Juniori A1, Seria 1, etapa a 6-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul! (GALERIE FOTO)

Rezultate: ACS Spicul Daia Romana 0 : 12 CS Universitatea Alba Iulia (galerie foto-Scor fluviu, parcurs excelent al echipei de juniori A1, cu 6 victorii în 6 etape! Într-un meci contând pentru etapa a VI-a a campionatului, echipa de juniori A1 a clubului nostru obține azi o nouă victorie categorică în deplasare, în fața echipei ACS Spicul Daia Română. Evoluția impresionantă a juniorilor noștri s-a soldat cu un scor fluviu 0-12, pentru noi marcând Popa, o dublă în minutele 9 și 30, Bancu, o triplă în minutele 15, 19 și 23, Roșu, tot o triplă în minutele 33, 40 și 48, Borșai, o dublă în minutele 54 și 59, și câte un gol Moldovan în minutul 42 și Bârlog în minutul 77. Echipa noastră a avut următoarea componență: Drăgan – Moldovan, Bârlog, Bălșan, Soos, Popa, Roșu, Borșai, Horșa, Alexandroae, Bancu. Au mai jucat Lazăr și Măhăra. Conducem autoritar seria cu maximum de puncte! Bravo, băieți! Suntem mândri de voi!-sursa foto și text pagina de CS Universitatea Alba Iulia), ACF Metalurgistul 1939 Cugir 1 : 7 AFC Unirea 1924 Alba Iulia, AS Euro Șpring 1 : 4 AS Energia Săsciori, CS Zlatna – CS Ocna Mureș nu s-a disputat. (ajfalba.ro)CLASAMENT
1Universitatea A. Iulia 6 6 0 0 51 – 2 49 18p
2Unirea 1924 Alba Iulia 6 5 0 1 40 – 10 30 15p
3CS Zlatna 5 4 0 1 29 – 13 16 12p
4Metalurgistul Cugir 6 3 0 3 30 – 20 10 9p
5CS Ocna Mureș 5 3 0 2 15 – 24 -9 9p
6AS Energia Săsciori 6 1 0 5 10 – 27 -17 3p
7AS Euro Șpring 6 1 0 5 12 – 43 -31 3p
8Spicul Daia Romana 6 0 0 6 1 – 49 -48 0p