Liga a 4-a, etapa a 12-a! VEZI AICI echipele, rezultatele, marcatorii și clasamentul! (GALERIE FOTO)

Performanța Ighiu – Olimpia Aiud 3-0. Denis Dup (14), Silviu Turuș (20) și Horațiu Marian (43).(GALERIE FOTO)
Performanța: Alin Mureșan – Dan Stoia, Sorin Fulea, Horațiu Marian, Adi Păcurar, Dani Ianc, Petru Lazăr, Darius Schiau, Robert Moga, Silviu Turuș, Denis Dup (Andrei Petric, Casian Dup, Răchită). Antrenor Adi Himcinschi.
Olimpia: Laszlo Szabo – Andrei Nimaș, Paul Mărginean, Florin Mardale, Andrei Kiss, Andrei Moldovan, Alex Văsuț, Al.exandru Olar, Sebi Șimandi, Gabriel Oltean, Raul Mihălțan (Szilard Sziga, Szabolcs Zsiga). Antrenori Nicolae Sasu și Marius Călușer. Oaspeții au aliniat o echipă cu 9 juniori, în condițiile în care au absentat, din diverse motive Andrei Bălan, Cătălin Ilea, Adi Drăgoi, Bela Moldovan – suspedați, Ionuț Sas, Florin Ghirca, Daniel Vlad, Andrei Bodogae, Vlad Nicoară, Alex Bucșa.

CIL Blaj – Viitorul Vama Seacă 5-2. Sorin Acatrinei (19,47), Bogdan Varga (28), Ștefan Comănici (73 81) respectiv Gheorghe Groza (44, 53). Radu Andone (Viitorul) și președintele gazdelor, Gusti Damian au primit cartonaș roșu după fluierul final!
CIL: Radu Damian – Kiby Gombocz, Horațiu Popa, Daniel Șerban, Sorin Pintea, George Voic, Ioan Timiș, Sorin Acatrinei, Bogdan Varga, Ioan Macarie, Darisu Mihu (Bogdan Macarie, Ștefan Comănici, Daniel Fodor, Zoltan Ioo, Alin Tulea, Alin Tănase, Alexandru Juncan). Antrenor Septimiu Boancăș.
Viitorul Vama Seacă: Mark Decean – Daniel Podar, Sergiu Bucureștean, Ionuț Andrea, Dan Piroșca, Radu Contor, Bogdan Hada, Marius Moga, Radu Andone, Gheorghe Groza, Cristian Bălțat (Marius Mirea, Andrei Iosza, Robert Nagy, Nectarie Leahu, Gabriel Leahu, Vasile Șandru). Antrenori Horațiu Băgăian și Alin Cociș.Energia Săsciori – CS Zlatna 2-1. Mihai Gavriluță (5), Elias Weiner (52) respectiv Ionuț Biro (81).
Energia: Mihai Morariu – Cătălin Jibotean, Mihai Gavriluță, ȘtefanBogdan, Raul Militaru, Elias Weiner, Denis Morea, Răzvan Morariu, Zenga Nazarie, Ionuț Plitea, Andrei Petru (Iulian Bănățan, Aurel Vulc, Ilie Morariu, Sorin Gheorghe, Laurenție Covaci). Antrenor Sorin Gheorghe.
CS Zlatna: Alexandru Man – Mihai Tîrziu, Alexandru Popa, Andrei Dămian, Alin Pușcău, Radu Bălșan, Daniel Lăcătuș, Lucian Nistor, Andrei Necreală, Denis Suciu, Darius Cristea (Călin Mătășer, Raul Novăcean, Ionuț Biro, Alin Cîmpean, Robert Olălău, Alex Oțoiu). Antrenor Marcel Rusu.

Viitorul Sântimbru – Voința Stremț 0-1. Andrei Trifa (45+2 din 11 metri).
Viitorul: Cătălin Manciulea – Anghel, Cosmin Oltean, Sergiu Oara, Cuștiuliță, Ovidiu Crișan, Alex Stan, Eugen Hălălae, Cătălin Oană, Cornel Hălălae, Olălău (Iacșa, Zoltan, Popa, Denis Hulea, Truță, Voicu, Alex Lupea). Antrenor Sorin Mărginean.
Voința: Csiki – Gabi Cerghedean, Narcis Oprița, Nicola Pop, Radu Puia, Andrei Trifa, Darisu Goangă, Alex Dreghiciu, Fostoc, Cos. Epure, Juncan (Mara, George Cetean, Vlad Rancea, Morușcă, Denis Lazăr, Mâșcă, Șerbu). Antrenor Ioan Ilie.

Spicul Daia Română – CS Navobi Alba Iulia 3-1. Cipri Brînză (32, 77), Adi Birk (81 din 11 metri) respectiv Adrian Tănase (44 din penalty).

Spicul: I. Arion – Gh. Schiau, Cătălina, A. Cibu, S. Cibu, Marius Coman, Adi Onacă, Oniche, Al. Scheau, George Scheau, Cip. Brânză (S. Moldovan, Beda, Birk, Rahovean, Pâslaru, Țuțuraș. Antrenor Fane Fogoroși.
Navobi: Rusan – Căt. Marc, Ad. Tănase, Jurj-Iancu, D. Rațiu, T. Miclea, Șoster, Cos. Marc, A. Varga, Dendiu, Andreiu (Ov. Petric, Brândușe, L. Crișan, Val. Drăgan). Antrenor Silviu Miron. (D.U., MULȚAM pentru foto mister Neluțu!)

CLASAMENT

1CS Ocna Mureș 11 10 1 0 49 – 10 39 31p
2Universitatea A. Iulia 11 9 1 1 31 – 8 23 28p
3AS Voința Stremț 12 8 1 3 46 – 16 30 25p
4Performanta Ighiu 11 8 0 3 32 – 10 22 24p
5Spicul Daia Romana 11 7 3 1 23 – 11 12 24p
6CS Inter Unirea 11 6 0 5 37 – 25 12 18p
7Viitorul Sântimbru 11 4 2 5 26 – 17 9 14p
8CS CIL Blaj 11 4 2 5 25 – 20 5 14p
9Viitorul Vama Seacă 12 4 1 7 21 – 30 -9 13p
10AFC Micești 11 4 1 6 18 – 28 -10 13p
11CS Olimpia Aiud 12 3 3 6 20 – 26 -6 12p
12CS Zlatna 11 3 1 7 24 – 34 -10 10p
13AS Energia Săsciori 11 2 4 5 16 – 28 -12 10p
14Nicolae Linca Cergău 11 0 3 8 10 – 33 -23 3p
15CS Navobi Alba Iulia 11 0 1 10 7 – 89 -82 1p

GALERIE FOTO

Lasă un răspuns

Închideți meniul