Liga a 4-a, etapa a 3-a! VEZI AICI rezultatele de duminică și clasamentul!

Kinder Teiuș – Inter Unirea 1-2 (1-1). Gh. Rîșniță (35) respectiv Vali Drăgan (43 din 11 metri și 53)-foto facebook Kinder Teiuș.

CIL Blaj – GT Sport Alba Iulia 3-2 (1-1). B. Varga (44)-a ratat un 11 metri în minutul 86, portarul Ad. Roman a apărat!, G. Voic (50 și 64) respectiv G. Gavrilă (21) și Peter (90+1). Acatrinei (CIL) și An. Dreghiciu (GT Sport) au fost eliminați în minutul 81.

Viitorul Vama Seacă – Energia Săsciori 1-3 (0-2). Ad. Onacă (70 din penalty) respectiv T. Mărginean (31 și 32), D. Morea (53). Spinean de la Viitorul a fost eliminat în minutul 90+1.

Târnavele Tiur – Performanța Ighiu 0-7 (0-3). Debutului antrenorului Alexandru Kalanyos pe banca Performanței Ighiu a consemnat scorul campionatului, golurile vizitatorilor fiind semnate de S. Turuș (8), C. Dănilă (21, 31, penalty), Căt. Dănilă (48, 72), V. Bârnă (66), Ad. Herepean (87).

CLASAMENT

1CS Olimpia Aiud     3          3          0          0          12 – 1   11        9p

2Spicul Daia Română 3          3          0          0          5 – 1     4          9p

3Universitatea A Iulia            3          2          1          0          9 – 2     7          7p

4CS CIL Blaj              3          2          1          0          10 – 4   6          7p

5CS Inter Unirea        3          2          1          0          6 – 1     5          7p

6Energia Săsciori        3          2          0          1          10 – 3   7          6p

7Viitorul Sântimbru   3          2          0          1          9 – 2     7          6p

8Industria Galda         3          1          2          0          6 – 2     4          5p

9CSC Voința Stremț   3          1          1          1          4 – 4     0          4p

10Performanta Ighiu  3          1          0          2          7 – 6     1          3p

11Viitorul V Seacă     3          0          2          1          2 – 4     -2         2p

12Hidro Șugag           3          0          1          2          3 – 10   -7         1p

13CS Zlatna               3          0          1          2          2 – 10   -8         1p

14Kinder Teiuș           3          0          0          3          1 – 9     -8         0p

15GT Sport A Iulia    3          0          0          3          2 – 12   -10       0p

16Târnavele Tiur        3          0          0          3          0 – 17   -17       0p

Faci un comentariu sau dai un răspuns?