Vineri va avea loc festivitatea de premiere pentru fotbalul amator și finala județeană a Cupei României!!

Finala Cupei României, faza județeană, ediția 2023-2024, se va disputa între: ACS VIITORUL SÂNTIMBRU – CS INTER UNIREA și va avea loc vineri 14 iunie 2024, ora 18:00, pe ARENA CUGIR. Fondul de premiere este asigurat din bugetul alocat prin proiect, de către Consiliul Județean Alba. Le mulțumim și pe această cale, pentru sprijinul acordat fotbalului amator. Festivitatea de premiere și finala Cupei României, vor fi transmise în direct pe pagina de facebook a AJF Alba, cu două camere profesionale și comentate de Cătălin Crăciun!

Ora 16:00 – Festivitatea de premiere a echipelor participante în următoarele competiții:Campioană liga 4 – CS CIL Blaj – 1 trofeu, 1 diplomă, 30 de medalii, 30 de tricouri și 5 mingi  nr. 5;

Campioană liga 5, Seria 1 – AS Orient Blandiana – 1 trofeu, 1 diplomă, 30 de medalii, 30 de tricouri și 5 mingi nr. 5;

Campioană liga 5, Seria 2 – AFC Micești – 1 trofeu, 1 diplomă, 30 de medalii, 30 de tricouri și 5 mingi nr. 5;

Campioană juniori U 19 – Elite – CS Metalurgistul Cugir – 1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii, 25 de tricouri și 5 mingi nr. 5;

Locul I juniori U 19 – Clasic – AFC Sportul Petrești 2015 – 1 trofeu, 1 diplomă și 2 mingi nr. 5;

Campioană juniori U 17 – CSȘ Blaj – 1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii, 25 de tricouri și 5 mingi nr. 5;

Campioană juniori U 16 – CS Olimpia Aiud – 1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii, 25 de tricouri și 5 mingi nr. 5;

Campioană juniori U 15 – Elite – ACS Star Pro Optimum – 1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii, 25 de tricouri și 5 mingi nr. 5;

Locul I juniori U 15 – Clasic – CS Ocna Mureș – 1 trofeu, 1 diplomă și 2 mingi nr. 5;

Campioană juniori U 14 – Elite – ACS Star Pro Optimum – 1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii, 25 de tricouri și 5 mingi nr. 5;

Locul I juniori U 14 – Clasic – ACS Juniorul Aiud – 1 trofeu, 1 diplomă și 2 mingi nr. 5;

Locul II, liga 4 – ACS Viitorul Sîntimbru – 1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 3 mingi nr. 5;

Locul II, liga 5, Seria 1 – ACS Performanța Ighiu – 1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 3 mingi nr. 5;

Locul II, liga 5, Seria 2 – ACS Industria Galda – 1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 3 mingi nr. 5;

Locul II, juniori U 19 – Elite – CS CIL Blaj – 1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 3 mingi nr. 5;

Locul II, juniori U 17 – LPS Sebeș – 1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 3 mingi nr. 5;

Locul II, juniori U 16 – CSC Voința Stremț – 1 trofeu, 1 diplomă, 22 de medalii și 3 mingi nr. 5;

Locul II, juniori U 15 – Elite –  CSM Unirea Alba Iulia – 1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii și 3 mingi nr. 5;

Locul II, juniori U 14 – Elite – ACS Ș.F. Valea Frumoasei – 1 trofeu, 1 diplomă, 20 de medalii și 3 mingi nr. 5;

Locul III, liga 4 – CS Ocna Mureș – 1 trofeu, 1 diplomă, 25 medalii și 2 mingi nr. 5;

Locul III, liga 5, Seria 1 – CS Arieșul Apuseni Baia de Arieș – 1 trofeu, 1 diplomă, 25 medalii și 2 mingi nr. 5;

Locul III, liga 5, Seria 2 – ACS Târnavele Tiur – 1 trofeu, 1 diplomă, 25 medalii și 2 mingi nr. 5;

Locul III, juniori U 19 – Elite – ACS Adu Academy Șona – 1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii și 2 mingi nr. 5;

Locul III, juniori U 17 – ACS Optimum Alba Iulia – 1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii și 2 mingi nr. 5;

