste 30 de metri, țîșnește printre doi fundași și trage calm pe lângă portar, pentru 2-0, gol frumos Robert Borșai în minutul 55, după o pătrundere în dreapta careului de 16 m, dribling pe lângă fundaș și șut la colțul lung și pentru 3-1, din nou Romică David lansat în adâncime de Roșu, șut în cross fără nicio șansă pentru portar, în vreme ce pentru trupa lui Alex Kalanyos a înscris Robert Scrobotă.
Echipa de start a “studenților” din Cetatea Marii Uniri, antrenori Vasi Ursu și Răzvan Rusu, i-a cuprins pe: V. Iancău – Al. Apetri, N. Rus, R. Cordoș – M. Domșa, P. Medrea, R. Buligă, Cl. Oara, An. Roșu – A. Negrea, R. David. Au mai intrat in prima repriză, R. Borșai în locul lui A. Negrea și la pauză S. Horeiciuc în locul lui P. Medrea și Dr. Pop în locul lui V. Iancău. Pe parcursul reprizei a II-a, a mai intrat și L. Horșa în locul lui R. Cordoș. (sursa facebook Universitatea 1 Decembrie 1918)