În meci de pregătire, Măgura Cisnădie – CSO Cugir 4-4!

CSO Cugir a remizat cu divizionara terță Măgura Cisnădie, scor 4-4 (2-2), într-un spectaculos meci de verificare disputat la Sibiu, pe Stadionul “Obor”, în care gruparea de sub Drăgana a condus cu 2-0 și 4-2. “Roș-albaștrii” au punctat primii prin Dușmanu (8) și M. Lupu (13), fiind însă egalați prin reușite în minutele 36 și 39. La reluare, celălalt golgheter al Seriei a 9-a, Tudor Șaucă, revenit după o indisponibilitate, a punctat în minutul 52, scorul a fost majorat de Radu Ștefan (73, la prima prezență în jocurile iernii), însă s-a încheiat 4-4 după ce trupa lui Ioan Luca (fostul jucător al Unirii Alba Iulia) a înscris în minutele 81 (din penalty) și 85.
CSO Cugir: R. Opric – Al. Rus, Dohotariu, Vlădia, Vitinha, I. Grozav, Boldea, Șaucă, P. Păcurar, Dușmanu, M. Lupu (Toilă, Șt. Radu, Contra, Fl. Sandu, iar pe parcurs au mai fost utilizați și Casian, M. Neagu, Cocan, Cioargă, Fl. Budin și Al. Șuteu. Nu au evoluat N. Bănică, Tăban, R. Voicu și L. Itu). Antrenor Lucian Itu. Cugirenii vor mai juca în perioada de pregătire cu Jiul Petroșani (miercuri, 24 februarie, acasă, de la ora 15.00), Măgura Cisnădie (27 februarie, acasă), Șoimii Lipova (locul doi în Seria a 8-a) – în 6 martie (la Deva) – ultima repetiție înaintea debutului oficial, în 12 martie, la Ungheni. (D.U., sursa foto arhivă CSO Cugir)