Liga a IV-a, etapa a 26-a! VEZI AICI cine te arbitrează!

Vineri, 11 mai CUPRIROM ABRUD – VOINŢA STREMŢ (ora 18.00). A: Andrei Nagy (Turda); A1: Daniel Nistor (Zlatna); A2: Ioan Barb (Aiud). Observator Ioan Lupean (Teiuş).

Sâmbătă, 12 mai METALU AIUD – SPORTUL PETREŞTI (ora 11.00). A: Andrei Viorel Nicola; A1: Alexandru Vodă; A2: Robert Uleşan (toţi din Alba Iulia). Observator Ioan Paul (Ocna Mureş).

Duminică, 13 mai TRANSALPINA ŞUGAG – OLIMPIA AIUD (ora 15.00). A: Marius Mărginean (Blaj); A1: Dan Aldea (Blaj); A2: Larisa Ilieş (Cergău). Observator Marcel Neagu (Beldiu).

CS OCNA MUREŞ – FORTUNA LUNCA MUREŞULUI (ora 17.00). A: Mihai Domşa; A1: Daniel Popa; A2: Andrei Sas (toţi din Aiud). Observator Ovidiu Bocai (Sânmiclăuş).

EURO ŞPRING – VIITORUL SPICUL DAIA ROMÂNĂ (ora 18.00). A: Vasile Costin (Alba Iulia); A1: Sergiu Gligor (Alba Iulia); A2: Raul Muntean (Blaj). Observator Ilie Vezan (Blaj). (mai mult…)

Liga a IV-a, etapa a 25-a! CS Zlatna – CS Ocna Mureş 2-4! VEZI AICI echipele, marcatorii şi clasamentul! (GALERIE FOTO-VIDEO)

CS Zlatna: 97. Marcel Olaru – 4. Csiki, 8. Alin Cîmpean (cpt.), 5. Mihai Tîrziu, 2. Andrei Negrea, 7. Antonio Bradu, 10. Vlad Truţă, 11. Alex Kiraly, 18. Adrian Lăcătuş, 9. Ionuţ Biro, 17. Darius Cristea (12. Cătălin Negruşa, 6. Cristi Mărginean, 14. Alin Puşcău, 3. Claudiu Corpade, 16. Daniel Bleza, 13. Darius Bustan, Gîta). Antrenor Vasi Ursu. (mai mult…)

Liga a IV-a, etapa a 25-a! VEZI AICI cine te arbitrează mâine de la ora 18.00! 

CS CIL BLAJ – AS EURO ȘPRING. A: Domșa Mihai (Aiud), As1: Mutu Andrei (Alba Iulia), As2: Sîrbu Andrei (Aiud). Obs: Ocnean Traian (Aiud).

AFC SPORTUL PETREȘTI – AS ENERGIA SĂSCIORI. A: Costin Vasile (Alba Iulia), As1: Dan Horea (Aiud), As2: Stan Mihai (Alba Iulia). Obs: Baidoc Horațiu (Aiud).

CSC FORTUNA LUNCA MUREȘULUI – AFC METALU AIUD. A: Aron Corneliu (Alba Iulia), As1: Vodă Alexandru (Alba Iulia), As2: Mihaiu Petre (Alba Iulia). Obs: Cisteian Iosif (Blaj).

CS ZLATNA – CS OCNA MUREȘ (ora 19.00). A: Nicola Andrei Viorel (Alba Iulia), As1: Man Cristian (Alba Iulia), As2: Sîrbu Aurelian (Aiud). Obs: Bocai Ovidiu (Sânmiclăuș).

