Liga a 3-a, Seria a 9-a, etapa a 8-a! Astăzi de la ora 18.00, “Derby de Alba” pe Cetate! Pregătire pentru baraj la Simeria!

Play out AFC Unirea 1924 Alba Iulia – CS Ocna Mureş. A: Pascu Cristian Antonio (Sibiu), A1: Turian Alexandru (Zalău), A2: Iancău Adrian Ioan (Derșida). Observatori Ciglenean Mircea (Cluj-Napoca) și Marcu Traian (Sibiu).

Play off Corvinul Hunedoara – Metalurgistul Cugir (se joacă pe stadionul CFR din Simeria). A: Gaitin Claudiu (Timişoara), A1: Talpoș Marius (Timişoara), A2: Gherman Alexandru (Timişoara). Observatori Marcu Mihai Florin (Oradea) și Rad Vasile (Arad). (frf-cca.ro, sursa foto FC Unirea Alba Iulia Fanpage)

Citește mai multLiga a 3-a, Seria a 9-a, etapa a 8-a! Astăzi de la ora 18.00, “Derby de Alba” pe Cetate! Pregătire pentru baraj la Simeria!

Campionat U17 Elite, etapa a 8-a! VEZI AICI cine te arbitrează astăzi de la ora 14.45!

ACS GT SPORT ALBA IULIA – ACS OPTIMUM ALBA IULIA (teren Oarda de Jos). A: Iviniș Darius (Alba Iulia), A1: Gligor Sergiu (Alba Iulia), A2: Popa Andreea (Alba Iulia).

CSC FORTUNA LUNCA MUREȘULUI – CS OCNA MUREȘ. A: Bogdan Claudiu (Ocna Mureș), A1: Leahu Nectarie (Ocna Mureș), A2: Suciu Florina (Ocna Mureș).

CSȘ BLAJ – CSM UNIREA ALBA IULIA (teren Crăciunelu de Jos). A: Damian Adrian (Blaj), A1: Muntean Raul (Blaj), A2: Ciurar Sebastian (Blaj). (ajfalba.ro)

 

Citește mai multCampionat U17 Elite, etapa a 8-a! VEZI AICI cine te arbitrează astăzi de la ora 14.45!

Campionatul juniorilor U19, etapa a 8-a! VEZI AICI rezultatele și marcatorii! (GALERIE FOTO)

Fortuna Lunca Mureșului – Unirea Alba Iulia 4-3 (GALERIE FOTO)

Chiar dacă a fost soare, a fost totuși…frig la Lunca Mureșului. Eduard Fodor, Nicolae Itu-autogol, Ionuț Hideg și Sebastian Mateica respectiv Andrei Moldovan 2 și Paul Haj au marcat pentru cei care au intrat pe terenul de joc, dar brigada aiudeană – IMEDIAT o să le DEDIC UN AMPLU MATERIAL pe ALBA-SPORT.RO, a decis câștigătoarea acestui joc…Păcat, pentru efortul copiiilor, din ambele echipe, care s-au înhămat la treabă iar UNU’…ALTU’…ALȚII s-au trezit, cu de la sine putere!, să stabilească rezultatul final! Dar, asta este!

Fortuna: 1. Iosif Popa – 4 Elod Kaszoni, 20. Ovidiu Popa (cpt.), 6. David Szabo, 11. Robert Balazs, 9. Sebastian Mateica, 15. Ionuț Hideg, 10. Balint Gylien, 18. Eduard Fodor, 8, Matyas Kiss (13. Tibi Benko, 3. Dragoș Popa, 14. Arnold Krizbai, 17. Robert Arkosi, 15. Răzvan Popa, 2. Narcis Aloman, 5. Akos Szekeres, 16. Raul Cociș). Antrenori Remus Țălnar și Claudiu Coltor.