Locul III, juniori U 16 – AS Inter Ciugud – 1 trofeu, 1 diplomă, 22 medalii și 2 mingi nr. 5;

Locul III, juniori U 15 – Elite – LPS Sebeș – 1 trofeu, 1 diplomă, 20 medalii și 2 mingi nr. 5;

Locul III, juniori U 14 – Elite – LPS Sebeș – 1 trofeu, 1 diplomă, 20 medalii și 2 mingi nr. 5;

Trofeul Fair Play, liga 4: CSM Unirea Alba Iulia (1 trofeu, 1 diplomă și 3 mingi nr. 5);

Trofeul Fair Play, liga 5, Seria 1: CS Cuprirom Abrud (1 trofeu, 1 diplomă și 3 mingi nr. 5);

Trofeul Fair Play, liga 5, Seria 2: ACS Olimpia Petrisat (1 trofeu, 1 diplomă și 3 mingi nr. 5);

Golgheter, liga 4: Greapcă Dan Ștefan – ACS Energia Săsciori – 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Golgheter, liga 5 – Seria 1: Voju Ioan Marius – AS Inter Ciugud – 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Golgheter, liga 5 – Seria 2: Mihălțan Ilie Alexandru – AS Voința Beldiu – 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Golgheter, juniori U 19 – Elite: Ioo Cosmin Ștefan – CS CIL Blaj- 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Golgheter, juniori U 19 – Clasic: Koble Ștefan Mihai – ACS Viitorul Vama Seacă – 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Golgheter, juniori U 17: Moldovan Cătălin Ionuț – CSȘ Blaj – 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Golgheter, juniori U 16: Ocnean Raul Cristian – CS Olimpia Aiud – 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Golgheter, juniori U 15 – Elite: Onilă Robert – CSM Unirea Alba Iulia  – 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Golgheter, juniori U 15 – Clasic: Pop Alexandru Andrei – CS Inter Unirea – 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Golgheter, juniori U 14 – Elite: Feresteoaru Rareș Bogdan – ACS Ș.F. Valea Frumoasei – 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Golgheter, juniori U 14 – Clasic: Sîrbu Ștefan Andrei – ACS Juniorul Aiud – 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Juniori U 13 – 15 echipe participante – 2 mingi / echipă = 30 de mingi nr. 4;

Juniori U 12 – 13 echipe participante – 2 mingi / echipă = 26 de mingi nr. 4;

Juniori U 11 – 12 echipe participante – 2 mingi / echipă = 24 de mingi nr. 4;

Juniori U 10 – 16 echipe participante – 2 mingi / echipă = 32 de mingi nr. 4;

Juniori U 9 – 18 echipe participante – 2 mingi / echipă = 36 de mingi nr. 3;

După finala Cupei României va avea loc festivitatea de premiere în care vor fi acordate următoarele premii:

Câștigătoarea Cupei României, faza județeană: 1 trofeu, 1 diplomă, 30 de medalii, 30 de tricouri și 5 mingi nr. 5;

Finalista Cupei României, faza județeană: 1 trofeu, 1 diplomă, 25 de medalii și 3 mingi nr. 5;

Jucătorul Finalei Cupei României, faza județeană 1 trofeu, 1 diplomă și 1 minge nr. 5;

Arbitrii Finalei Cupei României, faza județeană 1 trofeu și 1 diplomă (4 buc.);

Observatorii Finalei Cupei României, faza județeană 2 trofee și 2 diplome.

Se vor acorda un total de:

– 57 de trofee

– 632 de medalii

– 245 de tricouri de campioni

– 263 de mingi:

– 115 mingi nr. 5

– 112 mingi nr. 4

– 36 de mingi nr. 3

Sâmbătă 8 iunie 2024, pe Arena Cugir, va avea loc ultima etapă la Interliga Națională, iar la ora 12:15 va avea loc festivitatea de premiere a tuturor jucătorilor participanți, acordându-se cu sprijinul FRF, aproximativ 600 de medalii de campioni.

Cluburile sunt rugate să trimită reprezentanții (jucători și oficiali) echipei pentru a ridica premiile și să transmită numele persoanei împuternicite, pentru întocmirea procesului verbal de predare-primire. (ajfalba.ro)

Lasă un răspuns