Liga a 4-a, etapa a 8-a! VEZI AICI echipele, marcatorii, rezultatele și clasamentul!

Viitorul Sântimbru – CS Navobi

7-1. Oană (25), Voicu (36), D. Hulea (48, penalty), Lupea (58, 75, 77), Al. Stan (68) respectiv L. Scrob (90+2).

Viitorul Sântimbru: Ovidiu Barna – Denis Hulea (LMA 20!), Sergiu Oara, Cosmin Oltean, D. Anghel, C. Zoltan, Ovidiu Crișan, Alexandru Stan, Cristi Ivașcu, Oană, Voicu (Mocoiu, L. Pascu, P. Truță, Al. Lupea, Ursa, R. Morar, Olălău). Antrenor Sorin Mărginean.
Navobi: Rusan – A. Bogdan, Cos. Marc, A. Varga, Șoster, C. Crișan, Căt. Marc, Ov. Petric, D. Rațiu, Ad. Tănase, Andreiu (T. Miclea, L. Scrob, Iuga, Taloș). Antrenor Silviu Miron.CIL Blaj – FC Micești 1-2. Ștefan Comănici (80) respectiv Ionuț Tripșa (70, 90 din 11 metri). Horațiu Popa (38) și Sorin Pintea (90) ambii de la CIL Blaj au fost eliminați de pe teren.
CIL: Radu Damian (cpt.) – Alin Ciugudean, Horațiu Popa, Daniel Șerban, Kiby Gombocz, Bogdan Varga, Ioan Timiș, Ioan Macarie, Pintea, Alin Tănase, Darius Mihu (rezerve Silviu Crișan, Alin Tulea, George Voic, Ștefan Comănici, Bogdan Macarie, Alexandru Juncan, Zoltan Ioo). Antrenor Septimiu Boancăş.
AFC Micești: Alexandru Manoilă – Cristian Năcreală, Tiberius Varga, Cosmin Bogdan, Bogdan Mârza, Ionuț Ispas, Mihai Părău, Ionuț Tripșa (cpt.), Tiberiu Irimie, George Antal, Călin Dănilă (Andrei Enceanu, Alexandru Moldovan, Cosmin Câmpean, Robert Scrobotă, Augustin Bleza, Sandu Vârtei). Antrenor Sandu Kalanyos.
Performanța Ighiu – CS Zlatna 3-0. S. Turuș (47), P. Lazăr (50), D. Dup (57). În minutul 3, A. Cîmpean (CS Zlatna) a ratat un penalty.
Performanța: A. Mureșan – D. Stoia, G. Toma, S. Fulea, Ad. Păcurar, D. Ianc, D. Schiau, P. Lazăr, T. Mărginean, D. Dup, S. Turuș (A. Petric, R. Moga, H. Marian, Stânea, Răchită, Cas. Dup, Corpade). Antrenor Adi Himcinschi.
CS Zlatna: Al. Man – L. Nistor, Dămian, B. Csiki, Pușcău, D. Lăcătuș, Corcheș, D. Stoina (a fost transferat definitiv de la Arieșul Apuseni Baia de Arieș iar gruparea zlătneană va trebui să achite, în 30 de zile, băieșenilor grila de formare a jucătorului! ), M. Popa, A. Cîmpean, D. Cristea (Mătășer, Greuruș, Cucu, D. Toma, S. Truță). Antrenor Marcel Rusu.

Energia Săsciori – CS Universitaea Alba Iulia 1-4. B. Sava (69) respectiv Cl. Oara (11, penalty), Apetri (46), R. David (80, 81).

Energia: Abrudean – S. Gheorghe, M. Gavriluță, Bănățan, Militaru, D. Morea, R. Morariu, Manolache, Weiner, Nazarie, B. Sava (I. Morariu, Dragomir, Vulc, L. Covaci). Antrenor Sorin Gheorghe.

CS Universitatea: V. Iancău – L. Horșa, Ad. Potopea, P. Medrea, Al. Apetri, B. Goguța, S. Javla, M. Domșa, Cr. Bălaș, R. David, Cl. Oara (A. Drăgan, Mâlnă, R. Cordoș, L. Dan, R. Borșai, A. Negrea, An. Roșu). Antrenori Vasi Ursu ;i Răzvan Rusu. (D.U., foto facebook Adi Hulea, ajfalba.ro)

CLASAMENT

1CS Ocna Mureș 8 7 1 0 40 – 8 32 22p
2Performanța Ighiu 7 6 0 1 24 – 3 21 18p
3Universitatea A. Iulia 7 6 0 1 16 – 5 11 18p
4Spicul Daia Română 7 5 2 0 16 – 6 10 17p
5AS Voința Stremț 8 5 1 2 40 – 11 29 16p
6Viitorul Vama Seacă 8 4 1 3 19 – 18 1 13p
7Viitorul Sântimbru 7 3 2 2 22 – 12 10 11p
8AFC Micești 8 3 1 4 15 – 17 -2 10p
9CS Inter Unirea 7 3 0 4 27 – 20 7 9p
10CS Olimpia Aiud 8 2 3 3 15 – 18 -3 9p
11CS Zlatna 8 2 1 5 21 – 27 -6 7p
12CS CIL Blaj 7 1 2 4 7 – 14 -7 5p
13Energia Săsciori 7 0 2 5 8 – 22 -14 2p
14Nic. Linca Cergău 7 0 2 5 6 – 23 -17 2p
15Navobi Alba Iulia 8 0 0 8 3 – 75 -72 0p

Lasă un răspuns

Închideți meniul