Campionatul Naţional al juniorilor U19 respectiv U17, Seria a 8-a, penultima etapă a turului! O victorie şi o înfrângere pentru LPS Sebeş!

U19 FC Hermannstadt – LPS Sebeş 6-1 (5-0).

Pentru LPS Sebeş, antrenorul Coco Groza a mizat pe: Petrescu – Mureşan, Bercea, Jinar, Olar, Anghel, Achim, Macarie, Argatu, Memu, Răcean. Au mai jucat: Buta, Cioropariu, Radu,  Pitarcă, Scurtu iar golul a fost marcat de Mureşan în minutul 73.

U17 FC Hermannstadt – LPS Sebeş 0-5 (0-3). Pentru echipa lui Doru Oancea,  LPS Sebeş au evoluat: Comşa – Sîrb, Colcer, Popa, Puţan, Mardache, Fulea, Doroga, Androne, Hada, Raţiu. Au mai jucat: Opincariu, Petrescu Sebastian, Buzilă, Berki, Geid. Au marcat: Raţiu (minutul 10), Mardache (minutul 20, minutul 72), Fulea (minutul 35) şi Buzilă (minutul 65). (D.U., MULŢAM mister Coco!)