Liga a 3-a, Seria a 5-a, ultima etapă din tur! Unirea Alba Iulia – SCM Zalău 3-0 și Industria Galda de Jos – SCM Sânmartin 0-2! Uniriștii au terminat en-fanfare, după 45 de minute foarte bune, prima parte a stagiunii, găldenii sunt pe ultima poziție la jumătatea campionatului! VEZI AICI echipele, marcatorii și clasamentul după 15 runde!

UNIREA ALBA IULIA – SCM ZALĂU 3-0. Cipri Selagea (22 și 44), Dumitru Mărgărit (26).
GOOOL UNIREA (minutul 22): CIPRI SELAGEA a marcat cu un șut pe jos, la colțul scurt, după o centrare de pe stânga a lui Ionuț Frăsineanu. 1-0!
GOOOL UNIREA (minutul 26): DUMITRU MĂRGĂRIT a majorat avantajul uniriștilor, cu o reluare simplă, din voleu, la centrarea lui Răzvan Fetița (“șeptarul” Unirii a mai avut o transversală, balon respins de goalkeeper-ul oaspeților, în minutul 52). 2-0!
GOOOL UNIREA (minutul 44): “Căpitanul” CIPRI SELAGEA realizează dubla, reluând în plasă mingea respinsă de portarul zălăuanilor (remarcat după o dublă paradă în prima repriză în fața lui Dumitru Mărgărit și Cipri Selagea) la șutul lui Ionuț Frăsineanu.

Unirea: 18. Rareș Sporea – 4. Răzvan Ivan, 6. Ionuț Neag, 16. Marian Guț, 27. Dani Tat, 8. Andrei Bârdea, 23. Alex Giurgiu, 7. Răzvan Fetița, 10. Cipri Selagea (cpt.), 77. Ionuț Frăsineanu, 9. Dumitru Mărgărit (30. Fane Mardare,. 43. Adrian Angeru, 5. Mihai Mateș, 14. Paul Joldeș, 19. Narcis Mazilu, 13. Cristian Avram, 89. Cristi Păcurar). Antrenor Mihai Manea, George Țălnar, Petre Clep.
SCM Zalău: 12. Andrei Pop – 23. Ervin Kinczel, 22. Răvan Dulap (cpt.), 17. Victor Călin, 6. Andrei Șumlea, 24. Sebi Culda, 11. Sebastian Duma, 28. Alexandru Turcu, 8. Gabriel Coți, 11. Sebastian Duma, 9. Arnold Neuers, 20. Bogdan Boje (21. Claudiu Băican, 7. Daniel Supuran, 4. Denis Laza, 10. Alex Ionuț Jula, 19. Raul Saroși, 18. Iustin Ardelean, 14. Denis Cubaș). Antrenor Marius Pașca.INDUSTRIA GALDA DE JOS – SCM SÂNMARTIN 0-2. Szabados (18-reluare cu capul după centrarea lui Fl. Pop), S. Pop (61).
Industria: Cătă Suciu – Fl. Baghiu, Frențiu, D. Petruse, Puha, Ad. Hăprian, G. Goronea, Cunțan, D. Lupșan, P. Muntean, Alecu Alexandru (Lepădat, Al. Costea, Al. Circov, Ov. Truță, Gergely, A. Crăciun, Fl. Schiau). Antrenor Paul Ciucă.
CSC Sânmartin: Barabaș – Fl. Pop, Nogo, Lupșe, Arsene, Andraș, Cuc, Sorian, Ban, Szabados, S. Pop (Beke, Pintea, Vancea, Brata, Habakuk, Cl. Popa, C. Sîrbu). Antrenor Cosmin Bodea. (D.U., MULȚAM mister Dan!)

Celelalte rezultate: Metalurgistul Cugir – Sticla Arieşul Turda 3-1. Alin Şuteu (6), Alin Dohotariu (17), Lucian Itu (72) / Florin Cordoş (44 – penalty)
AFC Odorheiu Secuiesc – Unu Fotbal Club Gloria 0-1. Mihai Cazan (51 – penalty)
Sănătatea Cluj – Viitorul Şelimbăr 1-2. Andrei Ceaca (46) / Adrian Cârstean (68), Andrei Stanciu (90+1).
Fotbal Comuna Recea – Unirea Dej 4-1. Viorel Chinde (10, 75), Alexandru Olteanu (38), Bogdan Paşca (80) / Radu Zaharia (25)
Minaur Baia Mare – CFR Cluj 2 1-0. Adrian Bedea (75)
Luceafărul Oradea – Avântul Reghin 2-6
Mircea Manole (28, 40) / Cristian Chirilă (4, 10, 50), Adrian Murar (79, 85, 89). (liga2prosport.ro)
CLASAMENT
1Fotbal Comuna Recea 15 10 4 1 40-16 34p
2Minaur Baia Mare 15 9 3 3 19-8 30p
3Luceafărul Oradea 15 8 2 5 36-27 26p
4Metalurgistul Cugir 15 7 5 3 21-16 26p
5Viitorul Şelimbăr 15 6 7 2 23-19 25p
6Unu Fotbal Club Gloria 15 7 3 5 15-17 24p
7Sticla Arieşul Turda 15 5 7 3 19-16 22p
8CSC Sânmartin 15 7 1 7 29-29 22p
9Avântul Reghin 15 4 7 4 24-21 19p
10Sănătatea Cluj 15 5 4 6 20-19 19p
11Unirea Dej 15 5 3 7 16-23 18p
12Unirea Alba Iulia 15 4 4 7 21-19 16p
13CFR Cluj 2 15 4 3 8 21-32 15p
14AFC Odorheiu Secuiesc 15 2 4 9 11-25 10p
15SCM Zalău 15 4 3 8 20-29 9p (penalizată cu 6 puncte)
16Industria Galda 15 2 2 11 16-35 8p

Lasă un răspuns

Închideți meniul