Liga a IV-a, etapa a 23-a! VEZI AICI cine te arbitrează!

Sâmbătă, 28 aprilie CS CUPRIROM ABRUD – ACS VIITORUL SPICUL DAIA ROMÂNĂ (ora 17.00). A: Hurghiș Răzvan (Aiud), As1: Mulea Rareș (Aiud), As2: Sîrbu Andrei (Aiud). Obs: Mărginean Filon (Aiud).

AS VOINȚA STREMȚ  – CS OCNA MUREȘ (ora 17.00). A: Aron Corneliu (Alba Iulia), As1: Barb Ioan (Aiud), As2: Mihaiu Petre (Alba Iulia). Obs: Vezan Ilie (Blaj).

CS OLIMPIA AIUD – AFC METALUL AIUD (ora 17.30). A: Nicola Andrei Viorel (Alba Iulia), As1: Man Cristian (Alba Iulia), As2: Gligor Sergiu (Alba Iulia). Obs: Borșoș Ștefan (Ocna Mureș).

CS ZLATNA – AS ENERGIA SĂSCIORI (ora 19.00). A: Mărginean Marius (Blaj), As1: Vodă Alexandru (Alba Iulia), As2: Crișan Paula (Alba Iulia). Obs: Lazăr Aurel (Teiuș).

Duminică, 29 aprilie AS VIITORUL SÎNTIMBRU – AFC TRANSALPINA ȘUGAG (ora 17.00). A: Nagy Andrei (Ocna Mureș), As1: Sas Andrei (Aiud), As2: Dan Horea (Aiud). Obs: Bocai Ovidiu (Sânmiclăuș). (mai mult…)

În Cupa României, Olimpia Aiud – Sportul Petreşti 1-5! Transalpina Şugag, Viitorul Sîntimbru şi CIL Blaj s-au calificat în semifinale! VEZI AICI echipele şi marcatorii! (GALERIE FOTO)

Olimpia: 1. Mircea Hagiu – 2. Alexandru Bedelean, 15. Florin Ghirca, 10. Cristi Bucur, 21. Cosmin Bordean, 14. Cătălin Şuşman, 7. Sebi Şimandi, 11. Cătălin Antoniade, 20. Dani Vlad (cpt.), 13. Gheorghe Bălţat, 44. Lorand Duma (12. Andrei Nicula, 4. Dani Şimandi, 18. Marius Felindean). Antrenor Nicu Sasu. (mai mult…)

A fost odată o echipă frumoasă…Transalpina Şugag!

Lucrurile păreau în ordine pentru gruparea din Liga a IV-a, Transalpina Şugag, în această ediţie de campionat dar totul s-a năruit pentru trupa de pe Valea Frumoasei în Sâmbăta Paştelui! Angrenată cu şanse reale în lupta pentru primul loc şi implicit participarea la barajul de promovare în cel de-al treilea eşalon, echipa lui Neluţu Budin, preşedintele bun la toate!, a pierdut pe teren propriu, scor 4-5, cu CS Ocna Mureş, după un thriller în care vizitatorii s-au impus pe final prin două penalty-uri transformate de golgheterul Vali Drăgan iar o parte a suporterilor sugăjenilor au încercat, după terminarea întâlnirii, să-i ceară socoteala centralului aiudean Mihai Domşa pentru maniera de arbitraj. (mai mult…)

De la Comisie adunate…

În şedinţa de ieri a Comisiei de Disciplină din cadrul AJF Alba s-au dictat următoarele sancţiuni: Ianc Simion Daniel, jucător la AFC Sportul Petrești (liga a IV-a) – 2 (două) etape suspendare și penalitate sportivă: 100 lei, conf. art. 63.2.2.f din RD; Moldovan Visalon, jucător la ACS Viitorul Spicul Daia Română (liga a IV-a) – 4 (patru) etape suspendare și penalitate sportivă: 200 lei, conf. art. 63.2.4.a din RD; Cibu Radu Nicolae, jucător la ACS Viitorul Spicul Daia Română (liga a IV-a) 2 (două) etape suspendare și penalitate sportivă: 100 lei, conf. art. 63.2.2.f din RD; Clubul CS Cuprirom Abrud (liga a IV-a), pierde jocul din etapa 22, cu echipa AFC Transalpina Șugag, cu scorul de 3-0 (forfait) și penalitate sportivă: 600 lei, conf. art. 79.1 din RD; Nagy Robert Ioan, jucător la AS Sportul Livezile (liga a V-a, Seria 1) – 1 (una) etapă suspendare și penalitate sportivă: 25 lei, conf. art. 63.2.1.g din RD; (mai mult…)

