Liga a 3-a, Seria a 4-a, etapa a 21-a! Rundă neagră pentru “albaneze”! Să vezi și să nu crezi…Gloria Lunca Teuz Cermei este lider! VEZI AICI echipele, rezultatele, marcatorii și clasamentul!

METALURGISTUL CUGIR – LPS CETATE DEVA 2-3. Adrian Cîrstean (86), Robert Dicu (87) respectiv Eduard Dina (6), Dorin Mărmăneanu (48), Marius Lupu (52).
Metalurgistul: N. Bănică – Bold, Ov. Morariu, I. Grozav, Vărărean, P. Păcurar, Dican, Dicu, Vitinha, Necșulescu, Făgărășanu (Crivăț, Șaucă, M. Neagu, Cîrstean, R. Voicu, Cercel, Al. Șuteu). Antrenori Călin Moldovan, Lucian Itu.
LPS Cetate: Raț – Kelemen, Dina, Bărîcă, Radak, Roșie, Mărmoneanu, Boldea, Lupu, Tegbo, Muscă (Anton, Jude, Pașcu, Cocan, Mirică, Ciubari, Andile). Antrenor Romulus Gabor.
INDUSTRIA GALA DE JOS – ACS DUMBRĂVIȚA 1-2. Alecu Alexandru (2 – pen.)- a ajuns la cota 17! respectiv Albert Voinea (40, 45+2 – pen.). S. Fulea a fost eliminat în minutul 35.
Industria: Căt. Suciu (51, Iancău) – S. Fulea, Haiduc, Cioplântă, R. Trif (46, Puha), Gergely (59, D. Sîrbu), D. Lupșan, Frențiu, Ad. Adam, S. Mureșan, Alecu Alexandru (78, G. Scheau); rezerve Vonya, D. Stoia, Baghiu. Antrenor Paul Ciucă.
ACS Dumbrăvița: Miklos – Telescu, Gălan, Soare, M. Udrea, Briciu, Măd. Stancu, I. Boancă (44, Jinga), Birău, Silaghi (75, Bîrză), Voinea (57, Nanu) (Smaranda – Ad. Ștefan, R. Rus, Poparadu). Antrenor Sorin Bălu.
CRIȘUL CHIȘINEU CRIȘ – CS OCNA MUREȘ 5-0. Marius Matei (22), Adrian Piţ (29), Bogdan Bozian (52, 75), Alin Ciornei (61).
Crișul: Dagău – Ciornei, Sabău, Pavel, Siminic, Clej, Gâlcă, Suslak, Piț, Matei, Bozian. Pe bancă: Mucha – Maghici, Lezeu, Lung, Pașcalău.
Ocna Mureș: Angeru – T. Cristea, L. Dan, Vaidasigan, R. Bedelean, B. Goguța, H. Kiss, F. Morar, Seb. Culda, Cl. Coltor, Vali Drăgan (Deceann, Cl. Marcu, Șandor, Sebi Șimandi, Gherman, Gut, Cimpoieș). Antrenori Mihai Manea, George Țălnar și Petre Clep.
Celelalte rezultate: Unirea Alba Iulia – CSM Şcolar Reşiţa 0-3. Daniel Vădrariu (18 – pen., 25 – pen.), Dorin Toma (55)
Millenium Giarmata – FC Avrig 2-1. George Beloescu (32), Marius Călin (51) / Marian Codrea (90+4 – pen.).
CSM Lugoj – Naţional Sebiş 0-0.
CS Hunedoara – CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 2-3. Alexandru Dan (44), Iulian Tecsi (90+2) / Denis Hotca (7), Răzvan Ghinescu (57), Cosmin Mancaş (69)
Gloria Lunca Teuz Cermei – Şoimii Lipova 5-1. Alexandru Capătă (32, 47, 58), Claudiu Matiş (42), Michel Vlad (45+2) / Kevin Trabalka (85 – pen.). (Dan UDREA, liga2prosport.ro)
CLASAMENT
1Gloria Teuz Cermei 21 14 1 6 43-33 43p
2Şoimii Lipova 21 13 3 5 54-32 42p
3CSM Şcolar Reşiţa 21 12 5 4 43-20 41p
4Metalurgistul Cugir 21 12 5 4 46-29 41p
5ACS Dumbrăviţa 21 13 2 6 39-32 41p
6Crişul Chişineu Criş 21 10 7 4 43-22 37p
7FC Avrig 21 10 4 7 28-26 34p
8Naţional Sebiş 21 8 7 6 34-31 31p
9Ghiroda Giarmata Vii 21 9 1 11 39-37 28p
10CS Hunedoara 21 7 5 9 34-36 26p
11Unirea Alba Iulia 21 6 8 7 26-29 26p
12Millenium Giarmata 21 7 4 10 30-35 25p
13CNS Cetate Deva 21 7 4 10 24-30 25p
14Industria Galda 21 8 0 13 33-33 24p
15CSM Lugoj 21 1 4 16 15-51 7p
16CS Ocna Mureş 21 0 2 19 19-74 2p

Lasă un răspuns

Închideți meniul