Liga a 5-a, etapa a 13-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentele!

Rezultate Seria 1: AS Limbenii Limba 3 : 2 AS Orient Blandiana, AFC Viitorul Răhău 3 : 1 AFC Micești, CS Rapid CFR Teiuș 0 : 1 AFC Șoimii Vințu de Jos, CS Viitorul Roșia Montană 1 : 3 ACS Performanța Ighiu 2, ACS Industria Galda de Jos 2 5 : 2 AS Inter Ciugud. (ajfalba.ro)CLASAMENT

1AS Limbenii Limba  13        11        1          1          44 – 10 34        34p

2Industria Galda 2      13        10        1          2          26 – 11 15        31p

3Performanța Ighiu 2  13        8          1          4          29 – 17 12        25p

4AFC Micești             13        7          3          3          33 – 14 19        24p

5AFC Viitorul Răhău 13        6          0          7          27 – 29 -2         18p

6AS Inter Ciugud       13        5          1          7          34 – 35 -1         16p

7AS Orient Blandiana            13        5          1          7          26 – 36 -10       16p

8CS Rapid CFR Teiuș            13        4          1          8          22 – 35 -13       13p

9Șoimii Vințu de Jos   13        3          1          9          15 – 25 -10       10p

10Viitorul R. Mont.    13        1          0          12        16 – 60 -44       3p

Rezultate Seria a 2-a: AS Pănade 0 : 3 AS Gaz Metan Valea Lungă (AS Pănade s-a retras din campionat), ACS Viitorul Biia 15 : 1 ACS Viitorul Sântimbru 2 ACS Adu Academy Șona 6 : 0

ACS Crăciunel, ACS Târnavele Tiur 8 : 1 CS Spicul Bucerdea, ACS Nicolae Linca Cergău 4 : 1 ACS Dacia Mihalț.

CLASAMENT

1Adu Academy Șona 14        13        0          1          59 – 11 48        39p

2Nic. Linca Cergău     13        11        0          2          35 – 13 22        33p

3ACS Târnavele Tiur  14        8          3          3          47 – 18 29        27p

4ACS Viitorul Biia     13        8          2          3          53 – 16 37        26p

5ACS Crăciunel          14        6          0          8          44 – 30 14        18p

6ACS Dacia Mihalț     13        6          0          7          20 – 41 -21       18p

7Gaz Metan V. Lungă            13        4          3          6          25 – 23 2          15p

8AS Pănade                18        3          2          13        10 – 44 -34       11p

9CS Spicul Bucerdea  14        3          0          11        17 – 59 -42       9p

10Viit. Sântimbru 2    14        3          0          11        28 – 83 -55       9p

Rezultate Seria a 3-a: AS Voința Beldiu 2 : 3 ACS Băgău, CSC Fortuna Lunca Mureșului 3 : 1 CS Arieșul Apuseni Baia de Arieș, CS Progresul Fărău 4 : 3 CS Ocna Mureș 2, AS Mureșul Gâmbaș 2 : 2 ACS Șoimii Ciumbrud, AS Național Rădești 1 : 1 CS FC Lopadea Nouă.

CLASAMENT

1Fortuna L. Mureș.     13        10        2          1          46 – 18 28        32p

2FC Lopadea Nouă    13        8          3          2          36 – 16 20        27p

3AS Voința Beldiu     13        6          3          4          42 – 26 16        21p

4ACS Băgău               13        6          2          5          34 – 26 8          20p

5Șoimii Ciumbrud       13        6          2          5          28 – 28 0          20p

6Național Rădești       13        5          4          4          29 – 21 8          19p

7Mureșul Gâmbaș       13        5          2          6          29 – 25 4          17p

8Arieșul Ap. B. Arieș 13        5          2          6          27 – 35 -8         17p

9CS Progresul Fărău   13        2          2          9          17 – 36 -19       8p

10CS Ocna Mureș 2    13        1          0          12        16 – 73 -57       3p

Lasă un răspuns