Campionatul Munţilor Apuseni 2018! VEZI AICI rezultatele ultimei etape a grupelor, clasamentele şi programul sferturilor de finală!

Ediţia din acest an a Campionatului Munţilor Apuseni la fotbal a depăşit faza grupelor, meciurile din ultima etapă din cadrul acestei secţiuni a competiţiei organizate de Asociaţia Judeţeană de Fotbal Alba disputându-se duminică la Lupşa şi Bistra. Rezultatele înregistrate în etapa a treia a fazei grupelor au fost: Grupa A Almaşu Mare – Albac (copii) 0-3, Almaşu Mare – Albac 0-3, Horea – Arieşeni (copii) 5-1, Horea – Arieşeni 4-5.

Clasament Grupa A – Seniori

1ARIEȘENI   3          3          0          0          26-11   9p

2ALBAC        3          2          0          1          11-7     6p

3HOREA        3          1          0          2          12-9     3p

4ALMAȘU M            3          0          0          3          13-25   0p

Clasament Grupa A – Copii

1HOREA        3          3          0          0          21-8     9p

2ALBAC        3          1          1          1          9-13     4p

3ALMAȘU M            3          1          0          2          11-8     3p

4ARIEȘENI   3          0          1          2          6-12     1p

Grupa B Avram Iancu – Lupşa (copii) 2-1, Avram Iancu – Lupşa 6-2.

Clasament Grupa B – Seniori

1SĂLCIUA    2          2          0          0          6-2       6p

2AV. IANCU 2          1          0          1          2-4       3p

3LUPȘA         2          0          0          2          3-5       0p

Clasament Grupa B – Copii

1AV. IANCU 2          2          0          0          9-2       6p

2SĂLCIUA    2          1          0          1          5-3       3p

3LUPȘA         2          0          0          2          2-11     0p

Grupa C Bucium – Vidra (copii) 1-1, Bucium – Vidra 0-4, Vadu Moţilor – Bistra (copii) 0-2, Vadu Moţilor – Bistra 0-3.

Clasament Grupa C – Seniori

1BISTRA        3          3          0          0          10-3     9p

2VIDRA         3          1          1          1          7-7       4p

3BUCIUM      3          0          2          1          4-7       2p

4VADU MOȚ            3          0          1          2          5-11     1p

Clasament Grupa C – Copii

1BISTRA        3          3          0          0          26-3     9p

2VADU MOȚ            3          2          0          1          21-4     6p

3VIDRA         3          1          0          2          9-16     3p

4BUCIUM      3          3          0          3          0-33     0p

Grupa D Roşia Montană – Poiana Vadului (copii) 7-0, Roşia Montană – Poiana Vadului 1-6

Clasament Grupa D – Seniori

1SOHODOL  2          1          1          0          7-1       4p

2P. VAD.        1          1          1          0          7-2       4p

3R. MONT.     1          0          0          1          0-6       0p

Clasament Grupa D – Copii

1R. MONT.     2          2          0          0          15-1     6p

2SOHODOL  2          1          0          1          4-8       3p

3P. VAD.        2          0          0          2          0-10     0p

Programul sferturilor de finală din 5 august este următorul: Teren sintetic Vadu Moţilor ora 16.00 Albac – Bistra (copii) A2-C1, ora 17.00 Albac – Bistra (seniori) A2-C1, ora 18.00 Horea – Vadu Moților (copii) A1-C2, ora 19.00 Arieșeni – Vidra (seniori) A1-C2. Teren sintetic Sălciua ora 16.00 Avram Iancu – Sohodol (copii) B1-D2, ora 17.00 Avram Iancu – Sohodol (seniori) B2-D1, ora 18.00 Sălciua – Roșia Montană (copii) B2-D1, ora 19.00 Sălciua – Poiana Vadului (seniori) B1-D2. (ajfalba.ro)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *