Gicu Grozav gol pentru FC Kisvarda! Nicolae Stanciu pasă de gol împotriva lui Șumudică!

Gicu Grozav (foto stânga în echipament roșu) a marcat un gol pentru FC Kisvarda,un alt fotbalist crescut la Unirea Alba Iulia, portarul Mihai Mincă a fost rezervă, în victoria categorică din deplasare cu Puskas Academy din campionatul de fotbal al Ungariei. Ex-uniristul a înscris în minutul 31 pentru 2-0. Partida s-a încheiat cu scorul de 4-0 în favoarea grupării FC Kisvarda, pentru care au mai marcat Gosztonyi (18), Melnyk (54) şi Horvath (70 – penalty). Al Shabab, echipa lui Marius Şumudică, a pierdut categoric meciul disputat pe teren propriu, vineri seară, contra lui Al Ahli, scor 0-4, în runda cu numărul 26 din Arabia Saudită. Nicolae Stanciu (foto dreapta în echipament verde) a ieșit la rampă și i-a pasat decisiv lui Muwashar în faţa careului, tabela arătând un neverosimil 0-4, după doar 64 de minute. (Dan UDREA, sursa foto facebook)