Liga a 3-a, Seria a 4-a, etapa a 23-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul!

Metalurgistul Cugir – FC Avrig 3-0 (foto). Ad Cîrstean (71, 89) și Făgărășanu (90). Stelea (FC Avrig) a fost eliminat în minutul 56.
Metalurgistul: N. Bănică – Bold (70, Necșulescu), Ov. Morariu, I. Grozav, Vărărean, Șaucă (86, Itu), Dican, P. Păcurar, Dicu (46, Dohotariu) – Făgărășanu (90+2, Șuteu), Cîrstean (M. Neagu, Cercel, Lang). Antrenor Marius Opric-nou după despărțirea de Călin Moldovan și Luci Itu.
FC Avrig: Băilă – D. Popa (73, C. Vlad), Macrea, Nacrea, Cornea, Simion, Lascu (81, Luca; 90, Schneider), Stelea, I. Bărculeț, M. Codrea, Coșovan (67, Gombar); rezerve Samoilă, Ad. Hăprian, S. Bucur, Schneider. Antrenor Mihai Ianc.Gloria Lunca Teuz Cermei – Industria Galda de Jos 0-3. Alecu Alexandru (78), Al. Costea (88) și S. Mureșan (90+3).
Gloria: Gârlea – Polgar, Varga, Nistor, Deta – Mager, Prună, Ciubotariu, T. Vlad – Bulza, Capătă (Stănilă, Matiș, Mihuța, Gruiescu, Iuga, Sabău, Vezan). Antrenor Radu Anca.
Industria: Iancău – Frențiu, S. Fulea, Haiduc, Puha – Gergely (69, Ad. Adam), Al. Costea, Baghiu (65, G. Scheau), D. Sîrbu (75, Vonya), Alecu Alexandru (85, R. Trif), S. Mureșan (Căt. Suciu, D. Stoia, A. Crăciun). Antrenor Paul Ciucă
CS Hunedoara – CS Ocna Mureș 0-2. Z. Borșoi (47) și Cl. Coltor (76).
CS Hunedoara: Jurcă – R. Cristian, D. Creciunesc, Ionică, Doboș, Iacob, Al. Dan, Herci, Marinca, Vasinc, Tecsi; rezerve Apostol, Bloj, Ciucurescu, Dulap, Trășcan, Tătulea, Lehel. Antrenor Mircea Alic.
CS Ocna Mureș: Angeru – F. Morar, Borșoi, Guț, Cl. Marcu, B. Goguța, Cimpoieșu, R. Bedelean (74, S. Șimandi), S. Culda (40, T. Cristea), Coltor (85, P. Man), Val. Drăgan (90, A. Gherman); rezerve Decean, Kiss,Vaidasigan. Antrenori Mihai Manea, George Țălnar, Petre Clep.
Rezultate: Unirea Alba Iulia – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 2-2. Alexandru Giurgiu (74), Ciprian Selagea (87) / Nicolae Şofran (33), Alexandru Baranyi (90+2).
Millenium Giarmata – Naţional Sebiş 3-3. Cristian Daminuţă (5), Florin Călin (64), Michel Rosenblum (69 – pen.) / Marco Enciu (12, 56), Florin Mateucă (46).
CSM Lugoj – Şoimii Lipova 2-2. Cristian Onţel (30), Temitope Folarin (76) / Mădălin Popa (31), Vlad Filimon (61).
CSM Şcolar Reşiţa – CNS Cetate Deva 3-1. Marius Staicu (45+2, 66, 86) / Mario Boldea (21 – pen.).
Crişul Chişineu Criş – ACS Dumbrăviţa 1-1. Bogdan Bozian (44) / Albert Voinea (90+6 – pen.). (D.U., liga2prosport.ro)
CLASAMENT
1CSM Şcolar Reşiţa 23 14 5 4 48-21 47p
2Şoimii Lipova 23 14 4 5 57-34 46p
3ACS Dumbrăviţa 23 14 3 6 42-33 45p
4Metalurgistul Cugir 23 13 5 5 49-31 44p
5Gloria L. Teuz Cermei 23 14 1 8 43-38 43p
6Crişul Chişineu Criş 23 10 8 5 44-24 38p
7FC Avrig 23 10 4 9 28-30 34p
8Naţional Sebiş 23 8 9 6 40-37 33p
9Ghiroda Giarmata Vii 23 10 2 11 43-39 32p
10Unirea Alba Iulia 23 7 9 7 29-31 30p
11Industria Galda 23 9 1 13 37-34 28p
12CS Hunedoara 23 7 6 10 37-41 27p
13Millenium Giarmata 23 7 5 11 33-40 26p
14LPS Cetate Deva 23 7 5 11 26-34 26p
15CSM Lugoj 23 1 5 17 17-54 8p
16CS Ocna Mureş 23 2 2 19 22-74 8p

Lasă un răspuns

Închideți meniul