Dublă victorie pentru juniorii Unirii!

Duminică juniorii Under -19 și Under -17 au obținut victorii importante în cadrul campionatelor naționale, în derby-ul județean cu echipele similare de juniori de la LPS Sebeș. În prima partidă, juniorii Under-19 s-au impus fără drept de apel, în fața celor de la LPS cu scorul de 3-0, printr-o  triplă reușită de Claudiu Ionaș Rădoi în minutele 10, 22 și 80. Tehnicianul echipei noastre, George Țălnar, a aliniat la startul partidei, următorul “11”: Pauletti, Maier (cpt), Cârja, Ionaș, M. Sebaș, Stanciu, R.Nistor, D. Nistor, P.Codrea, Patric Alexandru, Plăcintă. Pe banca de rezerve: Răhăian, Mihăilă, Gall, Moldovan, Andrei Bogdan, Buzilă, Forrai, D. Moldovan și Olălău. Juniorii Under – 17 au obținut o victorie la limită, scor 3 – 2, în fața celor de la Liceul cu Program Sportiv din Sebeș. Pentru echipa noastră pregătită de antrenorul Vasile Ursu, au marcat C. Muntean (min 27), O. Muntean (min 37) și Stanciu (55 penalty). CSM Unirea Alba Iulia Under – 17: Răhăian, Jurj, Crișan, Muntean Radu, Ferencz, Stanciu (c), Butnariu, Muntean Octavian, Monescu, Cristea, Borza. Rezerve: Suciu, Chinde, Vințan, Orian, Dărămuş, Pleșa, Boboilă, Doda, Țârlea. (sursa facebook CSM Unirea Alba Iulia)

Lasă un răspuns