Liga a 4-a, etapa a 11-a! VEZI AICI rezultatele, echipele, marcatorii și clasamentul!

CS Ocna Mureş (foto)– CIL Blaj 3-0. T. Cristea (58, 70 – ambele din penalty), Chișu (73). În minutul 53 Ciugudean (CIL Blaj) a fost eliminat.
CS Ocna Mureș (antrenori Gabriel Cotoară, Romeo Arinar şi Tudor Stan): Vl. Ignat – Vaidasigan (73 Uță), Csegoldi, Borşoi, V. Mureşan, Moise, P. Man, T. Cristea (73 H. Kiss), Al. Hada, Cl. Marcu (67 B. Ștef), Chișu (77 Spinean). Pe bancă: Adr. Roman, Bedelean, Hoca.
CIL Blaj (antrenor Septimiu Boancăş): R. Damian – Ciugudean, H. Popa, D. Șerban, Gombocz, Voic, Timiș, I. Macarie (83 B. Macarie), S. Pintea (67 Tulea), Acatrinei (77 Ioo), A. Tănase (57 B. Varga). Pe bancă: S. Crișan, D. Mihu, D. Fodor.
Inter Unirea – Olimpia Aiud 3-2. Adr. Prodan (13), Căt. Ivașcu (32), Cr. Popa (85) respectiv Bălan (39, 57). În minutul 81 A. Drăgoi (Olimpia Aiud) a fost eliminat iar antrenorul aiudenilor, Rareș Gânscă a anunțat pe facebook că pleacă de la echipă.Inter Unirea (antrenori Ionuţ Pereat şi Ovidiu Maier): Țiboc – Căt. Ivașcu, A. Sas, Bulgăr, Onior, Brie, Adr. Vasiu, Adr. Prodan, Chiorean, Val. Marc, A. Gherman (Poiană, I. Pereat, V. Rațiu, Balogh, Ad. Popa, Cr. Popa, N. Popa)
Olimpia Aiud (antrenor Rareş Gânscă): L. Szabo – Nimaș, A. Bălan, Nicoară, B. Moldovan, D. Vlad, Al. Olar, Adr. Drăgoi, Căt. Mureșan, Văsuț, R. Mihălțan (Al. Fodor, Bucșă, Ghirca, G. Oltean, P. Mărginean).
Voinţa Stremţ – Performanţa Ighiu 3-1. Cos. Epure (35, 85), An. Trifa (82) respectiv T. Mărginean (55).
Voința Stremţ (antrenor Ioan Ilie): M. Lazăr (72 M. Csiki) – Oprița, N. Pop, G. Cerghedean, Puia (90+1 D. Lazăr), R. Fogoroși (72 G. Cetean), Trifa, Goangă, Al. Dreghiciu, Epure, Rancea (64 R. Juncan). Pe bancă: Foştoc, Șerbu, Lupean.
Performanța Ighiu (antrenor Adi Himcinschi): A. Mureșan – D. Ianc, Corpade, H, Marian, Ad. Păcurar, R. Moga, S. Fulea, D. Schiau (58 Răchită), T. Mărginean, D. Stoia, S. Turuș. Pe bancă: A. Petric, Stînea.
CS Navobi – Energia Săsciori 2-2. Cos. Marc (57), Andreiu (88, penalty) respectiv M. Gavriluță (54), R. Militaru (78).
CS Navobi (antrenor Silviu Miron): Rusan – Jurj, D. Rațiu, Todor, Adr. Tănase, L. Scrob, Dendiu, Șoster, Căt. Marc, A. Bogdan, Andreiu (Al. Truță, Cos. Marc, Brândușe, L. Crișan, B. Rus, Val. Drăgan).
Energia Săsciori (antrenor Sorin Gheorghe): M. Morariu – Jibotean, R. Militaru, M. Gavriluţă, D. Morea, R. Morariu, Nazarie, Weiner, Plitea, Jula, Sava (Abrudean, I. Morariu, Vulcu, Manolache, Tibu).