VOINŢA STREMŢ – TRANSALPINA ŞUGAG 3-0 s-a disputat duminică, 6 mai. OLIMPIA AIUD – RAPID CFR TEIUŞ 3-0 şi ARIEŞUL APUSENI BAIA DE ARIEŞ – CUPRIROM ABRUD 0-3 la “masa” verde deoarece teiuşenii şi băieşenii s-au retras din campionat. (ajfalba.ro)

Adunarea Generală Ordinară a AJF Alba, convocată pentru vineri, 8 iunie 2018 -ora 18:00- în sala A9 din cadrul Universității “1 Decembrie 1918” Alba Iulia!

I. Vă aducem la cunoștință că, în conformitate cu prevederile art.30 din Statutul AJF Alba, Biroul Executiv a hotărât, în sedinta din 3 mai 2018, Convocarea Adunării Generale Ordinare a Asociatiei Judetene de Fotbal Alba pentru ziua de vineri, 8 iunie 2018, ora 18:00, la Universitatea 1 Decembrie 1918 din Alba Iulia – amfiteatrul A9, cu următoarea ordine de zi: (mai mult…)

VEZI AICI cine nu joacă din cauza galbenelor!

Jucătorii fără drept de joc, pentru cumul de cartonașe galbene, sunt următorii: Liga a IV-a, etapa 25 (10.05.2018) Bălan Andrei – CS Olimpia Aiud (9 CG), Ilea Ștefan Cătălin – CS Olimpia Aiud (7 CG), Ghirca Florin – CS Olimpia Aiud (4 CG), Hada Alexandru Ioan – ACS Viitorul Spicul 2014 Daia Română (4 CG), Onișor Cristian – CS Ocna Mureș (4 CG), Cătălina Călin Gabriel – AS Euro Șpring (7 CG), Medrea Petru Nicolae – CS Zlatna (9 CG). Liga a V-a, Seria 1 – etapa 22 (13.05.2018) Jina Victor – CS Navobi Alba Iulia (4 CG), Dumitru Ciprian – ACS Performanța Ighiu II (4 CG). Liga a V-a, Seria 2 – etapa 22 (13.05.2018) Popa Radu Nicolae – AS Inter Unirea (7 CG). La juniori NU SUNT jucători fără drept de joc! (ajfalba.ro)

Cine va reprezenta Alba la barajul de promovare în Liga a III-a! CS Ocna Mureş sau Sportul Petreşti, asta-i întrebarea? VEZI AICI programul celor două echipe în ultimele şase etape!

Cum echipa clasată pe ultima treaptă a podiumului, Transalpina Şugag are doar 48 de puncte şi a renunţat la ideea cuceririi primei poziţi, se pare că lupta pentru titlul de campioană şi inclusiv prezenţa la barajul care duce în cel de-al treilea eşalon se va da între echipele care ocupă după 24 de etape primele două poziţii ale clasamentului. Mai jos iată care este programul celor două grupări în ultimele şase runde: (mai mult…)

Liga a IV-a, etapa a 24-a! Liderul Soda Ocna Mureş bate în prelungiri Olimpia Aiud! Metalu câştigă cu Zlatna! VEZI AICI echipele şi marcatorii! (GALERIE FOTO)

METALU AIUD – CS ZLATNA 4-2 (sursa foto pagina de facebook a Metalu Aiud). Cătălin Mureşan (9), Paul Muntean (27), Iulian Marian (48, 71) respectiv Claudiu Corpade (12), Vlad Truţă (42).

METALU 1. Marian Ignat – 6. Ionuţ Sas, 19. Ionuţ Andrea, 4. Marius Todea (cpt.), 16. Liviu Legian, 2. Bela Moldovan, 8. Bogdan Andone, 15. Iulian Marian, 18. Cătălin Mureşan, 11. Lucian Silea, 10. Paul Muntean (12. Vlad Fodor, 7. Cosmin Mătărângă, 9. Cristi Moldovan, 14. Ovidiu Botaş, 13. Alexandru Olar). Antrenori Rareş Gînscă şi Paul Muntean. (mai mult…)

În Liga a IV-a, aseară la Zlatna, Cuprirom Abrud – Viitorul Sîntimbru 1-1! (GALERIE FOTO)

Jocul disputat în nocturnă, la Zlatna, s-a terminat la egalitate, moţii egalând în prelungiri printr-un autogol al “căpitanului” Eugen Hălălae în minutul 90+2! Cipri Brânză a punctat pentru sîntimbreni în minutul 37!