Cupa României, sferturi de finală! VEZI AICI cine te arbitrează mâine de la ora 17.30!

CS SPICUL BUCERDEA – AS VIITORUL SÎNTIMBRU. A: Nemeș Cătălin (Abrud), As1: Sîrbu Aurelian (Aiud), As2: Sîrbu Andrei (Aiud). Obs: Bocai Ovidiu (Sânmiclăuș).

AFC TRANSALPINA ȘUGAG – CS OCNA MUREȘ. A: Costin Vasile (Alba Iulia), As1: Mulea Rareș (Aiud), As2: Dan Horea (Aiud). Obs: Ocnean Traian (Aiud).

CS OLIMPIA AIUD – AFC SPORTUL PETREȘTI. A: Damian Adrian (Blaj), As1: Vodă Alexandru (Alba Iulia), As2: Man Cristian (Alba Iulia). Obs: Neagu Marcel (Beldiu). (mai mult…)

VEZI AICI cine nu joacă din cauza galbenelor! ·

Jucătorii fără drept de joc, pentru cumul de cartonașe galbene, sunt următorii: Liga a IV-a, etapa 23 (28-29.04.2018) Cibu Achim Adrian – ACS Viitorul Spicul Daia Română (4 CG). Liga a V-a, Seria 1 – etapa 20 (29.04.2018) Țon Ioan Vasile – AS Sportul Livezile (4 CG), Moga Akos – AFC Lopadea Nouă (4 CG), Herepean Iulian – AFC Micești (4 CG). Liga a V-a, Seria 2 – etapa 20 (29.04.2018) Mureșan Dorin – AS Pănade (9 CG), Mihălțan Adrian – AS Voința Beldiu (4 CG), Mureșan Claudiu – CS Ocna Mureș II (4 CG), Podar Daniel – AS Viitorul Vama Seacă (4 CG). (ajfalba.ro)

“Olimpicii” aiudeni au şi-au modificat ora de începere a jocurilor programate în cursul acestei săptămâni! VEZI AICI despre ce partide este vorba!

În conformitate cu prevederile Art 2.12 din Regulamentul AJF de desfăşurarea jocurilor de fotbal am decis modificarea orei de începere a următoarelor jocuri: CS Olimpia Aiud – CSO Cugir, Juniori A1, Play-Off, etapa a IV-a, de mâine 24.04.2018, de la ora 17:30 la ora 16:30; CS Olimpia Aiud  – CSŞ Blaj, Juniori B1, de vineri 27.04.2018, ora 17;00, la ora 16:00 respectiv CS Olimpia Aiud – AFC Metalu 2016 Aiud, etapa 23, de sâmbătă 28.04.2018, ora 11.00, la ora 17.30. (Comunicat de presă al CS OLIMPIA AIUD).

Etapa s-a terminat, comentariile continuă…Iulian Marian (Metalul Aiud) şi Alin Tulea (CIL Blaj) sunt MVP-urile rundei!

Etapa cu numărul 22 a fost una în care s-au disputat cele mai puţine jocuri din cadrul actualei ediţii de campionat a Ligii a IV-a, asta deoarece după retragerea din campionat a celor de la Rapid CFR Teiuş şi Arieşul Apuseni Baia de Arieş, cele două au pierdut meciurile din această rundă cu 0-3 în faţa Viitorului din Sîntimbru respectiv CS Ocna Mureş, a venit rândul “moţilor” lui Costică Moldovan, Cuprirom Abrud, să nu se prezinte la Şugag iar Transalpina va câştiga la “masa verde” cu 3-0! (mai mult…)

Liga a IV-a, etapa a 22-a! VEZI AICI echipele şi marcatorii de astăzi!