Unirea: 12. Nicolae Itu – 16. Emil Jurj, 4. Daniel Marcu, 14. Darius Oneț, 23. Alexandru Pascu, 13. Paul Haj (cpt.), 19. Călin Dănilă, 77. Marisu Sebaș, 20. Andrei Moldovan, 5. Mihai Cristea, 10. Mihai Dăscălescu jr. Antrenor Robi Sicoe. (Dan UDREA)

Olimpia Aiud – CSȘ Blaj 1-0. Marius Crișan.

Pentru OLIMPIA, Marius Călusșer și Vio Gilea au jucat cu David Maier (cpt) – Cristian Crisan, David Bordea, Razvan Petry, Sergio MARZA – Marius Crisan, Turzai Robert, Antonio Turi, Andrei Stanciu – Andrei Capas si Emanuel Zsigmond. Au mai jucat si au facut-o cel putin la fel de bine ca si titularii Paul Toma, Bogdan Danila, Flavio Marza si Andrei Macarie.

Pentru CIL, Adrian Damian a jucat cu Sorin Bogin – Cristi Opris cpt), David Lacatus, Claudiu Comsa, Alex Birlea – Raul Dani, Flavius Gabor, Radu Bacocsa, Alex Kallai – Emanuel Muntean si Nicolae Andron. Au mai jucat  Marius Moldovan, Silviu Borcea, Alberto Bircea, David Anusca si Flavius Rusu.

Felicit echipa, antrenorii, multumiri doamnei Eugenia Gilea pentru asistenta medicala si lui Nea Traian – mereu alaturi de echipa. (sursa facebook Olimpia Aiud).

CS Universitatea Alba Iulia – Industria Galda de Jos 1-3. (ajfalba.ro)

Citește mai multCampionatul juniorilor U19, etapa a 8-a! VEZI AICI rezultatele și marcatorii! (GALERIE FOTO)

Campionatul juniorilor U19, etapa a 8-a! VEZI AICI cine te arbitrează astăzi de la ora 14.45!

ELITE: CS UNIVERSITATEA ALBA IULIA – ACS INDUSTRIA GALDA DE JOS (teren Oarda de Jos). A: Iviniș Darius (Alba Iulia), A1: Nistor Daniel (Alba Iulia), A2: Mihaiu Petru (Alba Iulia).

CSC FORTUNA LUNCA MUREȘULUI – AFC UNIREA 1924 ALBA IULIA. A: Dan Horea (Aiud), A1: Bic Nectarie (Aiud), A2: Mărginean Adrian (Aiud).

CS OLIMPIA AIUD – CS CIL BLAJ. A: Bogdan Claudiu (Ocna Mureș), A1: Leahu Gabriel (Ocna Mureș), A2: Obreja Daniel (Ocna Mureș). (ajfalba.ro)

Citește mai multCampionatul juniorilor U19, etapa a 8-a! VEZI AICI cine te arbitrează astăzi de la ora 14.45!

Liga a 5-a, Seria a 2-a, etapa a 8-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul!

Rezultate: AS Gaz Metan Valea Lungă 0 : 3 CS Rapid CFR Teiuș, ACS Nicolae Linca Cergău 10 : 0, CS Spicul Bucerdea, ACS Crăciunel 1 : 4 AS Voința Beldiu, ACS Performanța Ighiu 2 1 : 3 AS Limbenii Limba, CS Gloria Cricău 2019 0 : 4 AS Târnavele Tiur, AS Tineretul Șona 1 : 2 AS Viitorul Biia. (sursa foto arhivă facebook Gloria Cricău, ajfalba.ro)

Citește mai multLiga a 5-a, Seria a 2-a, etapa a 8-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul!

Liga a 5-a, Seria 1, etapa a 8-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul!