ABRUD 12. Alin Achimeţ – 8. Dan Nemeş, 14. Cosmin Stan (cpt.), 18. Horaţiu Sularea, 15. Cătălin Corpade, 16. Daniel Bota, 17. Dumitru Trif, 6. Andrei Paşca, 7. Paul Mucea, 13. Mihai Amacsimoaie, 9. Iulius Miheţ (10. Răzvan Mocan, 3. Ciprian Botoş, 5. Silviu Faur, 4. Claudiu Sturza). Antrenor Costică Moldovan.

SÎNTIMBRU 96. Lucian Pascu – 16. Denis Hulea, 8. Ovidiu Crişan, 4. Eugen Hălălae (cpt.), 18. Alexandru Stan, 10. Alex Dreghiciu, 14. Sergiu Horeiciuc, 13. Cipri Brânză, 5. Denis Saşa, 9. Robert Morar, 11. Adrian Birk (12. Marian Iacşa, 6. Alex Lupea, 7. Robert Nicola). Antrenor Fane Fogoroşi. (MULŢAM, mister Radu, MULŢAM mister Adi!) (mai mult…)

Liga a IV-a, etapa a 24-a! VEZI AICI cine te arbitrează mîine!

CS CIL BLAJ – AS VIITORUL SPICUL DAIA ROMÂNĂ 0-1 (s-a jucat ieri).

CS CUPRIROM ABRUD – AS VIITORUL SÎNTIMBRU (se joacă astăzi, la Zlatna de la ora 19.30). A: Scrob Radu (Alba Iulia), As1: Mutu Andrei (Alba Iulia), As2: Nistor Daniel (Zlatna). Obs: Danciu Dorin (Alba Iulia).

Sâmbătă, 5 mai CS OCNA MUREȘ – CS OLIMPIA AIUD (ora 11.00). A: Nagy Andrei (Turda), As1: Uleșan Robert (Alba Iulia), As2: Doncuț Radu (Alba Iulia). Obs: Lupean Ioan (Teiuș).

AFC METALUL AIUD – CS ZLATNA (ora 11.00). A: Costin Vasile (Alba Iulia), As1: Copândean Andrei (Ocna Mureș), As2: Orga Mădălin (Ocna Mureș). Obs: Petca Gheorghe (Alba Iulia).

AS ENERGIA SĂSCIORI – CSC FORTUNA LUNCA MUREȘULUI (ora 18.00). A: Boldea Ioan (Ciuguzel), As1: Sas Andrei (Aiud), As2: Barb Ioan (Aiud). Obs: Rojneai Alexandru (Alba Iulia). (mai mult…)

În primul joc al rundei cu numărul 24 din Liga a IV-a, CIL Blaj – Viitorul Spicu Daia Română 0-1!

CIL 23. Radu Damian (cpt.) – 12. Alin Ciugudean, 18. Daniel Pop, 5. Horaţiu Popa, 6. Rrareş Rakoczi, 10. Vasile Mercean, 7. Zoltan Ioo, 24. Vlad Mănăşturean, 8. Sorin Pintea, 3. Alin Tulea, 9. Bogdan Varga (22. Darius Suciu, 77. Darius Laslău, 25. Mircea Moldovan, 97. Eduard Gaşpar, 11. Bogdan Perţa, 4. Daniel Şerban, 2. Alexandru Juncan). Antrenor Septimiu Boancăş.

