Liga a 5-a, Seria a 2-a, etapa a 10-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul! (GALERIE FOTO)

Rezultate: CS Spicul Bucerdea 1 : 4 UNIT ALBA IULIA (GALERIE FOTO). Disputată într-un decor de poveste, partida, arbitraj elegant al brigăzii formată din A: Uleșan Robert (Alba Iulia), As1: Iosa Ariana (Alba Iulia), As2: Modol Raluca (Alba Iulia), a consemnat primul succes extern al elevilor lui Robi Sicoe. Mai montați și mai UNIȚI ca niciodată și susținuți de pe margine de un grup de prieteni, albaiulienii s-au impus de o manieră categorică prin golurile marcate de Robert Polgar, Erik Szabo, Andrei Necreală și Vasi David. S-au mai ratat o sumedenie de ocazii raririsime, vezi doar tripla ratare la aceiași fază cu Alex Tolas, Andrei Necreală și Vlăduț Rusu care au trimis spre poartă dar apărarea gazdelor a respins incredibil de fiecare dată!!!,  plus o “torpilă” a lui Andrei Necreală care a zguduit transversala-și amfitrionii au avut o bară laterală la scorul de 0-0. A fost semnul că mișcarea de vineri seară, la care au participat mai mulți componenți ai lotului deplasat ieri la Bucerdea, a contat enorm în modul de exprimare de pe teren. „Mai sunt trei etape din tur și vrem să luăm toate punctele puse în joc!” a fost mesajul postat pe grupul de Whatsapp . Semn că, repet, FAMILIA UNIT ALBA IULIA există cu adevărat. (Dan UDREA)

AFC Kinder Teiuș 2 : 7 AS Voința Beldiu, ACS Industria Galda de Jos 2 9 : 0 ACS Viitorul Biia, ACS Nicolae Linca Cergău 2 : 1 CS Rapid CFR Teiuș, AS Gaz Metan Valea Lungă        6 : 2 ACS Dacia Mihalț, AFC Micești 5 : 0 ACS Crăciunel, ACS Târnavele Tiur 8 : 0 ACS Olimpia PetrisatCLASAMENT

1Industria Galda de Jos 2       10        7          2          1          34 – 5   29        23p

2AS Voința Beldiu                 10        7          2          1          42 – 18 24        23p

3AFC Micești                         10        6          4          0          32 – 11 21        22p

4Nicolae Linca Cergău           10        6          3          1          34 – 19 15        21p

5ACS Dacia Mihalț                 10        7          0          3          30 – 22 8          21p

6Gaz Metan Valea Lungă       10        4          4          2          24 – 19 5          16p

7ACS Târnavele Tiur              10        4          3          3          32 – 17 15        15p

8UNIT ALBA IULIA                        10        4          1          5          21 – 16 5          13p

9ACS Crăciunel                      10        4          0          6          13 – 24 -11       12p

10AFC Kinder Teiuș              10        3          1          6          26 – 39 -13       10p

11CS Rapid CFR Teiuș          10        2          2          6          23 – 21 2          8p

12ACS Viitorul Biia               10        2          1          7          14 – 38 -24       7p

13CS Spicul Bucerdea            10        2          1          7          19 – 45 -26       7p

14ACS Olimpia Petrisat         10        0          0          10        7 – 57   -50       0p

GALERIE FOTO

Lasă un răspuns