CIL Blaj dorește să promoveze în Liga a 3-a!

CIL Blaj a terminat sezonul trecut al Ligii a 4-a pe ultima treaptă a podiumului dar în acest sezon gruparea din Mica Romă dorește să-și depășească parcursul din ediția 2018-2019 și, de ce nu?, să câștige campionatul și să reprezite Alba la barajul de promovare în Liga a 3-a.
“Ca noutăți deocamdată sunt Cutean de la Sportul Petrești și Moldovan revenit de la Dacia Mihalț iar de plecat nu a plecat nimeni față de campionatul trecut. De asemenea, am reînnoit colaborarea cu CSȘ Blaj de unde 10 jucători născuți în anii 2001-2002 vor juca la echipa noastră de seniori, pe această cale vreau să mulțumesc CSȘ Blaj, iar mâine, cel târziu vineri, mai semnăm cu 2-3 jucători, însă deocamdată nu pot da nume, pot spune doar că provin din județul Sibiu. Obiectivul pentru noua ediție de campionat? Dacă în campionatul precedent am ocupat locul 3, acum ne dorim mai mult chiar și promovarea dacă este posibil! Finanțarea vine de la Primaria Municipiului Blaj și vreau pe această cale să mulțumesc domnului primar și Consiliului Local pentru acest sprijin important plus câtorva oameni de bine din municipiul nostru. Jocurile de pe teren propriu le vom disputa pe terenul CSȘ din Blaj, duminica de la ora 11.00, și îmi doresc ca toți cei care iubesc acest club să vină la meciurile echipei noastre!” a punctat Gusti Damian, președintele CIL-ului. (D.U.)

Lasă un răspuns

Închideți meniul