SPICU1. Adrian Cibu – 19. Achim Cibu, 13. Gheorghe Schiau (cpt.), 14. Daniel Popa, 8. Vasile Bişboacă, 18. Horea Ciucă, 5. Paul Ciucă, 10. Alexandru Hada, 15. Sergiu Puha, 97. Adrian Hăprian, 7. George Scheau (3. Denis Cunţan, 2. Alexandru Scheau, 6. Visalon Cătană). Antrenor Adrian Hăprian.

Sergiu Puha (29) a marcat golul partidei dispuată în această după amiză în Mica Romă! (D.U., MULŢAM mister Gusti Damian!)

Etapa s-a terminat, comentariile continuă…Vali Drăgan a reuşit un careu şi a fost desemnat MVP-ul etapei!

Runda cu numărul 23 din Liga a IV-a a consemnat schimbarea liderului! CS Ocna Mureş s-a impus în deplasarea de la Stremţ cu Voinţa, în vreme ce Sportul Petreşti a remizat pe teren propriu cu CIL Blaj, condiţii în care gruparea din Ocne a preluat şefia cu 53 de puncte, cu unul mai mult decât petrifălenii! (mai mult…)

Liga a IV-a, etapa a 23-a! CIL Blaj remizează la Petreşti şi CS Ocna Mureş este noul lider! VEZI AICI rezultatele de astăzi şi clasamentul!

VIITORUL SÎNTIMBRU – TRANSALPINA ŞUGAG 4-3. Alexandru Stan (20), Ovidiu Crişan (24), Cipri Brânză (48) şi Denis Saşa (65) respectiv Cipri Diaconu (33), Petru Lazăr (40), Lăcătuş (54).

Sîntimbru 96. Lucian Pascu – 3. Alex Oţoiu, 8. Ovidiu Crişan, 4. Eugen Hălălae (cpt.), 19. Cornel Hălălae, 9. Robert Morar, 23. Alexandru Stan, 6. George Negură, 10. Alex Dreghiciu, 13. Ciprian Brânză, 5. Denis Saşa (82. Marian Iacşa, 1. Bogdan Ruscă, 7. Sergiu Horeiciuc, 11. Adrian Birk). Antrenor Fane Fogoroşi.

Şugag 25. Octavian Poja – 2. Ionuţ Rahovean, 3. Barb, 6. Cosmin Oltean, 18. Victor Mureşan, 8. Goangă, 27. Gheorghe Râşniţă, 7. Petru Lazăr, 11. Cipri Diaconu, 17. Alex Mura, 20. Găldean (90. Manu Lazăr, 10. Iancu Şufană, 5. Dănilă, 4. Cânda). Antrenor Ioan Marcu.

FORTUNA LUNCA MUREŞULUI – EURO ŞPRING 2-3. Vasile Zoltan (25) şi Cristian Bulgăr (75) respectiv Raul Mihălţan (17, 90+3) şi Ioan Stoia (22).

Lunca Mureşului 12. Dan Cristea – 6. Ioan Giorgiu, 11. Răzvan Iakab, 22. Cristian Bulgăr, 13. Flavius Divricean, 24. Mihai Cecălăcean, 7. Adrian Spinean, 3. Vasile Zoltan (cpt.), 9. Alex Culda, 21. Gabi Cotoară, 14. Bogdan Nemeş (1. Alexandru Man, 8. Răzvan Stoica, 23. Lucian Popa, 15. Bogdan Găbudean, 2. Radu Moldovan). Antrenor Gabi Cotoară.

Şpring 1. Alin Mureşan – 4. Adrian Bădărânză, 14. Zaharie Hileagă, 2. Alexandru Boromiz, 15. Gabi Andreica, 16. Ioan Stoia, 13. Dragoş Ţentiu, 21. Raul Mihălţan, 8. Ionuţ Muntean, 7. Nelu Gherman (cpt.) (12. Rareş Staicu, 9. Tavi Sărătean, 3. Raul Lungu, 6. Florin Ţugui). Antrenor Cristian Cotoară. (mai mult…)