Unirea Ungheni – CS Ocna Mureș 2-1! Astăzi de la ora 15.00, se joacă Unirea Alba Iulia – Avântul Reghin, CSO Cugir – Sticla Arieșul Turda și Sănătatea Cluj – Industria Galda de Jos!

CS Ocna Mureș a pierdut la limită, scor 1-2 (0-1), în partida disputată ieri pe terenul grupării din Mureș!
Gazdele au deschis scorul în minutul 15, prin S. Bucur, Florin Socaci (82) a egalat, marcând împotriva fostei sale echipe, dar bucuria vizitatorilor nu a durat decât două minute întrucât în minutul 84 Unirea a punctat decisiv, prin Caliani, nimeni altul decât cel care a dat lovitura și pe „Cetate” acum două săptămâni, în prelungirile meciului Unirea Alba Iulia – Unirea Ungheni 2-3.
Unirea Ungheni: Negrușa – Trăistar (57, V. Olteanu), Birtalan (80, P. Pop), S. Bucur, Căt. Coman, Al. Roșca, Iliescu (74, F. Stoica), Onețiu, Solymosy, Caliani, R. Rotaru (74, Ruja) (Alexa, Pogăcecean, MIclean, Joja,T. Petriș). Antrenori Adrian Pop – principal, Darius Miclea – antrenor secund
CS Ocna Mureș: Angeru – Bartoș (71, Neșan), Csegoldi, Uță, Al. Kiraly, Al. Dumitru (85, B. Cristea), Vădan, Cl. Marcu, Fl. Socaci (85, Șumblea), M. Domșa (20, Cl. Coltor), Fl. Chișu (Vl. Ignat-LMA 25!, Borșoi, C. Lazăr, P. Man). Antrenori Gabi Cotoară, Romeo Arinar, Tudor Stan. (D.U., sursa foto facebook CS Ocna Mureș)