S-a dat startul în cea de-a 10-a ediție a Campionatului Munților Apuseni! VEZI AICI rezultatele rundei inaugurale! (GALERIE FOTO)

Grupa A Faza grupelor – Teren BISTRA – 14 iulie 2019
09:00 – Bistra 9-0 Roșia Montană (copii), 09:50 – Bistra 1-0 Roșia Montană
10:40 – Roșia Montană 5-0 Poiana Vadului (copii), 11:30 – Roșia Montană 0-3 Poiana Vadului
12:20 – Poiana Vadului 0-7 Bistra (copii), 13:10 – Poiana Vadului 2-2 BistraGrupa B Faza grupelor – Teren CĂRPENIȘ – 14 iulie 2019
09:00 – Arieșeni 0-7 Horea (copii), 09:50 – Arieșeni 3-2 Horea
10:40 – Horea 1-7 Avram Iancu (copii), 11:30 – Horea 5-1 Avram Iancu
12:20 – Avram Iancu 5-4 Arieșeni (copii), 13:10 – Avram Iancu 7-4 Arieșeni
Grupa C Faza grupelor – Teren CĂRPENIȘ – 14 iulie 2019
16:00 – Sohodol 0-4 Lupșa (copii), 16:50 – Sohodol 3-4 Lupșa
17:40 – Lupșa 1-2 Albac (copii), 18:30 – Lupșa 6-1 Albac
19:20 – Albac 5-2 Sohodol (copii), 20:10 – Albac 1-3 Sohodol
Grupa D Faza grupelor – Teren BISTRA – 14 iulie 2019
16:00 – Sălciua 13-0 Vadu Moților (copii), 16:50 – Sălciua 3-3 Vadu Moților
17:40 – Vadu Moților 1-13 Vidra (copii), 18:30 – Vadu Moților 4-3 Vidra
19:20 – Vidra 0-2 Sălciua (copii), 20:10 – Vidra 1-4 Sălciua
* Echipele vor avea o săptămână pauză când are loc “Târgul de fete” de pe muntele Găina (20-21 iulie 2019)
** După faza grupelor, se vor califica în sferturile de finală, echipele clasate pe primele două locuri, din fiecare grupă.
*** Criteriul de împerechere a echipelor calificate din grupe, este următorul:
Sferturi de finală – duminică 28 iulie 2019:
BISTRA – LUPȘA copii
POIANA VADULUI – SOHODOL seniori
ROȘIA MONTANĂ – ALBAC copii
BISTRA – LUPȘA seniori
AVRAM IANCU – VIDRA copii
HOREA – VADU MOȚILOR seniori
HOREA – SĂLCIUA copii
AVRAM IANCU- SĂLCIUA seniori
FAZA FINALĂ:
Semifinale – sâmbătă – 3 august 2019 – Teren SĂLCIUA
Echipele calificate din sferturi, se vor împerechea după cum urmează:
Semifinala 1: Câștigătoare A1/C2 – Câștigătoare B1/D2 (copii)
Semifinala 1: Câștigătoare A1/C2 – Câștigătoare B1/D2 (seniori)
Semifinala 2: Câștigătoare A2/C1 – Câștigătoare B2/D1 (copii)
Semifinala 2: Câștigătoare A2/C1 – Câștigătoare B2/D1 (seniori)
Finale – duminică – 4 august 2019 – Teren SĂLCIUA
Finala mică: Învinsă semifinala 1 – Învinsă semifinala 2 (copii)
Finala mică: Învinsă semifinala 1 – Învinsă semifinala 2 (seniori)
Finala mare: Câștigătoare semifinala 1 – Câștigătoare semifinala 2 (copii)
Finala mare: Câștigătoare semifinala 1 – Câștigătoare semifinala 2 (seniori)
Festivitatea de premiere. (ajfalba.ro)

GALERIE FOTO

Lasă un răspuns

Închideți meniul