Liga a 4-a, etapa a 12-a! VEZI AICI rezultatele, marcatorii și clasamentul!

SPICUL DAIA ROMÂNĂ – CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA 0-2 (0-2) – sursa foto CSU Alba Iulia. Bogdan Bucurică (38) și Alin Apetri (44).

CS OLIMPIA AIUD – CSC VOINȚA STREMȚ 0-1 (0-0). Andrei Trifa (54 din 11 metri). Cosmin Epure (Voința) a fost eliminat în minutul 44.

CS CIL BLAJ – ACS INDUSTRIA GALDA DE JOS 0-3 (0-1). R. Giorgiu (30), Bărbat (69, autogol), Cristi Bălaș (74, penalty). Bogdan Cristea (CIL) a fost eliminat în minutul 63.

GT SPORT ALBA IULIA – ENERGIA SĂSCIORI 0-6 (0-3). Bogdan Sava (29, 35, 37, 54), Tibi Mărginean (50), Vulc (83).

AS HIDROMECANICA ȘUGAG – ACS PERFORMANȚA IGHIU 2-1 (0-1). Petre Lazăr (65, 71) respectiv George Negură (32). Adi Potopea (Performanța) a fost eliminat în minutul 43.

AS VIITORUL VAMA SEACĂ – CS ZLATNA 1-0 (0-0). Spinean (79). Alin Cîmpean (CS Zlatna) a ratat un penalty în minutul 35, a apărat portarul Lepădat.

AS VIITORUL SÂNTIMBRU – CS INTER UNIREA 4-2 (3-2). Marius Coman (10, 29), Ionuț Biro (40), Oană (60) respectiv Alin Gherman (15), Megyesi (31). Cosmin Oltean (Viitorul) a fost eliminat în minutul 18. (Dan UDREA, ajfalba.ro)CLASAMENT

1CS Universitatea Alba Iulia 12        11        1          0          47 – 5   42        34p

2Industria Galda de Jos          12        8          3          1          41 – 11 30        27p

3ACS Spicul Daia Română    11        8          1          2          18 – 8   10        25p

4ACS Viitorul Sântimbru      11        7          0          4          28 – 11 17        21p

5CSC Voința Stremț               12        6          2          4          21 – 22 -1         20p

6ACS Energia Săsciori           11        5          2          4          32 – 26 6          17p

7CS Inter Unirea                    11        4          3          4          31 – 24 7          15p

8CS CIL Blaj                          11        4          3          4          18 – 17 1          15p

9CS Olimpia Aiud                 11        4          2          5          18 – 16 2          14p

10AS Viitorul Vama Seacă    11        3          4          4          10 – 16 -6         13p

11ACS Performanța Ighiu     11        3          1          7          11 – 23 -12       10p

12AS Hidromecanica Șugag  11        2          4          5          19 – 33 -14       10p

13AFC Kinder Teiuș              11        3          0          8          18 – 37 -19       9p

14CS Zlatna                           11        1          2          8          12 – 27 -15       5p

15ACS GT Sport Alba Iulia   11        1          0          10        10 – 58 -48       3p

Lasă un răspuns