Juniori A1, Seria a 2-a, etapa a 3-a! VEZI AICI rezultatele și clasamentul! (GALERIE FOTO)

Rezultate: CS Olimpia Aiud 5 : 1 AS Voința Stremț (galerie foto-Alex Bucșa 4 și Alex Olar au marcat pentru “olimpici”. După doua victorii la scor in primele doua etape jucate din aceasta editie de campionat, baietii nostri privesc cu optimism jocul de astazi, sperand ca la final sa bifam cea de a treia victorie. La pauza 2-0, goluri marcate de Alex Bucșa (min. 22) si Alex Olar (min. 24). Dupa pauza am mai punctat de trei ori, min. 49, 60 și 65 prin acelasi Alex Bucșa si am ratat numeroase alte ocazii. Oaspetii au reusit golul de onoare in uma unei lovituri libere indirecte, din interiorul careului de 16 m. Marius Ștefan CĂLUȘER si Vio Alin GILEA au inceput cu Vlad FODOR – Andrei NIMAȘ (cpt), Andrei KISS, Marian GROZAV, Cosmin BELA MOLDOVAN – Andrei MOLDOVAN, Alex OLAR, Szilard ZSIGA, Mihai BORȘAN – Alex BUCȘA si Ionuț SCROBOTĂ. Au mai jucat Andrei CAPAS – Patrick BOANCĂ, Szabi ZSIGA, Antonio TURI, Ovidiu SABAU, Ovidiu POPA si Lorand RETTEGI. Delegat : Nicolae SASU; Asist. medical : Daniel OPRITA.
La oaspeti Vlad RANCEA si Vasile BRAD au jucat cu Marian SZANTO – Emil CENAN, Andrei MÂȘCĂ, George LUPEAN, Roland FOGOROSI (cpt) – Cristian GOG, Răzvan VARGA, Dorin ADOCHIȚEI, Cătălin NĂNDREAN – Paul SÎRB si Andrei MOGOȘAN. Au mai jucat Denis RUS – Răzvan GĂLDEAN, Alex CIOBOTĂ, David BREAZ, Andrei IOSIF si Flavius DĂNILĂ.
Partida a fost arbitrata bine de o brigada din Aiud cu Ionut Boldea la centru, asistat de Tudor PAIUSI si Lucian VITEZ-pagina de facebook a Olimpia Aiud), ACS Viitorul Sântimbru 0 : 5 CSȘ Blaj, CS CIL Blaj 4 : 4 CS Inter Unirea, AS Viitorul Vama Seacă 8 : 4 ACS Nicolae Linca Cergău. (ajfalba.ro)CLASAMENT
1CS Olimpia Aiud 3 3 0 0 42 – 3 39 9p
2CSȘ Blaj 3 3 0 0 18 – 3 15 9p
3Viitorul Sântimbru 3 2 0 1 11 – 9 2 6p
4Viitorul Vama Seacă 3 1 1 1 12 – 13 -1 4p
5Nicolae Linca Cergău 3 1 0 2 11 – 19 -8 3p
6AS Voința Stremț 3 0 1 2 7 – 12 -5 1p
7CS Inter Unirea 3 0 1 2 7 – 26 -19 1p
8CS CIL Blaj 3 0 1 2 8 – 31 -23 1p