METALU AIUD –  VOINŢA STREMŢ 6-1. Silea (21), Legian (34), E. Botaș (63), Todea (70), Iul. Marian (77, 89) respectiv Epure (9). În minutele 37-Todea și 67-Mătărângă, Metalu a irosit două lovituri de pedeapsă.

METALU 23. Rareş Gînscă – 6. Ionuţ Sas, 4. Marius Todea (cpt.), 19. Ionuţ Andrea, 2. Bela Moldovan, 16. Liviu Legian, 5. Alex Văsuţ, 17. Lucian Silea, 10. Paul Muntean, 7. Cosmin Mătărîngă, 8. Edi Botaş (1. Vlad Fodor, 18. Cătălin Mureşan, 15. Iulian Marian, 13. Rareş Bozdog, 11. Ovidiu Botaş). Antrenori Rareş Gînscă şi Paul Muntean. (mai mult…)

Înțelege cum funcționează Handicapul Asiatic la pariuri sportive în maxim 5 minute!

Pariorii profesioniști joacă în special pariurile pe Handicap Asiatic datorită avantajelor pe care le prezintă acestea în comparație cu toate celelalte tipuri de pariuri. (mai mult…)

Liga a IV-a, etapa a 22-a! VEZI AICI cine te arbitrează!

Sâmbătă, 21 aprilie AFC METALUL AIUD – AS VOINȚA STREMȚ (ora 11.00). A: Costin Vasile (Alba Iulia), As1: Stan Mihai (Alba Iulia), As2: Nistor Daniel (Zlatna). Obs: Borșoș Ștefan (Ocna Mureș).

AS ENERGIA SĂSCIORI – CS OLIMPIA AIUD (ora 17.30). A: Nagy Andrei (Turda), As1: Orga Mădălin (Ocna Mureș), As2: Koncz Cristian (Ocna Mureș). Obs: Lazăr Aurel (Teiuș).

Duminică, 22 aprilie CS CIL BLAJ – CSC FORTUNA LUNCA MUREȘULUI (ora 11.00). A: Domșa Mihai (Aiud), As1: Mulea Rareș (Aiud), As2: Sîrbu Andrei (Aiud). Obs: Petca Gheorghe (Alba Iulia).

AS EURO ȘPRING – CS ZLATNA (ora 11.00). A: Aron Corneliu (Alba Iulia), As1: Man Cristian (Alba Iulia), As2: Aldea Dan (Blaj). Obs: Cisteian Iosif (Blaj).

AFC TRANSALPINA ȘUGAG – CS CUPRIROM ABRUD (ora 15.00). A: Hurghiș Răzvan (Aiud), As1: Popa Daniel (Aiud), As2: Dan Horea (Aiud). Obs: Neagu Marcel (Beldiu).

ACS VIITORUL SPICUL DAIA ROMÂNĂ – AFC SPORTUL PETREȘTI (ora 17.00). A: Miron Florin (București), As1: Mutu Andrei (Alba Iulia), As2: Văidean Alexandru (Alba Iulia). Obs: Rojneai Alexandru (Alba Iulia). (ajfalba.ro)

Răzvan Burleanu, reales președinte al Federației Române de Fotbal, pentru un mandat, până în 2022!

Răzvan Burleanu este vechiul și noul președinte al Federației Române de Fotbal, în urma alegerilor de astăzi, iar Ionuț Lupescu este marele învins al scrutinului pentru cea mai înaltă funcție a fotbalului românesc, contracandidatul său câștigând din primul tur. Membrii afiliați au votat pentru continuitate în fruntea FRF, iar viitorul fotbalului românesc rămâne pentru încă un mandat în mâna echipei lui Răzvan Burleanu, ce conduce FRF din 2004, după plecarea lui Mircea Sandu. Rezultate oficiale: Răzvan Burleanu – 168 de voturi; Ionuţ Lupescu – 78 de voturi; Marcel Puşcaş – 8 voturi; Ilie Drăgan – 0 voturi. (sursa gsp.ro)