Liga a 4-a, etapa a 11-a! 16 goluri marcate în primele două jocuri…

Vineri CS Zlatna 0 : 7 CS CIL Blaj. “Ne place și în nocturnă. În această seară echipa noastră a câștigat cu un categoric 7-0 pe terenul celor din Zlatna. Pe un teren foarte bun pe o ploaie mocănească echipa noastră a avut o evoluție foarte bună fără să ofere vreo șansă echipei gazdă. Antrenorii Daniel Tatar și Septimiu Boancas au trimis următorul 11: 1 Ciorgovean D, 12 Ciugudean( 7 Voic G) 2 Borsoi Z, 16 Trif R(cpt)(24 Dani P)4 Grama S 19 Cristiu R(18 Vlad D) 22Tomuta R(6 Cimpean E) 10 Buliga R, 88 Cimpean A, 9 Susu I, 8 Cristea E(11 Mihu D). Au înscris pentru echipa noastră Cristea E. min 20 și 65, Tomuta R. min 51 și 70, Voic G. min 64, Mihu D. min 68 și Dani P. min 77. De remarcat dubla celor doi juniori, Cristea și Tomuța. Mulțumim suporterilor care ne-au însoțit și la Zlatna. Împreună suntem mai puternici. Felicitări băieți și staf. Hai CIL Blaj!” este mesajul psotat pe pagina personală de facebook de președintele blăjenilor, Gusti Damian.

Sâmbătă CS Ocna Mureș 5 : 4 ACS Spicul Daia Română. Meci nerecomandat cardiacilor…0- 1 Raul Mihălțan 1-1 Claudiu Coltor, 2-1 Nelu Cociș, 3-1 Drăgan din penalty, 4-1 Sebi Șimandi, 4-2 Cătălin Uță din 11 metri, 4-3 Fl. Schiau, 5-3 Marian Guț, 5-4 Păcurar (sau Moldovan cum apare pe fecebook-ul “spicarilor”)…(sursa facebook Soda TV)

Duminică se joacă CS Limbenii Limba – ACS Viitorul Vama Seacă (ora 11.00) iar de la ora 15.00, ACS Adu Academy Șona – ACS Viitorul Sântimbru, CS Inter Unirea – CSC Fortuna Lunca Mureșului, Energia Săsciori – CSC Voința Stremț, CSL Hidro Mecanica Șugag 1984 – CSM Unirea Alba Iulia 2, CS FC Lopadea Nouă – ACS Performanța Ighiu. (D.U.)

Lasă un răspuns