Juniori A1, Seria 1, etapa a 13-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul!

Rezultate: CS Universitatea Alba Iulia 13 : 0 ACS Spicul Daia Română (foto-Juniorii A1 ai CS Universitatea Alba Iulia au prestat un nou joc încântător în etapa a XIII-a! Pe terenul de la Vințu de Jos, ei au întâlnit echipa ACS Spicul Daia Română. A fost mult până am înscris primul gol, în minutul 20 prin Borșai, după care gazdele s-au dezlănțuit, până în minutul 80 înscriind cel puțin un gol la fiecare 10 minute. Am asistat parcă la un concurs între Borșai și Roșu, oamenii meciului, cu tema “cine inscrie mai multe goluri” . A “câștigat” Roșu, aflat într-o formă bună și cu poftă de gol, care a înscris nu mai puțin de 5 goluri în minutele 24, 26, 31, 32, 67, dar Borșai a fost și el un competitor excelent, cu 4 goluri înscrise în minutele 20, 29, 60, 69. Ambii au dovedit cu prisosință de ce joacă meci de meci și în echipa seniorilor. A rezultat, așadar, un meci frumos, cu execuții bune și goluri încântătoare, printre marcatori mai numărându-se și Horșa cu o dublă în minutele 41 și 59, și cu câte un gol Bancu, minutul 47 și Dreghiciu care a închis tabela la 13-0 în minutul 80. Echipa: Lazăr – Moldovan, Bârlog, Macarie, Horșa, Soos, Roșu (c), Dreghiciu, Alexandroae, Borșai, Măhăra. Rezerve: Drăgan, Bancu. Antrenor Sandu Kalanyos. Suntem mândri de voi! Bravo, băieți!-sursa facebook Universitatea 1 Decembrie 1918 Alba Iulia), CS Ocna Mureș 0 : 5 CS Zlatna, AFC Unirea 1924 Alba Iulia 2 : 1 ACF Metalurgistul 1939 Cugir, AS Energia Săsciori 10 : 0 AS Euro Șpring. (ajfalba.ro)CLASAMENT
1CS Universit. A. Iulia 13 12 0 1 97 – 8 89 36p
2CS Zlatna 13 10 0 3 63 – 23 40 30p
3Unirea Alba Iulia 12 9 0 3 66 – 20 46 27p
4Metalurgistul Cugir 13 7 1 5 59 – 38 21 22p
5AS Energia Săsciori 13 5 0 8 37 – 37 0 15p
6CS Ocna Mureș 12 5 0 7 46 – 53 -7 15p
7AS Euro Șpring 13 1 2 10 23 – 119 -96 5p
8Spicul Daia Romana 13 0 1 12 6 – 99 -93 1p