Radu Andone este noul antrenor principal al Metalului Aiud la juniori A1! În acestă seară se va semna cu principalul seniorilor! Paul Muntean a primit transferul la Sportul Petreşti!

„Pana diseara cand vom semna cu noul antrenor la nivel de seniori, putem anunta ca Juniorii A1 ai clubului nostru vor fi pregatiti in noua stagiune de domnul Radu Andone. Dupa 6 luni de absenta din curtea noastra, Radu revine acasa, de data asta intr un nou rol. Consideram mutatea benefica pentru baietii nostri nascuti in 2000, 2001, 2002 si 2003, jucatori care ne reprezinta clubul inainte de a face pasul catre echipa mare. Pe langa Vasut, Olar, Botas, Bela, Fodor, Cordea, Dragoi care au facut deja pasul catre seniori, dar sunt inca juniori, echipa noastra mai are un nucleu puternic care are nevoie sa fie slefuit, motivat sa simta spiritul acestui club minunat. Am facut alegerea cea mai buna, credem în Andone si n talentul sau de antrenor si suntem bucurosi ca impartasim aceleasi idealuri si valori! Bine ai revenit Radu, mult succes si Hai Metalu’ draga!

Aseara tarziu si nu noaptea ca hotii, clubul nostru si a dat acordul si a semnat actele de transfer pentru Paul Muntean, care din sezonul urmator (2018 – 2019) se intoarce pe Valea Frumoasei! Ii multumim lui Paul, cel care a fost motorul acestei echipe, parte din spiritul viu al simbolului fotbalistic al orasului! De o calitate fotbalistica ce nu are nevoie de nicio recomandare, Paul si a aratat inca o data valoarea in foarte multe jocuri, de multe ori fiind decisiv in izbanzile sezonului tocmai incheiat! Avand convingerea ca spiritul de luptator, sacrificiu dus pana la extrem in unele partide, vor ramane impregnate in peretii vestiarului din care se vor ‘hrani’ Alex Vãsuț&Comp, ii uram lui Paul mult succes in noua aventura la Sportul Petresti, sanatate si satisfactii la noua echipa! Ne-am despartit prieteni, ramanem prieteni si ne exprimam increderea ca peste 2 ani, Paul se va intoarce acasa, la Metalul Aiud, prima lui dragoste! Multumim Paul, mult succes! Hai Metalu’ draga!” (sursa pagina de facebook a Metalul Aiud)

Lasă un răspuns

Închideți meniul