Liga a 4-a, etapa a 14-a! VEZI AICI rezultatele, marcatorii și clasamentul!

 

 

OLIMPIA AIUD – ENERGIA SĂCIORI 2-3 (2-2) – foto. Bălțat (3), Bălan (43) respectiv Paecupescu (7), Andreiu (40) și Denis Morea (90, penalty, apără David Maier – 16 ani, dar din a treia încercare…s-a marcat pentru trei puncte!)

SPICUL DAIA ROMÂNĂ – VOINȚA STREMȚ 1-2 (0-1). Cipri Brînză (70) respectiv Vlad Rancea (23), Șerbu (77).

GT SPORT ALBA IULIA – HIDROMECANICA ȘUGAG 2-4 Dula (secunda 26-cel mai rapid gol din acest sezon) și Gavrilă (14) respectiv A. Crețu (6, 79), Fl. Cristorian (51) și Cipri Diaconu (90+2).

AFC KINDER TEIUȘ – CS ZLATNA 3-4 (3-3). R. Domșa (10), B. Grigore (32), D. Stanciu (41), Alin Cîmpean (83) respectiv D. Cristea (5, 22) și A. Florea (8).

VIITORUL SÂNTIMBRU – PERFORMANȚA IGHIU 0-0. Denis Hulea (Viitorul) a fost eliminat în minutul 90+2.

CIL BLAJ – INTER UNIREA 3-3 (1-0). B. Varga (40). B. Cristea (78, 87, penalty) respectiv Vali Drăgan (62), Alin Gherman (75), Chiorean (90+4).

VIITORUL VAMA SEACĂ – CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA 0-3 (0-2). Flaviu Baghiu (17, 68) și Marcel Domșa (21). (D.U., foto facebook Olimpia Aiud)CLASAMENT

1CS Universitatea Alba Iulia  13        12        1          0          50 – 5   45        37p

2ACS Industria Galda de Jos 13        9          3          1          43 – 11 32        30p

3ACS Spicul Daia Română    13        8          1          4          19 – 12 7          25p

4ACS Viitorul Sântimbru       13        7          2          4          30 – 13 17        23p

5CSC Voința Stremț               14        7          2          5          23 – 25 -2         23p

6ACS Energia Săsciori           13        6          3          4          37 – 30 7          21p

7CS CIL Blaj                          13        5          4          4          23 – 20 3          19p

8CS Olimpia Aiud                  13        5          2          6          26 – 21 5          17p

9CS Inter Unirea                     13        4          4          5          36 – 33 3          16p

10AS Viitorul Vama Seacă     13        4          4          5          13 – 21 -8         16p

11ACS Performanța Ighiu      13        4          2          7          13 – 23 -10       14p

12AS Hidromecanica Șugag   13        3          4          6          24 – 39 -15       13p

13CS Zlatna                            13        3          2          8          20 – 31 -11       11p

14AFC Kinder Teiuș              13        3          0          10        23 – 44 -21       9p

15ACS GT Sport Alba Iulia   13        1          0          12        12 – 64 -52       3p

Lasă un răspuns