Unirea Alba Iulia – CSO Cugir 1-4! Ne-au dat cu terenu’n cap!VEZI AICI echipele, marcatorii și rezultatul în timp real! (GALERIE FOTO)

Unirea: R. Sporea – P. Haj, R. Scrob, Mario Codrea, Al. Giurgiu (cpt.), Cipri Selagea, Al. Bârdea, D. Lupșan, Al. Circov, B. Bucurică, Marian Codrea (Ge. Mâlnă, An David, N. Zsigmond, F. Morar, P. Joldeș. Al. Sîntoma, Ad. Adam, M. Dehelean, M. Dăscălescu jr). Antrenori Adi Bicheși, Marcel Rusu, Mircea Oprea.

CSO: Toilă – Tăban, I. Grozav, Radu Ștefan, Dușmanu, Șaucă (cpt.), Al. Rus, Boldea, M. Neagu, P. Păcurar, B. Lupu (Vitinha, L. Contra, G. Goronea, Cocan. N. Bănică, Șuteu, Casian, R. Trif, R. Voicu). Antrenor Luci Itu.

Minutul 9. Căpitanul Alex Giurgiu trimite de la 30 de metri, lovitură liberă, pe lângă bara din stânga lui Toilă.GOOOL UNIREA! Marian Codrea trimite pentru CIPRI SELAGEA care înscrie (minutul 16), cu stângul, la colțul lung. 1-0!

Cugirenii răspund imediat și după centrarea din dreapta a lui Șaucă, Lupu nu reușește să trimită balonul spre poartă din poziție foarte bună (21). Fază trasă la indigo, centrare Șaucă, reluare pe lângă Lupu (25). Ocazie pentru uniriști (29). Capul expediat de Marian Codrea trece peste transversală după un corner al lui Cipri Selagea.

GOOOL CSO CUGIR! Radu Scrob ratează degajarea iar MARIUS LUPU (minutul 35) îl lobează elegant pe Rareș Sporea și restabilește egalitatea. 1-1!

Radu Scrob este eliminat în minutul 47, roșu direct!

GOOOL CSO CUGIR! Vole de manual al lui TUDOR ȘAUCĂ (minutul 51) din partea dreaptă în colțul lung! 1-2!

GOOOL CSO CUGIR! Ex-uniristul PAUL PĂCURAR (minutul 56) transformă cu siguranță un penalty! 1-3!

Avantajul omului în plus se simte și în rezultatul înregistrat pe gazon.

GOOOL CUGIR! MARIUS LUPU (minutul 72) transformă un nou 11 metri, henț Dani Lupșan. 1-4! Marius Lupu (90) scăpat singur trimite în bara dreaptă!

Debut cu stângul, trei puncte pierdute pe Cetate și, între noi fie vorba, lucrurile au arătat foarte rău, pentru uniriști, în Cetate… (Dan UDREA)