Pentru Unirea Alba Iulia și Metalurgistul Cugir s-a terminat! Industria Galda de Jos merge mai departe în Cupă României! Unirea Alba Iulia – Industria Galda de Jos 1-2! Inter Petrila – Metalurgistul Cugir 3-2! VEZI AICI echipele și marcatorii! (GALERIE FOTO)

Unirea: 12. Adrian Angeru – 13. Filip Morar, 30. Fane Mardare, 16. Marian Guț, 23. Alex Giurgiu, 77. Ionuț Frăsineanu, 4. Alex Petresc, 10. Cipri Selagea (cpt.), 8. Dani Tat, 7. Răzvan Fetița, 89. Mihai Mateș (1. Rareș Sporea, 6. Nimrod Zsigmond, 14. Andrei Bârdea, 9. Andrei David, 27. Adi Matei, 19. Narcis Mazilu, 5. Cristi Păcurar-LMA22!). Antrenori Mihai Manea, George Țălnar, Petre Clep.

Industria: 12. Cătălin Suciu – 23. Răzvan Frențiu, 15. Claudiu Haiduc, 6. Ionuț Cioplântă, 19. Sergiu Puha, 11. Pvael Gergely, 7. Dani Lupșan (cpt.), 14. Adrian Costea, 10. Alerx Circov, 21. Adi Adam, 77. Alecu Alexandru (99. Daniel Lepădat, 97. Adrian Hăprian, 30. Silviu Mureșan, 9. Adrian Lăcătuș, 17. Gerogre Goronea, 27. Darius Petruse, 16. Denis Cunțan). Antrenor Paul Ciucă.300 de spectatori pe Cetate și o vreme excelentă pentru fotbal! La fiecare al 25-lea bilet cumpărat, norocoșii au primit o șapcă și un fular cu însemnele Unirii Alba Iulia! O surpiză plăcută!

GOOOL GALDA! ALECU ALEXANDRU trimite în colțul lung dintr-o liberă de la circa 20 de metri stânga! 0-1! (minutul 17).

GOOOL UNIREA! IONUȚ FRĂSINEANU înscrie la colțul lung după o acțiune personală! 1-1! (minutul 41).

În minutul 47, Alex Giurgiu șutează la poartă, uniriștii cer penalty dar… Șut centrare din dreapta a lui Răzvan Fetița dar Andrei David nu ajunge la timp (70)!

GOOOL GALDA! ALECU ALEXANDRU face dubla, scăpat singur, și înscrie lejer! 1-2! (minutul 76).

Andrei Bârdea (81) trimite o ghiulea peste poarta lui Cătă Suciu! Bună oportunitate! Dar… pe tabela de marcaj rămâne 1-2! Uluitoare ocazie pentru uniriști! Răzvan Fetița (minutul 89) trimite un vole din 8 metri care trece peste transversala porții găldenilor! Cipri Selagea ratează un 11 metri în minutul 90+ 4, ex-uniristul Cătă Suciu apără lovitura de la punctul cu var!

Industria Galda de Jos se califică mai departe, în faza a 3-a a Cupei României, iar la Unirea Alba Iulia căutările continuă… La Petrila, CS Inter  – Metalurgistul Cugir 3-2, goluri Daniel Zavracu, Alexandru Petrariu-penalty, Alexandru Diaconu respectiv Tudor Şaucă, Alin Dohotariu. (Dan UDREA)