Amicale, amicale, amicale…

CFR Simeria U19 – LPS Sebes U19 (foto) 2-3 (0-3), goluri marcate pentru sebeșeni de Puțan (2) și Rațiu.
LPS Sebeș: Comșa – Sârb, Popa, Olar, Bercea – Androne, Puțan – Rațiu, Anghel, Tocu – Avram (M.Petrescu, Achim, Marta, Fulea, Mardache, S.Petrescu). Antrenor: Doru Oancea.
Performanța Ighiu – Voința Stremț 0-2
Voința Stremț a debutat cu o victorie 2 – 0 în primul amical disputat, astăzi, în deplasare în compania echipei Performanta Ighiu. Au înscris Goangă Darius în minutul 29 deviere dintr un corner și căpitanul echipei noastre Trifa Andrei minutul 37 din lovitură liberă de la circa 20 de metri. Pentru stremțeni au evoluat: Mara Neluțu ( Costea Georgian), Cetean George, Oprița Narcis, Pop Nicu, Puia Radu, Goangă Darius, Trifa Andrei, Juncan Cătălin (Lupean George) , Juncan Alexandru, Fostoc Horea, Rancea Vlad. Nu au evoluat din diverse motive legate de serviciu, sănătate, Cerghedean, Dreghiciu, Morușcă, Mască, Popa, Lazăr, Csiki, Epure, Șerbu, Golosie, Breaz.
Olimpia Aiud – Arieșul Mihai Viteazul 2-1
Golurile “olimpicilor” i-au aparținut lui Sebi Șimandi, două bijuterii de gol în primul amical din 2020. Pentru Olimpia a jucat Szabo – Nimaș, Bălan ( Szabi Zsiga min 66), Nicoară ( Mardale min 46), Ghirca (Paul Marginean min 46) – Drăgoi, Ilea, Sebi Șimandi, Mureșan- Bălțat și Mihălțan. Partida a fost arbitrata de o brigada condusa de Cosmin Georgiu. (D.U., sursa foto facebook Dan COMȘA)