Viitorul Vama Seacă – Viitorul Sântimbru 0-2. Căt. Oană (40), Al. Stan (51). M. Todea (Viitorul Vama Seacă) a ratat un penalty în minutul 51.
Viitorul Vama Seacă (antrenori Horaţiu Băgăian şi Alin Cociş): Pojar – Andrea, Bucureştean, M. Todea, Vaida, E. Crişan, Contor, R. Nagy, M. Moga, Piroşca, Gh. Groza (Decean, R. Andone, S. Câmpean, Bordean, Iozsa, Bălţat, D. Podar)
Viitorul Sântimbru (antrenor Sorin Mărginean): L. Pascu – Ad. Voicu, C. Oltean, D. Anghel, C. Hălălae, Cuştiuliţă, E. Hălălae, Al. Stan, Olălău, R. Morar, Căt. Oană (Manciulea, Ov. Crişan, Zoltan, B. Popa, P. Truţă, D. Hulea, Al. Lupea).
FC Miceşti – Spicul Daia Română 2-1-primul eșec stagional al dăienilor. R. Tripşa (22), D. Baciu (76) respectiv Cip. Brânză (65). Z. Hileagă (Spicul) a fost eliminat în minutul 38, iar B. Mârza (FC Miceşti) a fost eliminat în minutul 41.
FC Miceşti (antrenor Alexandru Kalanyos): Al. Manoilă – Antal, C. Bogdan, T. Irimie, Părău, B. Mârza, R. Tripşa, Adr. Herepean, C. Dănilă, Năcreală, Ispas (I. Câmpean, Benchea, Enceanu, V. Barna, Ruscă, R. Scrobotă, D. Baciu)
Spicul Daia Română (antrenor Fane Fogoroşi): Fl. Dobre – A. Cibu, Necreală, Cătălina, V. Moldovan, Z. Hileagă, Catană, Beda, Adr. Onacă, Brânză, G. Scheau (Al. Scheau, S. Cibu, Birk, M. Coman).
Nicolae Linca Cergău – CS Universitatea Alba Iulia 1-3. Al. Lăcătuş (33) respectiv Cl. Oara (47, 72), R. David (90+2).
Nicolae Linca Cergău (antrenori Gheorghe Mărginean şi Andrei Danciu): V. Cristea – Gabor, Al. Lăcătuş, Haşegan, Cioancă, N. Suciu, B. Găldean, I. Lazăr, Voina, S. Tompi, C. Diaconu (A. Răcuci, V. Diaconu, Ciurar, N. Popa, D. Trif).
CS Universitatea Alba Iulia (antrenori Vasi Ursu şi Răzvan Rusu): D. Pop – Apetri, N. Rus, P. Medrea, Roşu, Goguţa, Buligă, Mâlnă, Javla, R. David, Cl. Oara (A. Drăgan, M. Domşa, Cordoş, Borşai, Negrea, Cr. Bălaş, D. Breaz). (D.U., ajfalba.ro)
CLASAMENT
1CS Ocna Mureș 11 10 1 0 49 – 10 39 31p
2Universitatea A. Iulia 10 8 1 1 23 – 8 15 25p
3AS Voința Stremț 11 7 1 3 45 – 16 29 22p
4Performanta Ighiu 10 7 0 3 29 – 10 19 21p
5Spicul Daia Română 10 6 3 1 20 – 10 10 21p
6CS Inter Unirea 10 5 0 5 34 – 25 9 15p
7Viitorul Sântimbru 10 4 2 4 26 – 16 10 14p
8AFC Micești 10 4 1 5 18 – 20 -2 13p
9Viitorul Vama Seacă 11 4 1 6 19 – 25 -6 13p
10CS Olimpia Aiud 11 3 3 5 20 – 23 -3 12p
11CS CIL Blaj 10 3 2 5 20 – 18 2 11p
12CS Zlatna 10 3 1 6 23 – 32 -9 10p
13AS Energia Săsciori 10 1 4 5 14 – 27 -13 7p
14Nicolae Linca Cergău 10 0 3 7 10 – 30 -20 3p
15CS Navobi Alba Iulia 10 0 1 9 6 – 86 -80 1p

Lasă un răspuns

Închideți meniul