Juniori A1, Seria a 2-a, etapa a 11-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul!

Rezultate: CS Olimpia Aiud – CSȘ Blaj 6-2 (pentru “olimpici” au punctat Razvan Pitea (min.31), Andrei Nimas (min.35, pen), Ionut Scrobota (min.42), Alex Bucsa (min.67 si 77) si Andrei Moldovan (min.72), iar oaspetii au replicat prin Bogdan Macarie (min.70) si Ioan Macarie (min.86, pen) ! In min. 62 Cosmin Bela Moldovan, proaspat intrat min. 56 in locul lui Razvan Pitea a fost eliminat ptr. fault, echipa jucand 30 de minute in zece oameni. Marius Caluser si Vio Gilea au jucat cu Vlad Fodor – Andrei Nimas ( cpt), Marian Grozav, Szabi Zsiga, Andrei Kiss – Andrei Moldovan, Alex Olar, Szilard Zsiga, Patrick Boanca – Razvan Pitea si Ionut Scrobota.
Au mai intrat Alex Bucsa, min.46 in locul lui Patrick Boanca, Fodor Eduard (min. 83, Andrei Moldovan), Mihai Borsan (min.87, Szilard Zsiga), Andrei Capas (min.88, Ionut Scrobota), Forrai Csongor (min.89, Alex Olar) si David Maier (min.90, Alex Fodor).
Delegat: Sasu Nicolae; Maseur: Traian Man; Asist. med. Daniel Oprita.
Meci bun facut, ieri după amiază pe AIUDEL, de “olimpici” care au reusit sa-si ia revansa dupa jocul pierdut in tur la Blaj, scor 0-1. Ambele reprize ne-au apartinut per ansamblu, chiar ramasi in zece ultimele 30 de minute, am dominat si am ratat ocaziile mai clare. In urma acestei victorii, baietii nostri, au trecut pe pozitia intai in Seria a II-a, cu 10 victorii si o infrangere, golaveraj 121-7. Joc destul de greu, datorita ambitiilor, corect arbitrat insa de brigada din Aiud condusa de Aurelian Sirbu, asistat de Horea Dan si Lucian Vitez. Felicitari baietilor si antrenorilor, multumiri sponsorului PREBET AIUD!-sursa facebook Olimpia Aiud), ACS Viitorul Sântimbru 1 : 5 AS Viitorul Vama Seacă, CS Inter Unirea 1 : 9 ACS Nicolae Linca Cergău, CS CIL Blaj 0 : 3 AS Voința Stremț. (ajfalba.ro)CLASAMENT
1CS Olimpia Aiud 11 10 0 1 121 – 7 114 30p
2CSȘ Blaj 11 10 0 1 71 – 17 54 30p
3Nicolae Linca Cergău 11 7 0 4 44 – 39 5 21p
4Viitorul Vama Seacă 11 6 1 4 43 – 33 10 19p
5Viitorul Sântimbru 11 4 0 7 29 – 53 -24 12p
6Voința Stremț 11 3 1 7 32 – 47 -15 10p
7CS CIL Blaj 11 1 1 9 17 – 87 -70 4p
8CS Inter Unirea 11 1 1 9 21 – 95 -74 4p