Rezultate: CS Cuprirom Abrud 3 : 0 CS Ocna Mureș II, AS Inter Ciugud 2 : 1 CSC Fortuna Lunca Mureșului, AS Sportul Livezile 4 : 2 ACS Băgău, AS Mureșul Gâmbaș 1 : 3 CS Arieșul Apuseni Baia de Arieș, ACS Șoimii Ciumbrud 1 : 3 CS FC Lopadea Nouă. (sursa foto arhivă, ajfalba.ro)

Citește mai multLiga a 5-a, Seria 1, etapa a 8-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul!

Liga a 5-a, etapa a 8-a! VEZI AICI cine te arbitrează mâine de la ora 14.30!

SERIA 1: CS CUPRIROM ABRUD – CS OCNA MUREȘ 2 (se dispută astăzi de la ora 14.30). A: Man Cristian (Alba Iulia), A1: Sunzuiană Elisabeta (Alba Iulia), A2: Modol Raluca (Alba Iulia). Obs: Lazăr Aurel (Teiuș).

AS INTER CIUGUD – CSC FORTUNA LUNCA MUREȘULUI (ora 12.00). A: Aron Corneliu(Alba Iulia), A1: Șteau Julia (Teiuș), A2: Popa Alicia (Alba Iulia). Obs: Voicu Jenel (Cugir).

AS MUREȘUL GAMBAS – CS ARIEȘUL APUSENI BAIA DE ARIEȘ. A: Nicola Andrei 2 (Alba Iulia), A1: Șerdean Florin (Alba Iulia), A2: Mărginean Adrian (Aiud). Obs: Borșoș Ștefan (Ocna Mureș).

AS SPORTUL LIVEZILE – ACS BĂGĂU. A: Stan Mihai (Alba Iulia), A1: Crișan Paula (Teiuș), A2: Popa Andreea (Ciugud). Obs: Mărginean Filon (Aiud).

ACS ȘOIMII CIUMBRUD – CS FC LOPADEA NOUĂ. A: Iviniș Darius (Alba Iulia), A1: Dan Horea (Aiud), A2: Păiuși Tudor (Aiud). Obs: Dărămuș Vasile (Alba Iulia).

Citește mai multLiga a 5-a, etapa a 8-a! VEZI AICI cine te arbitrează mâine de la ora 14.30!

Liga a 5-a, etapa a 6 a-! VEZI AICI cine te arbitrează!

SERIA 1: Duminică 24 octombrie CS CUPRIROM ABRUD – ACS BĂGĂU (se joacă astăzi de la ora 16.00). A: Aron Corneliu (Alba Iulia), A1: Popa Andreea (Ciugud), A2: Sunzuiană Elisabeta (Alba Iulia). Obs: Lupean Ioan (Teiuș).

AS INTER CIUGUD – CS OCNA MUREȘ 2 (ora 12.00). A: Nicola Andrei 2 (Alba Iulia), A1: Ciubucă Tudor (Aiud), A2: Tătar Antoniu (Aiud). Obs: Voicu Jenel (Cugir).

CSC FORTUNA LUNCA MUREȘULUI – CS ARIEȘUL APUSENI BAIA DE ARIEȘ (ora 14.00). A: Uleșan Robert (Alba Iulia), A1: Mihaiu Petre (Sebeș), A2: Bogdan Claudiu (Ocna Mureș). Obs: Danciu Dorin (Alba Iulia).

AS SPORTUL LIVEZILE – ACS ȘOIMII CIUMBRUD (ora 16.00). A: Nicola Andrei Viorel  (Alba Iulia), A1: Leahu Gabriel (Ocna Mureș), A2: Leahu Nectarie (Ocna Mureș). Obs: Borșoș Stefan (Ocna Mureș).

AS MURESUL GÂMBAȘ – CS FC LOPADEA NOUĂ (ora 16.00). A: Balea Horațiu (Alba Iulia), A1: Șerdean Florin (Alba Iulia), A2: Mărginean George (Alba Iulia). Obs: Mărginean Ioan (Alba Iulia).

Citește mai multLiga a 5-a, etapa a 6 a-! VEZI AICI cine te arbitrează!