Astăzi, în devans, Olimpia Aiud – ASC Pianu 2013 2-0 (VIDEO)! Mâine, de la ora 17.00, se joacă Mureşul Vinţu de Jos – CIL Blaj!

Arena Aiudelul a găzduit, în această după amiază, jocul dintre Olimpia Aiud şi ASC Pianu 2013, au arbitrat Rodina Vasile (Ocna Mureș), Mutu Andrei  (Alba Iulia), Petra Alexandru (Sebeș), rezervă Prodea Sebastian (Alba Iulia), supervizaţi de Ilie Ion (Alba Iulia), disputat în devans şi care a contat pentru etapa a 24-a din Liga a IV-a. Partida s-a terminat cu scorul de 2-0 (1-0) în favoarea gazdelor, goluri Guţ (7) şi Felindean 75. Stelea (ASC Pianu 2013) a ratat un penalty, bară!, în minutul 72. În minutul 43, G. Cotoară (Olimpia) a fost eliminat iar A. Popescu şi An. Furdui (ambii de la ASC Pianu 2013) au fost la rândul lor trimişi la cabine mai devreme, fiind eliminaţi! Au jucat următorii: OLIMPIA: 23. Gânscă – 15. Bălan, 16. G. Szekely, 4. I. Todea, 17. Silea, 14. Vali Ciofu, 13. G. Cotoară, 8. Guţ, 10. Vali Drăgan, 7. Felindean, 9. Cl. Coltor (6. Căt. Ilea, 5. Miske, 11. R. Ţălnar, 18. Nemeş); ASC PIANU 2013: 12. Cocârcă – 13. Mărginean, 17. Răz. Alexandru, 6. Popescu, 11. N. Neag, 8. I. Bărculeţ, 10. Stelea, 9. Grosu, 5. Cl. Furdui, 7. D. Diaconu, 19. B. Bărculeţ (3. An. Petru, 18. Andreiu, 4. P. Cristian, 15. An. Furdui). Învoit de către condcerea clubului aiudean, pentru rezolvarea unor probleme personale, antrenorul “olimpicilor”, Radu Andone, nu a fost prezent la meci. Mâine, de la ora 17.00, se joacă Mureşul Vinţu de Jos – CIL Blaj, partidă arbitrată de Nicola Andrei Viorel (Alba Iulia), Vodă Alexandru (Alba Iulia), Gligor Sergiu (Alba Iulia), rezervă Crișan Paula (Teiuș), în vreme ce observator a fost delegat Neagu Marcel (Beldiu). (Dan UDREA, sursa foto-video facebook)