Liga a 4-a, etapa a 13-a! VEZI AICI rezultatele, marcatorii și clasamentul!

CS ZLATNA – HIDROEMCANICA ȘUGAG 4-1 (0-1). Alin Cîmpean (56, 61), Corcheș (58), Rațiu (69) respectiv Titianu (43).

VOINȚA STREMȚ – CIL BLAJ 0-2 (0-1). Voic (16), Bălăuță (51).

AFC KINDER TEIUȘ – VIITORUL VAMA SEACĂ  2-3 (2-1) – foto RAREȘ NICULAȘ. George Manciulea (6), Raul Domșa (28 din 11 metri) respectiv Nelu Cociș (5, 90+5), Hunor Kiss (84). Bogdan Ștef (Kinder) a ratat un penalty la scorul de 2-2, a apărat portarul Lepădat.

PERFORMANȚA IGHIU – GT SPORT ALBA IULIA 2-0 (1-0). George Negură (40, 57).

INDUSTRIA GALDA DE JOS – SPICUL DAIA ROMÂNĂ 2-0 (0-0). Cristi Bălaș (83), Szabi Szekely (87).

ENERGIA SĂSCIORI – VIITORUL SÂNTIMBRU 2-2 (1-1). Tibi Mărginean (34), Goța (82 autogol) respectiv C. Olălău (32) și Fl. Popa (62).

INTER UNIREA – OLIMPIA AIUD 2-6 (1-3). Vali Drăgan (45+1, penalty), Alin Gherman (62) respectiv Andrei Moldovan (22), Bălțat (26), Oliviu Oltean (38), Gabriel Oltean (48), D. Vlad (80) și Birca (87). Ionuț Andrea (Inter) a fost eliminat în minutul 24. (D.U.)CLASAMENT

1CS Universitatea Alba Iulia  12        11        1          0          47 – 5   42        34p

2ACS Industria Galda            de Jos13         9          3          1          43 – 11 32        30p

3ACS Spicul Daia Română    12        8          1          3          18 – 10 8          25p

4ACS Viitorul Sântimbru       12        7          1          4          30 – 13 17        22p

5CSC Voința Stremț               13        6          2          5          21 – 24 -3         20p

6ACS Energia Săsciori           12        5          3          4          34 – 28 6          18p

7CS CIL Blaj                          12        5          3          4          20 – 17 3          18p

8CS Olimpia Aiud                  12        5          2          5          24 – 18 6          17p

9AS Viitorul Vama Seacă       12        4          4          4          13 – 18 -5         16p

10CS Inter Unirea                   12        4          3          5          33 – 30 3          15p

11ACS Performanța Ighiu      12        4          1          7          13 – 23 -10       13p

12AS Hidromecanica Șugag   12        2          4          6          20 – 37 -17       10p

13AFC Kinder Teiuș              12        3          0          9          20 – 40 -20       9p

14CS Zlatna                            12        2          2          8          16 – 28 -12       8p

15ACS GT Sport Alba Iulia   12        1          0          11        10 – 60 -50       3p

Lasă un răspuns