Liga a 3-a, Seria a 5-a, etapa a 16-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul!

Metalurgistul Cugir – Fotbal Club Comuna Recea 1-1! Mărieș (FC Comuna Recea a fost eliminat în minutul 90).
1-0, MIN. 3: M. LUPU a finalizat cu capul, sub bară, din 6 metri, centrarea excelentă trimisă de Bold de pe flancul drept, marcând la debutul în distribuția cugireană
1-1, MIN. 61: JANOS a egalat, după un penalty la care portarul Alin Bota mișcat mingea, o schemă, o penalitate acordată în urma unui fault făcut de Mierlici asupra lui Brata.
Metalurgistul: Toilă – Bold, I. Grozav, Radu Ștefan, Vitinha, Șaucă, M. Neagu (75, G. Goronea), Mierlici (66, Cocan), Dicu, P. Păcurar, M. Lupu (R. Anton, Șuteu, Casian, R. Trif, L. Contra). Antrenor Lucian Itu.
Fotbal Comuna Recea: Al.Bota – Szecui, Oiță, Urs, Opriș – Micaș – Al. Oltean, (89, Bandula), Brata (75, Chinde), R. Rus, Jucan (56, Mărieș) – Teut (50, Janos); rezerve Răilean, Maftei, Pașca. Antrenor Ciprian Danciu.
Industria Galda de Jos – CFR Cluj 2 3-0. Flaviu Baghiu (7), Teodor Coman (9), Daniel Lupşan (71).
Unirea Dej – SCM Zalău 3-1. Andrei Pop (40 – penalty, 53, 59) / Răzvan Dulap (90+3)
Sănătatea Cluj – Unu Fotbal Club Gloria 2-2. Dan Matei (55), Alexandru Gaşpar (82) / Marius Curtuiuş (34), Claudiu Meşter (44).
AFC Odorheiu Secuiesc – Avântul Reghin 0-3. Chirilă (66), Adrian Murar (77 – penalty, 84)
Luceafărul Oradea – CSC Sânmartin 1-2. Mihai Maxin (51) / Florin Pop (14), Marian Arsene (62).
Minaur Baia Mare – Sticla Arieşul Turda 6-0. Cristian Bud (12, 42, 70, 79), Paul Batin (26 – penalty, 78)
Unirea 1924Alba Iulia – Viitorul Şelimbăr 0-3. Meciul nu s-a disputat. Echipa din Alba Iulia a anunţat FRF că nu poate organiza jocul din cauza problemelor financiare. (D.U., MULȚAM mister Dan, liga2prosport.ro)CLASAMENT
1Fotbal Comuna Recea 16 10 5 1 41-17 35
2Minaur Baia Mare 16 10 3 3 25-8 33
3Viitorul Şelimbăr 16 7 7 2 26-19 28
4Metalurgistul Cugir 16 7 6 3 22-17 27
5CSC Sânmartin 16 8 1 7 31-30 25
6Fotbal Club Gloria 16 7 4 5 17-19 25
7Avântul Reghin 16 5 7 4 27-21 22
8Sticla Arieşul Turda 16 5 7 4 19-22 22
9Unirea Dej 16 6 3 7 19-24 21
10Sănătatea Cluj 16 5 5 6 22-21 20
11Unirea Alba Iulia 16 4 4 8 21-22 16
12CFR Cluj 2 16 4 3 9 21-35 15
13Industria Galda 16 3 2 11 19-35 11
14AFC Od. Secuiesc 16 2 4 10 11-28 10
15SCM Zalău 16 4 3 9 21-32 9 (penalizată cu 6 puncte)

Lasă un răspuns

Închideți meniul