Campionatul Munţilor Apuseni 2015! S-au stabilit sfertfinalistele!

GRUPA A, Etapa 3 – duminică, 26.07.2015 – Lupșa: Albac 2 – 8 Avram Iancu (Copii), Albac 10 – 3 Avram Iancu, Lupșa 2 – 5 Poșaga (Copii), Lupșa 14 – 3 Poșaga. (ajfalba.ro)

CLASAMENT SENIORI

1Albac             3          3          0          0          23-8     9p

2Av. Iancu      3          2          0          1          13-16   6p

3Lupșa            3          1          0          2          23-14   3p

4Poșaga          3          0          0          3          5-26     0p

CLASAMENT COPII

1Av. Iancu      3          2          1          0          19-7     7p

2Poşaga          3          2          1          0          11-4     7p

3Lupsa            3          1          0          2          13-17   3p

4Albac             3          0          0          3          5-20     0p

GRUPA B, Etapa 3 – duminică, 26.07.2015 – Lupșa: Bistra 13 – 3 Vidra (Copii), Bistra 5 – 2 Vidra, Horea 3 -0 Vadu Moților (Copii), Horea 3 – 0 Vadu Moților.

CLASAMENT SENIORI

1Bistra            3          3          0          0          13-2     9p

2Vidra 3          1          1          1          15-10   4p

3Horea            3          1          1          1          7-9       4p

4Va. Moților 3          0          0          3          1-12     0p

CLASAMENT COPII

1Bistra            3          3          0          0          30-4     9p

2Horea            3          2          0          1          8-16     6p

3Vidra             3          1          0          2          9-19     3p

4Va. Moților  2          0          0          2          2-10     0p

GRUPA C, Etapa 3, duminică, 26.07.2015 – Arieșeni: Poiana Vadului 0 – 3 Roșia Montană (Copii), Poiana Vadului 7 – 3 Roșia Montană, Arieșeni 0 – 0 Almașu Mare (Copii), Arieșeni 0  – 0 Almașu Mare.

CLASAMENT SENIORI

1Po. Vadului   3          3          0          0          13-4     9p

2Arieşeni        3          2          0          1          14-4     6p

3Roşia Mont.             3          1          0          2          9-12     3p

4Almaşu M.    3          0          0          3          1-15     0p

CLASAMENT COPII

1Ro. Montană            3          3          0          0          14-3     9p

2Poiana Vadului         3          2          0          1          8-5       6p

3Almaşu Mare           3          1          0          2          6-11     3p

4Arieşeni                    3          0          0          3          2-5       0p

GRUPA D, Etapa 3 – duminică, 26.07.2015 – Sălciua: Sohodol 3 – 0 Ocoliș (Copii), Sohodol 3 – 0 Ocoliș, Sălciua 0 – 11 Ciuruleasa (Copii), Sălciua 3 – 0 Ciuruleasa.

CLASAMENT SENIORI

1Sohodol         3          3          0          0          14-1     9p

2Sălciua          3          2          0          1          14-8     6p

3Ciuruleasa    3          1          0          2          6-12     3p

4Ocoliş            3          0          0          3          2-20     0p

CLASAMENT COPII

1Ciuruleasa    3          3          0          0          31-2     9p

2Sălciua          3          2          0          1          9-12     6p

3Sohodol         3          1          0          2          4-21     3p

4Ocoliş            3          0          0          3          2-11     0p

După faza grupelor, se califică primele două clasate ( din fiecare grupă), locurile de desfășurare și orele de disputare, a jocurilor din faza finală, urmând a fi stabilite și comunicate pe 28 iulie. Program sferturi de finală – duminică, 2 august 2015: Joc 1: Avram Iancu – Horea / Copii, Joc 2: Albac – Vidra / Seniori, Joc 3: Poşaga – Bistra / Copii, Joc 4: Avram Iancu – Bistra / Seniori, Joc 5: Roşia Montană – Sălciua / Copii, Joc 6: Poiana Vadului – Sălciua / Seniori, Joc 7: Poiana Vadului – Ciuruleasa / Copii, Joc 8: Arieşeni – Sohodol / Seniori.

Lasă un răspuns

Închideți meniul