LPS Sebeș o înfrângere și o remiză la debutul în Campionatul Național al juniorilor republicani (U19 respectiv U17)!

U 19 LPS Sebeș (antrenor Doru Oancea) – LPS Târgu Mureș 1-2 (1-1). LPS Sebeș a mizat pe: Comșa – Olar, Bercea, Popa, Puțan – Fulea, Anghel, Tocu, Rațiu – Androne, Mardache. Au mai jucat: Avram, Cioropariu, Achim, Sîrb iar Fulea în minutul 36 a punctat pentru gazde,
U17 LPS Sebeș (antrenor Coco Groza) – LPS Târgu Mureș 1-1 (0-0). LPS Sebeșa jucat cu: Ifrim – Hăprianu, Szekely, Stan, Hada – Opincariu, Cosar, Stanciu, Albu – Doroga,Vințan. Au mai jucat: Tutelea, Reti, Rus, Osz-Strakator. A marcat pt LPS Sebeș, Vințan în minutul 49.
Miercuri, 14 august de la ora 16.00 (U19) respectiv ora 18.00 (U17), LPS Sebeș va juca la Reghin cu Liceul Tehnologic Lucian Blaga. (D.U., Mulțam mister Coco!)